Home | Wiadomości | Wydarzenia | Konwentowy zawrót głowy – Kocioł, Inne Sfery i GramoFUN

Konwentowy zawrót głowy – Kocioł, Inne Sfery i GramoFUN

❍ Reading Time: 5 minutes

Już w ten weekend osoby, które chcą pograć w gry planszowe mają naprawdę niezły orzech do zgryzienia – wybór imprez planszówkowych w najbliższe dni jest przeogromy. GamesFanatic poleca wybranie się do Warszawy na Kocioł lub na Inne Sfery do Wrocławia. A jeżeli nie możecie się wybrać nigdzie w ten weekend zapraszamy w kolejny do Płocka na GramoFUN (a najlepiej wybierzcie się i w ten i w następny – grania nigdy dość). W rozwinięciu programy imprez 

Kocioł

Sobota 10:00-20:00

 • 10:00 otwarcie konwentu, początek rejestracji
 • 11:00 Turniej Cthulhu LCG
 • 12:00 -16:00 turniej Ticket to Ride (eliminacje)
 • 16:00 Turniej Pitchcar
 • 20:00 koniec

Niedziela  10:00-18:00

 • 10:00 Otwarcie
 • 11:00 Turniej Dobble
 • 12:00 Turniej Ticket to Ride (finał)
 • 16:00 Konkurs wiedzy o grach planszowych
 • 17:30 ogłoszenie gry konwentu i losowanie nagród
 • 18:00 koniec

Kocioł będzie w budynku Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej. Impreza odbywać się będzie na 3 kondygnacjach, II, I pietrze i na parterze.

II Piętro

Stowarzyszenie „Rozwiń się” organizuje imprezę „Gram, grasz, gramy” przeznaczoną dla najmłodszych, gdzie będą atrakcje dla dzieci: Gry od Granny, Gry LEGO i naprawdę DUŻE gry od wydawnictwa EGMONT Klub gier Japońskich i dużo innych

I Piętro

Tutaj będzie można nabyć gry planszowe od naszych wystawców i pomalować figurki

Parter razem z Starą Kotłownią

Tutaj będzie główny games room i duuużo miejsca do grania. Sala turniejowa też będzie w Starej Kotłowni.

Więcej informacji na stronie konwentu: [link]

Inne Sfery

Oto zbiór najważniejszych informacji ze strony festiwalu i ich profilu na Facebooku
– Na festiwalu będzie można wziąć udział tez w konkursach 7 Cudów Świata oraz Dobble. Ale to nie wszystko od wydawnictwa Rebel!
– Prezentacja karcianki Wędrowycz KGK o 11.00, turniej o 13.00 Punkty programu prezentuje sklep Feniks z Torunia! Zapraszamy. Oczywiście bimbe… to znaczy nagrody atrakcyjne do wygrania :D
Captain America FIGHT FOR FREEDOM Card Game Oficjalna premiera i pierwszy w Polsce oficjalny turniej nowej gry firmy TREFL z serii G55. Chłopak z Brooklynu kontra Faszystowski Naukowiec owładnięty pragnieniem panowania nad światem. Kto jest jego agentem? Kto najszybciej go wykryje? Szybki pojedynek, szybka odpowiedź.
Labirynth, a raczej wyjścia z niego będzie szukać już wkrótce na festiwalu dzięki uprzejmości wydawnictwa Let’s Play!
Veto, veto, veto! No tak na naszym festiwalu oczywiście turniej w ta zacną karciankę, ale też UWAGA LARP! Zapraszamy do udziału!
– Wiecie co to jest Mega Resistance? Wyobraźcie sobie…. e nie sami zobaczycie na miejscu, Będzie wesoło! :)
– Gdzie pędzą te żółwie? Ach tak, na konkurs na festiwalu! Zapraszamy do biegu o sałatę. Wydawnictwo Egmont ufundowało nagrody :)
– Graliście w K2? Fajna gra no nie? U nas trochę inaczej – K2 poziome po korytarzach lub na boisku szkolnym! Nagrody ufundowało Wydawnictwo Rebel. Szlifujcie zatem czekany!
Zombiaki24 będą obecne na festiwalu. Każdy kto chce, może grać do upadłego (martwego ;p) od piątku do niedzieli. Kto będzie najlepszy, ten wygra atrakcyjne nagrody :)
– Mały przeciek z rana. Na festiwalu będziecie mieli szanse zagrać w „Nową Erę” – pierwszy dodatek do 51 Stanu. Nie obędzie się bez nagród :) Wszystko dzięki wydawnictwu Portal!
– A trzymając się tematu – prowadzenie games roomu w tym roku powierzyliśmy ekipie Koloseum, czyli organizatorom największej planszówkowej imprezy w regionie – Gratislavii. Możecie spodziewać się zatem nie tylko mnogości gier, ale też sprawnej obsługi i tłumaczenia zasad gier na najwyższym poziomie!
– Nauka gry i turniej w Veto!
Sponsorzy

 • Wydawnictwo Hobbity
 • Granna
 • G3
 • Rebel
 • Portal
 • Albi
 • Phalanx Games
 • Galmadrin
 • Kuźnia Gier
 • Trefl
 • Centrum Gier Feniks
 • Planszak.pl
 • Let’s play!
 • Wędrowycz
 • Planszóweczka.pl

Więcej informacji na stronie festiwalu [link]

GramoFUN

Program imprezy

Przez cały czas trwania konwentu będzie funkcjonowała wypożyczalnia gier planszowych. Znajdzie gry różnych gatunków o różnym stopniu trudności. W wśród gier rodzinnych będzie można znaleźć :7  Cudów, Osadników z Catanu, Ticket to Ride, Hooop, K2, Dixit czy Tikal. Dla bardziej wymagających graczy czekają min: Troyes, Automobile, Cuba, Caylus, Goa, Le Havre, London, oraz klika ostatnich nowości rynkowych min: Świat Dysku: Ankh-Morpork, Na chwałę Rzymu czy A Few Acres of Snow, Pantheon. W wypożyczalni znajdą coś dla siebie miłośnicy gier wojennych:Assyrian Wars, Empire of the Sun, GWAS: Jutland Guns of August
Każdy uczestnik bezpłatnie będzie mógł wypożyczyć dowolną grę, a osoby z obsługi (Niebieskie koszulki) wyjaśnią jej zasady. Pełną listę gier dostępnych w wypożyczalni znajdziecie na stroniegramofun.pl

SOBOTA
Godzina 9.00  –Rozpoczęcie konwentu GramoFUN 

Godzina 9.50 – Rozpoczęcie Turnieju Bitewnego I Mistrzostw Książąt Mazowieckich.

godzina 11.00 –Turniej ” Packa na Muchy”
Packa na muchy to szybka gra, w której wygra ten, kto umie najszybciej operować tytułową packą na muchy.
Gra ma niezmiernie proste zasady. Wystarczy dosłownie kilka sekund, aby je zrozumieć i trzy zdania, żeby je wyjaśnić: Gracze, w kolejności zgodnej z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, odkrywają karty. Grający, wyposażeni w packi na muchy, starają się równocześnie pacnąć najbardziej wartościowe muchy. Zwycięzcą zostaje gracz, który na końcu gry posiada najbardziej drogocenne muchy.

Godzina 13.00 –Turniej dla najmłodszych – Pędzące Żółwie
Turniej dla najmłodszych miłośników planszówek (w wieku do 12 lat włącznie). Jak w żadnym innym turnieju, tutaj liczy się przede wszystkim dobra zabawa!
Doskonała gra planszowa dostarczająca wiele zabawy małym jak i dużym. Sympatyczne, dziecięce grafiki oraz karty oparte na symbolach pozwolą usiąść przy grze nawet bardzo małym planszówkowiczom.

Godzina 15.00 – Turniej rodzinny w Dixit Odyssey
Turniej dla dwuosobowych zespołów rodzinnych. W tej grze wymagamy sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy. Dixit Odyssey to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny.

