Home / Artykuły / 10-lecie GF / Wyniki konkursu rocznicowego GF – Phalanx

Wyniki konkursu rocznicowego GF – Phalanx

PhalanxKonkurs wydawał mi się się arcy-łatwy. Ot, wystarczyło nieco pogrzebać w naszym katalogu gier, później na stronie wydawnictwa Phalanx i wreszcie zadać sobie „trud” odnalezienia autora książki „Dżihad vs McŚwiat”. Bułka z masłem. A jednak wiele osób miało problemy…

Pytanie 1: Prosimy o podanie przynajmniej 6 tytułów gier i łamigłówek (nie dodatków!) znajdujących się w naszym gamesfanatikowym katalogu gier, których głównym tematem jest awiacja, lotnictwo i/lub bojowe jego wykorzystanie (wyłączając same Aeroplany i gry kosmiczne!).

Kilkakrotnie przeszukałem nasz katalog zrecenzowanych gier, a sami wiecie, że to nie jest łatwe zadanie, ze względu na obszerność tegoż. Ostatecznie przedstawione w pytaniu kryteria spełniły: Wings of War (Watch Your Back i Famous Aces – liczone osobno), Baloon Cup, Linie Lotnicze Europa, 303: Bitwa o Anglię, 111: Alarm dla Warszawy, Duel in the Dark, The Fires of Midway, Port Lotniczy, Wszyscy na pokład. Czyli było tego trochę, bo łącznie 10 gier.

Wielu spośród podawanych przez Was tytułów nie mogłem jednak przyjąć. Na przykład Orły i Rakiety albo Kings of Air and Steam nie były u nas recenzowane (tylko „Na radarze” – nie ma ich w katalogu), Axis&Allies trudno uznać za grę głównie poświęconą lotnictwu, podobne jak Zlot Czarownic za grę o awiacji, natomiast Mali Powstańcy: Liberator to przecież dodatek (a nie o dodatki chodziło)… I tak dalej, i tak dalej.

Pytanie 2: Prosimy o podanie trzech tytułów gier historycznych, o pracach nad którymi wydawnictwo Phalanx informowało do tej pory, ale które jeszcze nie zostały wydane (poza Magnatami).

Tu chodziło oczywiście o tytuły wspomniane na blogu wydawnictwa Phalanx, czyli Teutons, Carolus: Wielka Wojna Północna i 1st Blitzkrieg. W niektórych odpowiedziach pojawiała się np Mythotopia, ale trudno ją uznać w tym momencie za grę historyczną, nawet jeśli temat zostanie zmieniony na wczesną słowiańszczyznę (co samo w sobie nie zostało przecież jeszcze potwierdzone przez wydawnictwo). 

Jak brzmi imię i nazwisko autora publikacji Dżihad vs McŚwiat?

No, tutaj wszyscy byli bezbłędni: Benjamin R. Barber.

 

Kto w takim razie został wylosowany przez maszynę losującą i otrzyma gry wydawnictwa Phalanx? Proszę bardzo – oto nazwiska:

1. Basia Brzozowska (Aeroplany)

2. Dorian Kominek (Czas Honoru: Operacja most III)

3. Piotr Jarosz (Clash: Jihad vs McWorld)

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Patronat GF: Konkurs instagramowy – rozwiązanie

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Na naszym Instagramie w pierwszych 100 postach było aż 25 zdjęć gier od FoxGames …