Home | Wiadomości | Santiago – rozstrzygnięcie Mikołajowego Konkursu nr 2!

Santiago – rozstrzygnięcie Mikołajowego Konkursu nr 2!

pic2659441_lg.1364840.800x0Z przyjemnością pragnę oznajmić, że nasz Mikołajowy Konkurs dobiegł końca! Do wygrania były 3 egzemplarze gry Santiago. Nadszedł czas, aby ogłosić zwycięzców!

Na organizowany przez Games Fanatic Konkurs Mikołajowy nr 2 nadesłano aż 282 odpowiedzi. Spośród poprawnych nasza maszyna losująca wylosowała trzy nagrody w postaci gry planszowej Santiago, ufundowanej przez wydawnictwo Trefl. A szczęśliwymi zwycięzcami, którzy zimowe i świąteczne wieczory spędzą nad planszą do Santiago są…
Aleksander Szklarski
Ola Woć
oraz muker!

Wszystkim Czytelnikom dziękujemy za udział w zabawie i zapraszamy do kolejnych konkursów organizowanych na portalu Games Fanatic. Natomiast zwycięzcom gratulujemy i prosimy o przesłanie na nasz adres kontakt@gamesfanatic.pl  wiadomości ze swoimi danymi osobowymi oraz adresem i numerem telefonu. Mamy nadzieję, że paczki z grą dotrą jeszcze przed świętami i będą stanowiły wspaniały, nieoczekiwany prezent mikołajowy :).

A poniżej publikujemy poprawne odpowiedzi na trzy pytania konkursowe.

  1. Wymień, jakie warzywa i owoce uprawiamy w polskim wydaniu gry Santiago od Trefla.
    Są to oczywiście banany, winogrono, kokosy, arbuzy i papryka. (Uznawaliśmy za poprawny zarówno wariant „czerwona papryka”, jak i „papryczki”).
  2. Wymień, jakie warzywa i owoce występowały we wcześniejszej wersji gry od wydawnictwa Amigo z 2003 roku.

    Były to: banany, trzcina cukrowa, ziemniaki, fasola oraz papryka.

  3. Santiago jest największą wyspą archipelagu Wysp Zielonego Przylądka, choć taką nazwę nosi również wiele miejscowości. Poza tym, Santiago to również hiszpańska wersja imienia Jakub. Takie właśnie imię nosił bohater pewnego bardzo znanego opowiadania. Dodam, że należy ono do klasyki literatury amerykańskiej, jest lekturą szkolną, a jego autor, między innymi za ten utwór, otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. Podaj tytuł i autora tego dzieła.
    Chodzi tu oczywiście o Ernesta Hemingway’a i utwór Stary człowiek i morze.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcom życzymy wielu satysfakcjonujących rozrywek w gronie rodziny i przyjaciół!

 

Dziękujemy również sponsorowi konkursu – wydawnictwu Trefl.

trefl-200x100

 

2 komentarze

  1. A kiedy wyniki Konkursu nr 1?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*