Home / Wiadomości / Patronaty / Fotorelacja z konwentu Strategos

Fotorelacja z konwentu Strategos

Niedawno odbył się Strategos – Warszawski Konwent Gier Historycznych. Przez cały weekend gracze korzystali z gościnnych podwojów Wydziału Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej, gdzie w weekendy działa klub „Agresor”.  Dzięki temu na stołach znalazło się wiele gier – również takich, do których trzeba zebrać kilka osób, a ich rozegranie zajmuje wiele godzin. Można było zobaczyć rozłożone plansze do  Britannii, Assyrian Wars, Virgin Queen, Sukcesorów czy legendarnej Republic of Rome. Pojawiło się wielu starych graczy oraz zupełnie świeży narybek. Dodatkowo został rozegrany turniej Stawki większej niż życie. Mam nadzieję, że za rok zobaczymy się ponownie.

6 komentarzy

 1. Avatar

  Z Warszawą to jest ten kłopot, że za dużo fajnych imprez i okazji graniowych co weekend. W tym roku w terminie strategosa wybrałem figurki, ale w przyszłym postaram się przyjechać. A jakby był wcześniej – to super!

 2. Veridiana

  To się nazywa klęska urodzaju :) lepiej w tę stronę niż gdyby na półkach miał być tylko ocet… tfu, Eurobiznes! ;p

  • Avatar

   Kiedy na półkach jest tylko eurobiznes, człowiek cieszy się z „magii i miecza” czy „bogów wikingów”. A przy klęsce urodzaju zawsze jest jakiś żal podecyzyjny.

 3. Raleen

  Co do kolejnej edycji, niewykluczone, że będzie jeszcze w tym roku, tzn. zastanawiamy się nad tym, żeby w każdym roku robić konwent 2 razy.

 4. Raleen

  Wstępnie mogę powiedzieć, że najbardziej prawdopodobne terminy w tym roku to październik i listopad, przy czym raczej ten drugi miesiąc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Stacja kosmiczna 11 i Apokalipsa – dodatki do Brzdęk! W! Kosmosie!

Czasami bywa tak, że gracz nie ma na co wydać pieniędzy. I wtedy w sukurs przychodzą wydawnictwa, oferujące dodatki do swoich gier. Dodatki są spoko. Dodatki przykrywają Cię wygodnym kocykiem znajomego materiału i podają do ręki cieplutką herbatkę zaprawioną nieoczywistymi przyprawami nowych pomysłów. Na herbatę zaprosiło mnie niedawno wydawnictwo Lucrum, dostarczając do ręki dwa dodatki do Brzdęka! W! Kosmosie! czyli gry przeze mnie niezmiernie lubianej, której tytuł po raz ostatni zapisuje w tym miejscu z wykrzyknikami po każdym wyrazie.  Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap