Home | Wiadomości | Konkursy | Konkurs Rocznicowy GF – Egmont

Konkurs Rocznicowy GF – Egmont

Drugi konkurs jest związany z  warszawskim wydawnictwem Egmont. Przypominamy, że przesłanie poprawnych odpowiedzi w tym konkursie skutkuje nie tylko wzięciem udziału w losowaniu nagród ufundowanych przez wydawnictwo, ale także w losowaniu nagrody głównej (jubileuszowe wydanie TICKET TO RIDE!) oraz kuponów rabatowych do 10 sklepów z planszówkami.

Oto dzisiejsze pytania:

Pytanie nr 1. Jak wiemy nie od dziś Reiner Knizia to bardzo płodny autor gier planszowych. Nic zatem dziwnego, że wiele jego gier zawitało na nasz rynek . Zaś najwięcej takich gier ukazało się nakładem wydawnictwa Egmont. Pytanie dokładnie ile? Nie trzeba ich wymieniać prosimy podać tylko liczbę.

Pytanie nr 2.  Pierwszą grą polskiego autora, która została wydana przez wydawnictwo Egmont to „Mali Powstańcy” Filipa Miłuńskiego. Dla niego to również był debiut, który został bardzo ciepły przyjęty przez graczy. Testy tej gry przyczyniły się do powstania pewnej warszawskiej grupy autorów i testerów, którzy spotykają się co tydzień na testowaniu gier. Prosimy podać nazwę tej grupy a także, gdzie obecnie odbywają się ich spotkania.

Pytanie nr 3. Wydawnictwo Egmont oprócz gier planszowych zajmuje się także wydawaniem książek i komiksów. Nic więc dziwnego w tym, iż nie raz powstały gry planszowe czerpiące tematykę z komiksów. Prosimy podać nazwy gier wydawnictwa Egmont, które nawiązuje do tej tematyki i ukazały się lub ukażą w tym roku.

Do wygrania są następujące gry:

Na prawidłowe odpowiedzi czekamy do jutra do godziny 23.59.  Wyniki będą opublikowane w poniedziałek.

Formularz do przesyłania odpowiedzi

Regulamin konkursu

 

One comment

  1. Czy w pytaniu trzecim należy uwzględnić tytuły wydane przed 2014 rokiem?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*