Home / Artykuły / Na radarze / Zagraj noblistą, czyli Campaign Manager 2008

Zagraj noblistą, czyli Campaign Manager 2008

CM08_box_top

Jeśli ktoś uważa, że Barak Obama, prezydent Stanów Zjednoczonych, nie zasługuje w pełni na przyznaną mu dzisiaj Pokojową Nagrodę Nobla, może spróbować zmienić historię ostatnich wyborów prezydenckich z pomocą nadchodzącej gry Campaign Manager 2008. Bez wątpienia bowiem, Obama laureatem pokojowego Nobla by nie został, gdyby nie udało mu się wygrać wyścigu do Białego Domu z republikańskim senatorem Johnem McCain’em. Instrukcję do gry opublikował wydawca gry – Z-Man Games. Premiera gry zapowiadana jest na grudzień br.

Campaign Manager 2008 to nowa gra duetu Jason Matthews&Christian Leonhard, twórców  udanej gry 1960:The Making of President.  CM08 będzie się znacznie różnił od swego starszego brata, przede wszystkim tym, że będzie to wyłącznie karcianka, a własną talię gracz będzie tworzył samodzielnie, wybierając do każdej rozgrywki 15 z dostępnych mu 45 kart.
Obama1 McCain1

Z opublikowanej instrukcji wynika, że gra będzie klasycznym planszówkowym ‚przeciąganiem liny’, czyli sterowanym kartami podbieraniem sobie różnorodnych kostek wpływu w poszczególnych stanach. Frajdę ma tu sprawiać zapewne nie tyle samo granie, co tworzenie własnych strategii z dostępnych kart kampanii. Owszem, interesujące, ale we mnie przyspieszonego bicia serca nie powoduje. Może dlatego, że tamta kampania jawiła się w Polsce jako dość jednostronna? (Obama zebrał trzykrotnie więcej środków finansowych, niż jego konkurent)

Tym niemniej kto wie… Campaign Manager 2008 wydaje się oferować więcej kombinowania i swobody niż 1960:The Making of President, przy jednoczesnym krótszym czasie rozgrywki i mniejszej złożoności.

3 komentarze

 1. Avatar

  Przy Twiglight Struggle pracował tylko Jason Mathews (z Ananda Gupta). Z Christianem Leonardem pracował przy właśnie 1960: … a także pracuje nad grą Founding Fathers o powstawaniu konstytucji Stanów Zjednoczonych

 2. Odi

  Zonk :|

  Poprawione. Thx :)

 3. Avatar

  A jak wygra McCain to on dostanie Nobla?

  Dzisiaj jest rocznica smierci Ernesta Guevary – czemu nie dostal Nobla posmiertnie? Byloby SYMPATYCZNIE chyba, nie? :P

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gry z Essen już u redaktorów GF!

No i zaczęło się wielkie testowanie! Pierwsze planszówkowe nowości z targów Spiel’14 spłynęły już do Polski. W różnych zakątkach kraju gracze skwapliwie przystąpili do rozgrywek w najgorętsze tytuły tegorocznego Essen. Oczywiście wszyscy rzucili się na „nowego Wallace’a”, „nowego Felda” czy innego „nowego Rosenberga”. My… również :) ALE oprócz tego mamy do zrecenzowania ponad 40 innych tytułów, debiutujących w tym roku. Sami jesteśmy ciekawi, czy wśród nich kryją się jakieś niezauważone do tej pory perełki. Zapraszamy do przeglądu gier z Essen, nad recenzjami których zaczynamy właśnie pracę.