Home / Wiadomości / Nagrody / Nominacje do Spiel, Kennerspiel i Kinderspiel des Jahres 2014

Nominacje do Spiel, Kennerspiel i Kinderspiel des Jahres 2014

xlogoOto przedstawiamy nominacje oraz rekomendacje jury do najważniejszej nagrody planszówkowej na świecie.  Niestety w tym roku też bez nominacji dla polskich autorów. Po cichu liczyłem na Ignacego Trzewiczka i jego Robinsona. Zatem jakiego wyboru dokonało jury w tym roku?

Na początek tytuły nominowane do najbardziej prestiżowej kategorii czyli Spiel des Jahres 2014

Cieszy fakt, że wszystkie trzy tytuły będą miały swoje polskie wydanie. Zresztą jak możecie zobaczyć Games Fanatic ma patronat nad pierwszym tytułem, który u nas ukaże się pod tytułem „Przebiegłe wielbłądy” nakładem wydawnictwa Lucrum Games.  Dwa pozostałe tytuły wyda u nas Rebel.pl.

Tytuły wyróżnione przez jury:

Dobór gier wyróżnionych nieco mnie zdziwił. Jedynie dwa tytuły szerzej znane i do tego jeden,  moim zdaniem całkiem średni (SOS Titatnic). Gry Love Letter zaś nie mogło zabraknąć znając jej popularność w Niemczech. Ukazał się u nas jako List miłosny (Wydawnictwo Bard).

W ramach kolejnej kategorii gier „zaawansowanych” czyli Kennerspiel des Jahres 2014 nominacje otrzymały:

Chyba po raz pierwszy od początku nagrody w tej kategorii jestem zadowolony z wybory jury. Choć grałem póki co w dwa tytuły. Ale nawet o tym pierwszym słychać dobre opinie i z dotychczasowych recenzji mam wrażenie, że mi się spodoba. U nas zaś od dwóch tygodni możecie cieszyć się polską edycją Rokoko dzięki wydawnictwu Hobbity.eu.  Wyróżnienia zaś otrzymały gry:

Z gier wyróżnionych mogliście przeczytać u nas recenzje dwóch tytułów, z czego Rosyjskie Koleje dosłownie za chwilą trafią na rynek dzięki wydawnictwu Bard.

W ostatniej kategorii gier dla dzieci  Kinderspiel des Jahres 2014 nominacje otrzymały:

Wyróżnienia zaś powędrowały do następujących tytułów:

  • Welches Tier bin ich? – Laima Zuloné
  • Game over – Jérémy Peytevin
  • Gruselrunde zur Geisterstunde – Kai Haferkamp
  • Speed Cups – Haim Shafir
  • Zieh Leine, Flynn! – Stefan Dorra i Manfred Reindl
  • Oh Schreck, der Speck fliegt weg! – Christian i Thilo Hutzler
  • Feuerdrachen – Carlo Emanuele Lanzavecchia

Jak zwykle w ostatniej kategorii najtrudniej znać gry, bo póki co mało kto w Polsce podejmuje się je wydawać. Zresztą jak widzicie kilku gier nie ma także w bazie BGG. Chlubnym wyjątkiem jest jedynie Speed Cups, który ukazał się u nas nakładem wydawnictwa G3.

Na koniec zapraszamy do zabawy. W prawej szpalcie na naszym portalu umieściliśmy krótki  sondaż na temat tego, który tytuł według Was powinien otrzymać nagrody w kategori  Kennerspiel des Jahres 2014. Zapraszamy do głosowania.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Deutscher Spielepreis 2014

Jak co roku we wrześniu poznajemy laureatów nagrody Deutscher Spielepreis, która będzie wręczona na targach SPIEL w Essen (to już za nieco ponad cztery tygodnie!!!).  Nagroda ta jest przyznawana przez organizatora czyli Friedhelm Merz Verlag. Głowną nagrodę otrzymał tytuł Russian Railroads czyli po naszemu Rosyjskie Koleje wydany w Polsce przez wydawnictwo Bard. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap