Home | Wiadomości | Wydarzenia | GRAMY - Targi Gra i Zabawa | Festiwal Gier Planszowych „GRAMY” już po raz dwunasty!

Festiwal Gier Planszowych „GRAMY” już po raz dwunasty!

❍ Reading Time: 2 minutes

Zapraszamy wszystkich fanów gier planszowych na koleją edycję ogólnopolskiego święta gier bez prądu czyli Festiwal GRAMY. Dwunasta edycja tej imprezy odbędzie się już 28-29 maja w Gdynia Arena!

Festiwal GRAMY to niepowtarzalna szansa dla wszystkich pasjonatów planszówek, osób poszukujących ciekawego sposobu na spędzenie czasu i rodzin z dziećmi, na poznanie nowych gier, wzięcie udziału w 10 turniejach, w tym dwóch eliminacjach do Mistrzostw Polski, a przede wszystkim świetną zabawę przez cały weekend!

Formuła festiwalu jest prosta – przez całą sobotę i niedzielę w Gdynia Arena gramy w gry planszowe, od klasyki takiej jak Carcassonne, Dobble czy Wsiąść do Pociągu, aż po zupełne nowości, które niedawno ujrzały światło dzienne. W Festiwalowej wypożyczalni dostępnych będzie ponad 700 tytułów, od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. W wyborze oraz tłumaczeniu zasad wspierać będą uczestników wolontariusze – Żółte Koszulki. Dostępna będzie także lista „20 gram” – lista sugerowanych przez nas gier, które każdy powinien spróbować. Listę gier „20 gram” oraz pełną listę tytułów dostępną podczas imprezy znajdują się na stronie www.festiwalgramy.com.

Zapraszamy także do wzięcia udziału w turniejach gier planszowych – w programie przewidziano aż 10 różnych konkurencji, w tym dwa najbardziej oczekiwane turniej eliminacyjne do Mistrzostw Polski w gry: Królestwo w Budowie (Rebel.pl) i Santiago (Trefl)!

Dla młodszych uczestników przygotowana będzie strefa Poszukiwaczy Przygód, gdzie znajdzie się wiele atrakcji tj. dmuchany zamek czy specjalnie przygotowana mata sumo.

Przez cały weekend będzie można odwiedzić także specjalne stoiska trójmiejskich firm Trefl oraz Rebel.pl, które prezentować będą swoje nowości i topowe produkty w promocyjnych cenach. Na stoiskach będzie można również wygrać atrakcyjne nagrody w konkursach obiegówkowych.

Organizatorami imprezy są: Miasto Gdynia, Rebel.pl, YMCA w Gdyni oraz Laboratorium Innowacji Społecznych. Partnerami są firma Trefl, Gdynia Arena i Poszukiwacze Przygód. Patronat nad imprezą objęło Radio ESKA i portale MlodaGdynia.pl, Przystanek Planszówka, BoardGameGirl, Gambit TV oraz Games Fanatic.

Data: 28-29 maja 2016
Godziny: sobota 10-18, niedziela 10-18
Miejsce: Hala Sportowo Widowiskowa „Gdynia Arena”, ul. Kazimierza Górskiego 8, Gdynia
Wstęp: normalny 15 zł, rodzinny 10 zł / dzień
Więcej informacji: http://www.festiwalgramy.com

Festiwal GRAMY - wiosna 2016

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*