Home | Wiadomości | Konkursy | Zgadnij skojarzenie – wygraj Dixit 2

Zgadnij skojarzenie – wygraj Dixit 2

❍ Reading Time: < 1 minute

Razem z wydawnictwem Hobbity mamy przyjemność ogłosić konkurs, którego główną nagrodą jest gra Dixit 2. Zasady są bardzo proste. Tak jak podczas normalnej rozgrywki w grze Dixit przedstawiamy Wam 6 kart z ilustracjami (pochodzącymi z Dixit 2). Hasłem jest zdanie: „Czytanie jest jak wyprawa w podróż”. Waszym zadaniem jest wskazać, którą z ilustracji narrator miał na myśli. Karty, szczegóły regulaminu i e-mail kontaktowy w rozwinięciu.

Karta 1

Karta 2

Karta 3

Karta 4

Karta 5

Karta 6

Regulamin konkursu Dixit 2

1. Konkurs Dixit 2 jest prowadzony przy współpracy z serwisem www.gamesfanatic.pl i sponsorowany przez wydawnictwo Hobbity.eu z siedzibą w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 50 a – zwane poniżej Organizatorem.

2. W konkursie mogą brać udział osoby fizyczne powyżej 12 roku życia, które w dniach od 15 stycznia 2010 do 15 lutego 2010, wyślą prawidłową odpowiedź na konkursowe pytanie.

3. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wysłanie swojej odpowiedzi na adres: konkurs@hobbity.eu

4. Każda osoba fizyczna może wysłać tylko jedno zgłoszenie.

5. Wyklucza się udział w konkursie pracowników firmy Organizatora oraz członków ich rodzin.

6. Jedna z prawidłowych odpowiedzi zostanie nagrodzona grą Dixit 2.

7. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej pocztą elektroniczną i będzie miał 3 dni na skontaktowanie się z wydawnictwem, podając swój adres korespondencyjny, na który zostanie przesłana nagroda.

8. Uczestnik konkursu zgadza się na opublikowanie swojego imienia i nazwiska na stronie internetowej Organizatora.

9. Nagroda zostanie wysłana Zwycięzcy w ciągu 5 dni po otrzymaniu przez Organizatora potwierdzenia chęci odebrania nagrody przez Zwycięzcę.

10. W razie braku kontaktu ze Zwycięzcą nagroda ulega przepadkowi na rzecz Organizatora.

36 komentarzy

 1. Tak się zastanawiam, cóż to jest „wyprawa w podróż”?

 2. Andy – może właśnie to jest wskazówką? Że nie wiadomo o co chodzi? :)

 3. „Wyprawa w podróż” to jest masło maślane ;)

 4. No właśnie! Może gdzieś tam w rogu jest namalowane malutkie opakowanie masła – albo chociaż margaryny! Muszę się uważniej przyjrzeć kartom… Dzięki za podpowiedź!

 5. też wysłałem :) pierwszego Dixita się udało zgarnąć w konkursie, może uda się i drugiego ;)

 6. Można wyruszać w podróż, można się na nią też wyprawiać. Można nawet wyprawiać córkę przed ślubem (dając jej wyprawę, a nie na wyprawę…w podróż poślubną). Można też wyprawiać rybę po złowieniu, czyli wyprawiać ją na jej ostatnią podróż.
  Można też wyprawić kogoś innego na tamten świat. Zwykle jest to bardziej czasochłonne niż wysłanie go w podróż np. ze schodów.

  Można się więc wyprawiać na wyprawę. A czym byłaby podróż bez wyprawy. Wyprawmy więc sobie podróż, zanim podrożeje…podróż na wyprawę.

  Tak poważnie. Wyprawianie się to przygotowania do podróży, która z kolei
  jest związana z przemieszczaniem się.
  Myślę że zwroty :,,wyprawiać się w podróż” i ,,podróżować na wyprawę” mają swój sens.

 7. „Wyprawiać się” ma chyba sens. Ale „wyprawa” chyba nie oznacza „wyprawiania się” a podróż, wypad, grupę osób udającą się gdzieś, rzeczy, które dostaje/kupuje się np. z okazji ślubu, narodzin dziecka albo rozpoczęcia roku szkolnego. Więc wyprawa w podróż wydaje mi się dziwna. Jeszcze „podróż na wyprawę” mógłbym zrozumieć jako dojazd do pewnego miejsca, z którego będziemy zaczynać wyprawę. Ale dla „wyprawy w podróż” nie widzę uzasadnienia.

 8. Myślę , że nie mają. A to co czasem pojawia się na tym blogu pod względem językowym woła o pomstę.

  Choć oczywiście AKURAT w przypadku Dixita, takie maślane masła i niestylistyczne zwroty mogą być dopuszczone.

 9. A może tam po prostu brak jest spacji i zdanie powinno brzmieć: „Czy tanie jest jak wyprawa w podróż?” Znaczyłoby to, że wyprawa w podróż jest przysłowiowo niedroga, powiedzmy – jak barszcz.

  Czyli barszcz jest jak wyprawa w podróż. Co ma sens, choć raczej ukryty.

 10. Dixit to zabawa, dlatego też może to być zabawa słowami.

 11. I dlatego się bawimy ;)

 12. Andy. Ty się bawisz, ja przy grach też się bawię, ale są tacy, którym to uczucie jest chyba obce. Przede wszystkim poprawność (językowa, polityczna, historyczna itd. itp.), a na końcu aplauz tłumów i przyznanie im racji. Wtedy dopiero dobrze się bawią.

