Home / Wiadomości / Konkursy / Zgadnij skojarzenie – wygraj Dixit 2

Zgadnij skojarzenie – wygraj Dixit 2

Razem z wydawnictwem Hobbity mamy przyjemność ogłosić konkurs, którego główną nagrodą jest gra Dixit 2. Zasady są bardzo proste. Tak jak podczas normalnej rozgrywki w grze Dixit przedstawiamy Wam 6 kart z ilustracjami (pochodzącymi z Dixit 2). Hasłem jest zdanie: „Czytanie jest jak wyprawa w podróż”. Waszym zadaniem jest wskazać, którą z ilustracji narrator miał na myśli. Karty, szczegóły regulaminu i e-mail kontaktowy w rozwinięciu.

Karta 1

Karta 2

Karta 3

Karta 4

Karta 5

Karta 6

Regulamin konkursu Dixit 2

1. Konkurs Dixit 2 jest prowadzony przy współpracy z serwisem www.gamesfanatic.pl i sponsorowany przez wydawnictwo Hobbity.eu z siedzibą w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 50 a – zwane poniżej Organizatorem.

2. W konkursie mogą brać udział osoby fizyczne powyżej 12 roku życia, które w dniach od 15 stycznia 2010 do 15 lutego 2010, wyślą prawidłową odpowiedź na konkursowe pytanie.

3. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wysłanie swojej odpowiedzi na adres: konkurs@hobbity.eu

4. Każda osoba fizyczna może wysłać tylko jedno zgłoszenie.

5. Wyklucza się udział w konkursie pracowników firmy Organizatora oraz członków ich rodzin.

6. Jedna z prawidłowych odpowiedzi zostanie nagrodzona grą Dixit 2.

7. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej pocztą elektroniczną i będzie miał 3 dni na skontaktowanie się z wydawnictwem, podając swój adres korespondencyjny, na który zostanie przesłana nagroda.

8. Uczestnik konkursu zgadza się na opublikowanie swojego imienia i nazwiska na stronie internetowej Organizatora.

9. Nagroda zostanie wysłana Zwycięzcy w ciągu 5 dni po otrzymaniu przez Organizatora potwierdzenia chęci odebrania nagrody przez Zwycięzcę.

10. W razie braku kontaktu ze Zwycięzcą nagroda ulega przepadkowi na rzecz Organizatora.

36 komentarzy

 1. Andy

  Tak się zastanawiam, cóż to jest „wyprawa w podróż”?

 2. Don Simon

  Andy – może właśnie to jest wskazówką? Że nie wiadomo o co chodzi? :)

 3. Avatar

  „Wyprawa w podróż” to jest masło maślane ;)

 4. Avatar

  No właśnie! Może gdzieś tam w rogu jest namalowane malutkie opakowanie masła – albo chociaż margaryny! Muszę się uważniej przyjrzeć kartom… Dzięki za podpowiedź!

 5. Avatar

  też wysłałem :) pierwszego Dixita się udało zgarnąć w konkursie, może uda się i drugiego ;)

 6. Avatar

  Można wyruszać w podróż, można się na nią też wyprawiać. Można nawet wyprawiać córkę przed ślubem (dając jej wyprawę, a nie na wyprawę…w podróż poślubną). Można też wyprawiać rybę po złowieniu, czyli wyprawiać ją na jej ostatnią podróż.
  Można też wyprawić kogoś innego na tamten świat. Zwykle jest to bardziej czasochłonne niż wysłanie go w podróż np. ze schodów.

  Można się więc wyprawiać na wyprawę. A czym byłaby podróż bez wyprawy. Wyprawmy więc sobie podróż, zanim podrożeje…podróż na wyprawę.

  Tak poważnie. Wyprawianie się to przygotowania do podróży, która z kolei
  jest związana z przemieszczaniem się.
  Myślę że zwroty :,,wyprawiać się w podróż” i ,,podróżować na wyprawę” mają swój sens.