Godzina 18.00 – Losowanie nagród
Aby wygrać cenne nagrody wystarczy wypełnić los i zostawić go na stoisku rejestracji, a następnie być obecny w czasie losowania!

Godzina 20.00 – Zakończenie imprezy

NIEDZIELA

Godzina 9.00 –Początek drugiego dnia konwentu

Godzina 10.30- Turniej 7 cudów
7 Cudów Świata jest świetnie zbalansowaną grą o rozwoju cywilizacji, a przy tym szybką i niezwykle przyjemną. Gra w 7 cudów toczy się przez trzy wieki. W każdym wieku gracze otrzymują siedem kart z konkretnej talii. Wybierają jedną z kart, a pozostałe przekazują sąsiednim graczom. Gracze pokazują swoje karty jednocześnie (płacąc lub uzyskując surowce albo wchodząc w interakcję z innymi graczami na różne sposoby). Każdy z graczy wybiera następną kartę z talii którą wcześniej przekazali i proces zaczyna się od nowa, dopóki gracze nie odkrykją po sześć kart każdy z danego wieku. Po trzech wiekach gra się kończy.

Godzina 12.00- Turniej –Piraci: Karaibska flota 
Buduj swoją piracką flotę, korzystaj z usług legendarnego Czarnobrodego i strzeż się ataków olbrzymich krakenów. Siej postrach na morzu i zdobądź fortunę! Celem gry jest budowa pirackiej floty i gromadzenie zdobywanych przez nią dukatów. Wygra gracz, który zgromadzi ich najwięcej.

Godzina 14.00- Turniej Neuroshima Hex
Turniej jednej z najciekawszych polski produkcji ostatnich kilku lat. Proste zasady, emocjonujące potyczki i wartościowe nagrody dla zwycięzcy! Nauka gry przed turniejem.

Godzina 16.00 – Prezentacja i nauka gry  Chłopską Szkołę Biznesu

Godzina 17.00- Losowanie nagród
Aby wygrać cenne nagrody wystarczy wypełnić los i zostawić go na stoisku rejestracji, a następnie być obecny w czasie losowania!

Godzina 18.00 –Zakończenie imprezy

Inne atrakcje

 • Poza tym, w czasie konwentu  przewidujemy także m.in.:
 • Stoiska z grami i akcesoriami oraz akcesoriami bitewnymi
 • Prezentacja i nauka gry bitewnej w systemie Warhammer
 • Losowania nagród – aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy wypełnić los!
 • Prezentacja gry Mare Balticum  przeprowadzona przez autora gry Filipa Miłuńskiego (sobota  13.00-15.00)
 • Prezentacje i możliwość zagrania wielkoformatowych gier firmy Egmont
 • Prezentacje i możliwość zagrania w gry firmy LocWorks:  Eminent Domain, Alien Frontiers, Crokinole i symulację wyścigów Rallymen w wielkim formacie XXL
 • Prezentacja i nauka gry Chłopska Szkoła Biznesu
Więcej informacji na stronie konwentu: [link]


					
					
					
									

4 komentarze

 1. Strasznie jestem ciekawy debiutu Kotła. W związku z tym się wybieram i zamierzam pomóc w przy obsłudze „grywalni”. Jakieś zdjęcia też porobię, to się potem pochwalę ;-)

 2. Dodam od siebie, że w ten weekend odbywa się także na Śląsku – w Gliwicach – konwent Pionek ;> Mamy potwierdzenie, że przyjedzie dziś na Pionka (i na cały pionkowy weekend) Petr Murmak z CGE, i będzie prezentował gry, których oficjalna premiera za 4 tygodnie w Essen.

  Dziś spotkanie Pionkowe od 16:00 do 22:0 w Bibliotece Politechniki Śląskiej, a jutro i w niedzielę od 10:00 do 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Barlickiego.

  pozdrawiam newsmena Yosza :)

 3. Specjalnie nie pisałem bo podobno nie lubisz zapraszać ludzi na miniPionka ;) i najlepiej żeby nikt nie przyjeżdżał to będziesz miał ciszę i spokój ;)

 4. Będzie Dungeon Petz? Napiszcie coś o niej!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*