 13. No ok. Co się będziemy rozwadniać na dobre.

 14. Szczerze powiedziawszy, to mi tutaj cztery karty pasują… xD -> i jak mam wybrać tą jedną?

 15. Andy. Ty się bawisz, ja przy grach też się bawię, ale są tacy, którym to uczucie jest chyba obce. Przede wszystkim poprawność (językowa, polityczna, historyczna itd. itp.), a na końcu aplauz tłumów i przyznanie im racji. Wtedy dopiero dobrze się bawią.

  To chyba jakaś żaluzja (też lubię bawić się słowami) do mnie, więc odpisuję:

  Widzę, że już o niczym nie można podyskutować, bo zaraz wyskoczą tacy, co mają wszystko w d… i denerwuje ich, że nie wszyscy tak podchodzą do życia i śmią myśleć sobie inaczej. Jednego nudzi, że kilka osób napisało coś o wymowie nazwy gry, drugi jest zniesmaczony, że ktoś śmiał napisać, że jakieś wyrażenie jest zabawne i bez sensu. Czy ktoś Wam każe to czytać? Wyluzujcie ;-/

  P.S. Dobrze się bawię przy grach a aplauz tłumów zupełnie mnie nie obchodzi.

 16. Tak, to może też być zabawa słoniami.

  Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie!

 17. pierwszy rysunek/karta jakoś bardzo kojarzy mi się z „Ręką Mistrza” S. Kinga …

 18. Czyli mówiąc powiadacie, że karty są ładne i że są ładne?

 19. Co za marudy – w Dixicie będą się czepiać słówek i stylistyki.

 20. Wszyscyście dziwni…

 21. @Aba – Oczywiście, że bydziemy się czepać. Przeca na kratach dixita jest tak durzo błendów ortograficznych i stylistycznych, że nie wolno nam odpuścić. Tylko aplauz! ;-)

 22. Drakko, dej spokuj, pżecierz to tylko giera. Nie rubmy z widełów igieły.

 23. Mam propozycję innego konkursu, opartego na tym samym materiale, ale przeznaczonego np. dla studentów psychologii: „Na podstawie zestawu obrazków i dołaczonego tekstu zdiagnozować osobowość narratora” :)

 24. Gdyby nie liczba postów to bym pomyślał , że chodzi o Pnącza :-)

 25. Jeżeli chodzi o konkurs to dla mnie jest to karta nr 3 , gość otwiera bramę ( niczym księgę ) i , jak mniemam , wyrusza w podróż.
  Zajebiste. Podpowiadam , bo ja i tak nie mam szczęścia w losowaniach :-( , no ale mogę się mylić :-)

 26. Myślę, że to karta nr 4.

 27. Wg mnie konkurs powinien polegać na wskazaniu karty i napisaniu dlaczego wlasnie ona – i wygrywałoby najciekawsze rozwiązanie. Bo w taki sposób to właściwie jest to loteria…

 28. Konrik – w pełni popieram.

 29. A ja nie popieram. Wypisywanie na forum publicznym wszelkich skojarzeń, pomysłów, uzasadnień itp. kompletnie pali te skojarzenia i pomysły. Nie można już ich użyć w rozgrywce, bo będzie to oszukiwanie – osoby które też to czytały zapamiętają i zgadną kartę. Dobre pomysły lepiej zachować na granie a nie na pisaninę na forach.

  Dlaczego fakt że mamy do czynienia z loterią miałby być jakąkolwiek wadą? Przecież na tym polega większość konkursów – zabawa i loteria, nikt nie zakładał chyba że będzie inaczej?

 30. W tym konkursie nie chodzi o to, żeby te skojarzenia umieszczać na forum – trzeba je przesłać mailem. Wtedy spalone byłoby jedynie to skojarzenie, które wygra.

  Wg mnie „loteryjność” jest wadą – równie dobrze konkurs mógłby być taki „Prześlijcie do nas adres e-mail, a my wylosujemy zwycięzcę i wyślemu mu Dixita/czekoladki/cokolwiek innego.”

  Wiem, wiem… ktoś wychodzi z inicjatywą i robi konkurs, a ludzie się czepiają:))) Ja tam konkursy lubię, więc proszę o więcej!

 31. @Kornik – Bzdura! W konkursie z okazji wydania Dixita trzeba było podać skojarzenia. Zwyciężyły propozycje wręcz kuriozalne (z punktu widzenia mechaniki gry). Ocenianie tego typu zadań przez „jury” to z punktu widzenia uczestnika praktycznie taka sama losowość jak na loterii, tylko kryteria mniej przejrzyste…

 32. prawdopodobieństwo wskazania przez kilka osób jednej kart jest więcej niż prawdopodobne. na jakiej zasadzie zostanie wybrany w takiej sytuacji zwycięzca?

 33. Pierwszy konkurs nie miał nic wspólnego z mechaniką gry, ponieważ gdy startował gra Dixit nie była jeszcze dostępna na polskim rynku i zaledwie kilkanaście osób miało okazję w nią zagrać. Przypominamy, że był to konkurs na najciekawsze skojarzenie związane z obrazem z gry DIXIT (na zasadzie: co mi przychodzi do głowy, gdy patrzę na dany obraz Marie Cardouat?)

  Drugi konkurs: nadeszło już kilkaset odpowiedzi, wśród których są oczywiście te prawidłowe.
  Punkt 6 regulaminu. Jedna z prawidłowych odpowiedzi zostanie nagrodzona grą Dixit 2.
  Zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze losowania.

 34. Możliwość głosowania na kartę z Dixit 2 kończy się dziś o 24.00.

 35. czy wyniki będą opublikowane na stronie ? :>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*