 7. Avatar

  „Wyprawiać się” ma chyba sens. Ale „wyprawa” chyba nie oznacza „wyprawiania się” a podróż, wypad, grupę osób udającą się gdzieś, rzeczy, które dostaje/kupuje się np. z okazji ślubu, narodzin dziecka albo rozpoczęcia roku szkolnego. Więc wyprawa w podróż wydaje mi się dziwna. Jeszcze „podróż na wyprawę” mógłbym zrozumieć jako dojazd do pewnego miejsca, z którego będziemy zaczynać wyprawę. Ale dla „wyprawy w podróż” nie widzę uzasadnienia.

 8. Avatar

  Myślę , że nie mają. A to co czasem pojawia się na tym blogu pod względem językowym woła o pomstę.

  Choć oczywiście AKURAT w przypadku Dixita, takie maślane masła i niestylistyczne zwroty mogą być dopuszczone.

 9. Avatar

  A może tam po prostu brak jest spacji i zdanie powinno brzmieć: „Czy tanie jest jak wyprawa w podróż?” Znaczyłoby to, że wyprawa w podróż jest przysłowiowo niedroga, powiedzmy – jak barszcz.

  Czyli barszcz jest jak wyprawa w podróż. Co ma sens, choć raczej ukryty.

 10. Avatar

  Dixit to zabawa, dlatego też może to być zabawa słowami.

 11. Avatar

  I dlatego się bawimy ;)

 12. Avatar

  Andy. Ty się bawisz, ja przy grach też się bawię, ale są tacy, którym to uczucie jest chyba obce. Przede wszystkim poprawność (językowa, polityczna, historyczna itd. itp.), a na końcu aplauz tłumów i przyznanie im racji. Wtedy dopiero dobrze się bawią.

 13. Avatar

  No ok. Co się będziemy rozwadniać na dobre.

 14. Avatar

  Szczerze powiedziawszy, to mi tutaj cztery karty pasują… xD -> i jak mam wybrać tą jedną?

 15. Avatar

  Andy. Ty się bawisz, ja przy grach też się bawię, ale są tacy, którym to uczucie jest chyba obce. Przede wszystkim poprawność (językowa, polityczna, historyczna itd. itp.), a na końcu aplauz tłumów i przyznanie im racji. Wtedy dopiero dobrze się bawią.

  To chyba jakaś żaluzja (też lubię bawić się słowami) do mnie, więc odpisuję:

  Widzę, że już o niczym nie można podyskutować, bo zaraz wyskoczą tacy, co mają wszystko w d… i denerwuje ich, że nie wszyscy tak podchodzą do życia i śmią myśleć sobie inaczej. Jednego nudzi, że kilka osób napisało coś o wymowie nazwy gry, drugi jest zniesmaczony, że ktoś śmiał napisać, że jakieś wyrażenie jest zabawne i bez sensu. Czy ktoś Wam każe to czytać? Wyluzujcie ;-/

  P.S. Dobrze się bawię przy grach a aplauz tłumów zupełnie mnie nie obchodzi.

 16. Avatar

  Tak, to może też być zabawa słoniami.

  Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie!

 17. Avatar

  pierwszy rysunek/karta jakoś bardzo kojarzy mi się z „Ręką Mistrza” S. Kinga …

 18. Avatar

  Czyli mówiąc powiadacie, że karty są ładne i że są ładne?

 19. Avatar

  Co za marudy – w Dixicie będą się czepiać słówek i stylistyki.

 20. Avatar

  Wszyscyście dziwni…

 21. Avatar

  @Aba – Oczywiście, że bydziemy się czepać. Przeca na kratach dixita jest tak durzo błendów ortograficznych i stylistycznych, że nie wolno nam odpuścić. Tylko aplauz! ;-)

 22. Avatar

  Drakko, dej spokuj, pżecierz to tylko giera. Nie rubmy z widełów igieły.

 23. MichalStajszczak

  Mam propozycję innego konkursu, opartego na tym samym materiale, ale przeznaczonego np. dla studentów psychologii: „Na podstawie zestawu obrazków i dołaczonego tekstu zdiagnozować osobowość narratora” :)

 24. Avatar

  Gdyby nie liczba postów to bym pomyślał , że chodzi o Pnącza :-)

 25. Avatar

  Jeżeli chodzi o konkurs to dla mnie jest to karta nr 3 , gość otwiera bramę ( niczym księgę ) i , jak mniemam , wyrusza w podróż.
  Zajebiste. Podpowiadam , bo ja i tak nie mam szczęścia w losowaniach :-( , no ale mogę się mylić :-)

 26. Avatar

  Myślę, że to karta nr 4.

 27. Avatar

  Wg mnie konkurs powinien polegać na wskazaniu karty i napisaniu dlaczego wlasnie ona – i wygrywałoby najciekawsze rozwiązanie. Bo w taki sposób to właściwie jest to loteria…

 28. Avatar

  Konrik – w pełni popieram.

 29. Ja_n

  A ja nie popieram. Wypisywanie na forum publicznym wszelkich skojarzeń, pomysłów, uzasadnień itp. kompletnie pali te skojarzenia i pomysły. Nie można już ich użyć w rozgrywce, bo będzie to oszukiwanie – osoby które też to czytały zapamiętają i zgadną kartę. Dobre pomysły lepiej zachować na granie a nie na pisaninę na forach.

  Dlaczego fakt że mamy do czynienia z loterią miałby być jakąkolwiek wadą? Przecież na tym polega większość konkursów – zabawa i loteria, nikt nie zakładał chyba że będzie inaczej?

 30. Avatar

  W tym konkursie nie chodzi o to, żeby te skojarzenia umieszczać na forum – trzeba je przesłać mailem. Wtedy spalone byłoby jedynie to skojarzenie, które wygra.

  Wg mnie „loteryjność” jest wadą – równie dobrze konkurs mógłby być taki „Prześlijcie do nas adres e-mail, a my wylosujemy zwycięzcę i wyślemu mu Dixita/czekoladki/cokolwiek innego.”

  Wiem, wiem… ktoś wychodzi z inicjatywą i robi konkurs, a ludzie się czepiają:))) Ja tam konkursy lubię, więc proszę o więcej!

 31. Avatar

  @Kornik – Bzdura! W konkursie z okazji wydania Dixita trzeba było podać skojarzenia. Zwyciężyły propozycje wręcz kuriozalne (z punktu widzenia mechaniki gry). Ocenianie tego typu zadań przez „jury” to z punktu widzenia uczestnika praktycznie taka sama losowość jak na loterii, tylko kryteria mniej przejrzyste…

 32. Avatar

  prawdopodobieństwo wskazania przez kilka osób jednej kart jest więcej niż prawdopodobne. na jakiej zasadzie zostanie wybrany w takiej sytuacji zwycięzca?

 33. Avatar

  Pierwszy konkurs nie miał nic wspólnego z mechaniką gry, ponieważ gdy startował gra Dixit nie była jeszcze dostępna na polskim rynku i zaledwie kilkanaście osób miało okazję w nią zagrać. Przypominamy, że był to konkurs na najciekawsze skojarzenie związane z obrazem z gry DIXIT (na zasadzie: co mi przychodzi do głowy, gdy patrzę na dany obraz Marie Cardouat?)

  Drugi konkurs: nadeszło już kilkaset odpowiedzi, wśród których są oczywiście te prawidłowe.
  Punkt 6 regulaminu. Jedna z prawidłowych odpowiedzi zostanie nagrodzona grą Dixit 2.
  Zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze losowania.

 34. Avatar

  Możliwość głosowania na kartę z Dixit 2 kończy się dziś o 24.00.

 35. Avatar

  czy wyniki będą opublikowane na stronie ? :>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Patronat GF: Konkurs instagramowy – rozwiązanie

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Na naszym Instagramie w pierwszych 100 postach było aż 25 zdjęć gier od FoxGames … Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap