Home | Wiadomości | Patronaty | Fotorelacja z konwentu Strategos

Fotorelacja z konwentu Strategos

❍ Reading Time: < 1 minute

Niedawno odbył się Strategos – Warszawski Konwent Gier Historycznych. Przez cały weekend gracze korzystali z gościnnych podwojów Wydziału Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej, gdzie w weekendy działa klub „Agresor”.  Dzięki temu na stołach znalazło się wiele gier – również takich, do których trzeba zebrać kilka osób, a ich rozegranie zajmuje wiele godzin. Można było zobaczyć rozłożone plansze do  Britannii, Assyrian Wars, Virgin Queen, Sukcesorów czy legendarnej Republic of Rome. Pojawiło się wielu starych graczy oraz zupełnie świeży narybek. Dodatkowo został rozegrany turniej Stawki większej niż życie. Mam nadzieję, że za rok zobaczymy się ponownie.

6 komentarzy

  1. Z Warszawą to jest ten kłopot, że za dużo fajnych imprez i okazji graniowych co weekend. W tym roku w terminie strategosa wybrałem figurki, ale w przyszłym postaram się przyjechać. A jakby był wcześniej – to super!

  2. To się nazywa klęska urodzaju :) lepiej w tę stronę niż gdyby na półkach miał być tylko ocet… tfu, Eurobiznes! ;p

    • Kiedy na półkach jest tylko eurobiznes, człowiek cieszy się z „magii i miecza” czy „bogów wikingów”. A przy klęsce urodzaju zawsze jest jakiś żal podecyzyjny.

  3. Co do kolejnej edycji, niewykluczone, że będzie jeszcze w tym roku, tzn. zastanawiamy się nad tym, żeby w każdym roku robić konwent 2 razy.

  4. Wstępnie mogę powiedzieć, że najbardziej prawdopodobne terminy w tym roku to październik i listopad, przy czym raczej ten drugi miesiąc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*