Home / Wiadomości / Patronaty / Fotorelacja z konwentu Strategos

Fotorelacja z konwentu Strategos

Niedawno odbył się Strategos – Warszawski Konwent Gier Historycznych. Przez cały weekend gracze korzystali z gościnnych podwojów Wydziału Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej, gdzie w weekendy działa klub „Agresor”.  Dzięki temu na stołach znalazło się wiele gier – również takich, do których trzeba zebrać kilka osób, a ich rozegranie zajmuje wiele godzin. Można było zobaczyć rozłożone plansze do  Britannii, Assyrian Wars, Virgin Queen, Sukcesorów czy legendarnej Republic of Rome. Pojawiło się wielu starych graczy oraz zupełnie świeży narybek. Dodatkowo został rozegrany turniej Stawki większej niż życie. Mam nadzieję, że za rok zobaczymy się ponownie.

6 komentarzy

  1. Z Warszawą to jest ten kłopot, że za dużo fajnych imprez i okazji graniowych co weekend. W tym roku w terminie strategosa wybrałem figurki, ale w przyszłym postaram się przyjechać. A jakby był wcześniej – to super!

  2. To się nazywa klęska urodzaju :) lepiej w tę stronę niż gdyby na półkach miał być tylko ocet… tfu, Eurobiznes! ;p

    • Kiedy na półkach jest tylko eurobiznes, człowiek cieszy się z „magii i miecza” czy „bogów wikingów”. A przy klęsce urodzaju zawsze jest jakiś żal podecyzyjny.

  3. Co do kolejnej edycji, niewykluczone, że będzie jeszcze w tym roku, tzn. zastanawiamy się nad tym, żeby w każdym roku robić konwent 2 razy.

  4. Wstępnie mogę powiedzieć, że najbardziej prawdopodobne terminy w tym roku to październik i listopad, przy czym raczej ten drugi miesiąc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Fantastyczne Światy: Przeklęte Skarby

Fantastyczne Światy to gra, która stanowi kategorię samą w sobie. Filler angażujący zarówno wyjadaczy jak i osoby raczkujące w hobby. Wymagające kalkulacji, szacowania ryzyka, nieprzesadnie premiujące doświadczenie a do tego jedna partia trwa około dwudziestu minut. W przeciwieństwie do innych różne ekipy grają w niego u mnie raz po raz. Czy grając z dodatkiem owe boskie proporcje zostaną utrzymane, czy też zabawa ulegnie rozwodnieniu? Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap