Home / Wiadomości / Patronaty / Fotorelacja z konwentu Strategos

Fotorelacja z konwentu Strategos

Niedawno odbył się Strategos – Warszawski Konwent Gier Historycznych. Przez cały weekend gracze korzystali z gościnnych podwojów Wydziału Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej, gdzie w weekendy działa klub „Agresor”.  Dzięki temu na stołach znalazło się wiele gier – również takich, do których trzeba zebrać kilka osób, a ich rozegranie zajmuje wiele godzin. Można było zobaczyć rozłożone plansze do  Britannii, Assyrian Wars, Virgin Queen, Sukcesorów czy legendarnej Republic of Rome. Pojawiło się wielu starych graczy oraz zupełnie świeży narybek. Dodatkowo został rozegrany turniej Stawki większej niż życie. Mam nadzieję, że za rok zobaczymy się ponownie.

6 komentarzy

 1. Avatar

  Z Warszawą to jest ten kłopot, że za dużo fajnych imprez i okazji graniowych co weekend. W tym roku w terminie strategosa wybrałem figurki, ale w przyszłym postaram się przyjechać. A jakby był wcześniej – to super!

 2. Veridiana

  To się nazywa klęska urodzaju :) lepiej w tę stronę niż gdyby na półkach miał być tylko ocet… tfu, Eurobiznes! ;p

  • Avatar

   Kiedy na półkach jest tylko eurobiznes, człowiek cieszy się z „magii i miecza” czy „bogów wikingów”. A przy klęsce urodzaju zawsze jest jakiś żal podecyzyjny.

 3. Raleen

  Co do kolejnej edycji, niewykluczone, że będzie jeszcze w tym roku, tzn. zastanawiamy się nad tym, żeby w każdym roku robić konwent 2 razy.

 4. Raleen

  Wstępnie mogę powiedzieć, że najbardziej prawdopodobne terminy w tym roku to październik i listopad, przy czym raczej ten drugi miesiąc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Splendor Marvel – zbierz wszystkie Kamienie Nieskończoności i zdobądź upragnioną Rękawicę

Gdy pierwszy raz zagrałam w Splendor tuż po jego premierze, pomyślałam, że jest to gra, którą mogłabym co jakiś czas wyciągnąć na stół. Jedna z towarzyszących mi wtedy osób tak zachwyciła się tym tytułem, że od razu nabyła własne pudełko, więc miałam okazję rozegrać kolejne partie. Niestety z każdą kolejną moja opinia była coraz gorsza. Rozgrywki były dla mnie nudne i zbyt proste, a temat nieciekawy. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego Splendor trafił do grupy gier polecanych wszystkim, wszędzie i na każdą okazję. Doczekał się nawet dodatku, ale szczerze przyznam, że nie miałam ochoty sprawdzać, czy polepszył on podstawkę.  Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap