Home / Targi w Essen / Essen 2010 / Rozpoczęło się!

Rozpoczęło się!

Targi w Essen rozpoczęły się – największe planszówkowe święto, 150 tysięcy odwiedzających, kilkaset prezentowanych gier. Najważniejsze premiery, najgorętsze gry, najwięcej emocji. Targi dla odwiedzających będą otwarte od jutra, jednak już dzisiaj są otwarte dla prasy. Na miejscu wystawcy przygotowują swoje stoiska, w tym rekordowa liczba wystawców z Polski – Portal, REBEL, Kuźnia Gier, Gry Leonardo, Sinonis, Admondo.

Relację na żywo z Essen możecie oglądać z kamery umieszczonej na stoisku BGG, gdzie odbywają się demonstracje gier: http://www.ustream.tv/channel/essen-2010-geekbuzz. Lista prezentowanych tytułów znajduje się tutaj.

Dodatkowo na specjalnie stworzonej podstronie BGG znajduje się ranking gier (ocenianych na żywo przez graczy odwiedzających stoisko BGG) oraz zbiór wpisów z Tweetera, dotyczących targów: http://www.boardgamegeek.com/geekbuzz/overview/essen2010.

Nie wiem jak Wy, ale ja dzisiaj zupełnie nie mogę się na niczym skupić – siedzę i oglądam relację, czytam pierwsze wrażenia i diablo żałuję, że mnie tam nie ma!

13 komentarzy

 1. Avatar

  Jak na razie najlepszy był film o najnowszej, mało znanej, ale bardzo innowacyjnej grze Flagoo: http://www.ustream.tv/recorded/10309437 – koniecznie obejrzeć :)

 2. Avatar

  Flagoo było świetne! Przecież widać to po reakcjach samego autora, który świetnie się bawi ;).

 3. Avatar

  Coś czuję, że Flaggo zostanie drugą ulubioną grą Nataniela. Zaraz po Cywilizacji :D.

 4. Veridiana

  Niektórzy autorzy powinni przyjeżdżać z tłumaczami, albo podszkolić angielski ;/

 5. Folko

  Monika, nie marudź… każdy próbuje jak potrafi. Dlaczego to angielski ma być ten ważny… niech Anglicy uczą się też innych języków ;p

 6. Avatar

  Zerkałem co jakiś czas na chat koło transmisji i mimo, że to było przy ostatnich prezentacjach to co jakiś czas padały jakieś teksty a propo Flagoo, więc nie tylko natanielowi wpadła ono w oko.

 7. Veridiana

  Tak, folko, a my się uczmy włoskiego i hiszpańskiego a potem dopiero zasiadajmy przed relacją na żywo z targów ;)

 8. Avatar

  Skąd Veridiana wiesz, że to autorzy powinni się podszkolić z angielskiego, a nie Ty? ;)

 9. Veridiana

  jeżeli angielski brzmi jak włoski to nie sądzę aby było to przekłamanie mojego systemu bębenek – młoteczek – ślimak… czy z czego on sie tam składa ;)

 10. Avatar

  No cóż… najgorszy angielski jaki słyszałem to angielski-japoński. Zrozumienie tego to była katastrofa, ale amerykanie problemu nie mieli :).

 11. Avatar

  konev: widocznie nie byłeś w Egipcie ;) Albo ja byłem nie w tym hotelu co trzeba :)

 12. Odi

  Miłosników gry Flaggo zrzesza ten wątek na BGG, zatytuowany: ‚Just end Spiel’10 now’

  ;]
  http://boardgamegeek.com/thread/576029/just-end-spiel-10-now

 13. Avatar

  Sprawdzałem link z ustream dziś o 6 rano i nie działał ;) „naprawili” to może? :D:D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*