Home / Audio/Video / Archiwum Planszostacji / Planszostacja – odcinek 20

Planszostacja – odcinek 20

Zapraszamy na Planszostację po dłuższej przerwie. W zamian za waszą cierpliwość chcemy wam się odwzajemnić ciekawym i trochę dłuższym niż zwykle odcinkiem. Gwoździem programu jest wywiad z Przemkiem Korzeniewskim, przedstawicielem wydawnictwa Lacerta. Następnie przedstawiamy wam recenzje dwóch gier nominowanych do Spiel des Jahres 2008: Keltis oraz Suleika. W Top 5 wymieniamy najlepsze naszym zdaniem gry, które otrzymały tytuł niemieckiej gry roku w całej jej historii. W zupełnie niezamierzony sposob przetacza się też przez cały odcinek zażarta dyskusja o współczesnej sytuacji Spiel des Jahres. Zapraszamy do słuchania i komentarzy.

Planszostacja – odcinek 20 [47 MB]

Prośba o niezamieszczanie linku bezpośrednio do pliku MP3, ale do niniejszego wpisu, zawierającego opis zawartości podcasta i adres e-mail związany z konkursem.

10 komentarzy

 1. Avatar

  Hmm, a jakiej grze spiderman 3 mowa? :) Znalazłem tylko Spider-Man 3 3D Skyscraper Game

 2. Avatar

  Jeden z lepszych odcinków. Bardzo ciekawy wywiad z Przemkiem Korzeniewskim. Dyskusje nt. gier też fajne. Fragment gdy Pancho omawia potencjał decyzyjny w Keltis a reszta osób średnio się z nim zgadza, jest rewelacyjny. Uśmiałem się do łez ;-)

 3. Avatar

  Świetny odcinek!!! W końcu jakiś ciekawy wywiad, recenzje gier i TOP5 też bardzo dobre. Jeden z lepszych odcinków Planszostacji, daliście rade!

 4. Avatar

  Fajnie, ale momentami niemiło… jakbyście raczej byli szydercami niż pasjonatami.
  Ania

 5. Avatar

  co do wymowy Lacerta to z tego czego ja się uczyłem to jednak zdecydowanie laCerta, a nie laKerta, w myśl zasady:
  – przed samogłoskami tylnymi (a, o, u) oraz innymi spółgłoskami jako ‚k’ (causa – kałsa, cornu – kornu, curriculum – kurrikulum)

  – przed samogłoskami przednimi (e, i) oraz ‚ae’, ‚oe’ jako ‚c

 6. Avatar

  Witam, tu Lucf [początkowy gracz! ale taki który keidyś zagrywał się w MiM!] Przejrzalem Wasze wszystkie planszostacje, z czego w całości odsluchałem 4, i na żadnej nie ma recki Neuroshimy Hex~! Ostatnio bardzo mnie zaciekawila ta gra i zastanawiam się nad kupnem, może jakoś byście zrecenzowali ten tytuł? Ogólnie najpierw zasady, potem wrażenia, itp itd,

  Ogólnie planszostacja mi się podoba, tylko przydalby ssię Wam lepszy mikrofon! :( czasami źle slychać. I jeszcze jedna krytyczna uwaga – sorrki – proszę abyście mówili pełnymi zdaniami, raczej, zwroty typu „no” jakieś jedonozdaniowe recenzje trochę irytują – choć czasem jak ktoś z Was wyrazi dosadnie swoje emocje poprzez milczenie (wymowne ) albo jakieś prychnięcie , to to też daje słuchaczowi obraz o produkcie ;)

  POZDRAWIAM!!!!

 7. Avatar

  Lucf – o Neuroshimie troche mowimy w odcinku 14 przy okazji TOP 5 gier polskich oraz w odcinku 2 przy podsumowaniu roku 2007.
  Wychodzimy z zalozenia, ze opisujemy gry nowe lub raczej nieznane. Neuroshima Hex jest gra opisana w wielu miejscach – wystarczy tylko poszukac, a znajdziesz mnostwo recenzji.
  I przede wszystkim – witam w swiecie gier planszowych i mam nadzieje, ze staniesz sie naszym stalym sluchaczem i czytelnikiem.

 8. Avatar

  hmmm, a czy AGRICOLA byla juz gdzies szeroko omawiana? Bo jeden z Was jest pasjonatem maxymalnym widzę :) ostatnio właśnie czytam dużo o tej duużej gierce i tak bym posłuchal

  czy dopiero testujecie grę?

  Lucf

 9. Avatar

  W pierwszej Planszostacji omawialiśmy. Choć było to dawno i oprócz bazika mało kto wtedy znał Agricolę tak dobrze jak dzisiaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Planszostacja 55 – Essen 2011

Spotkaliśmy się z Natanielem i Tycjanem, aby porozmawiać o ostatniej edycji targów Spiel 2011 w Essen. Przede wszystkim zamieszczamy wrażenia o samej imprezie, zastanawiamy czym się różniła od poprzednich edycji i co nam się w tym roku podobało na niej, a co nie. A co najważniejsze rozmawiamy o najróżniejszych grach:  Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap