Home / Wiadomości / Wydarzenia / Zaproszenie do projektu Instynkt Gry

Zaproszenie do projektu Instynkt Gry

Na naszym profilu FB kilka razy informowaliśmy o projekcie INSTYNKT GRY!, który w rym roku jest realizowany przez Instytut Goethego w Krakowie. Kolejną atrakcją szykowaną przez organizatorów jest wielki międzynarodowy festiwal w przestrzeni miejskiej  „Playpublik”, który odbędzie się pomiędzy 3 a 5 października 2014.  Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mają głowy pełne  pomysłów na gry, do włączenia się w przedsięwzięcie.

Jakiego rodzaju gier poszukują organizatorzy?

Poszukujemy wszelkich możliwych rodzajów gier, rozgrywających się na ulicy, gier planszowych, aplikacji na smartfony, nowych kombinacji czujników i kontrolerów. Interesują nas Wasze doświadczenia, gry fabularne jak również te abstrakcyjne, czysto logiczne. Mile widziane są wszystkie gry, gdy tylko pozwalają spojrzeć z niecodziennej perspektywy na naszą realną egzystencję. Playpublik jest festiwalem niezwykłych gier, nadzwyczajnych miejsc i niesamowitych ludzi.

Gdzie moja gra może się odbyć?

Właśnie przygotowujemy 20 interesujących miejsc w Krakowie, abyś mógł je wypełnić grami. Pozwól się zainspirować magią tych miejsc. Wszystkie one znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum festiwalowego w Bunkrze Sztuki.

W zależności od Twojej inwencji i pomysłu, Playpublik będzie rozgrywać się w kilku z miejsc wyszczególnionych tutaj, lub też w nich wszystkich: BIBLIOTEKA PUBLICZNA, BAR, ZABYTKOWY, DZIEDZINIEC, KAFEJKA INTERNETOWA, KOŚCIÓŁ, SKRZYŻOWANIE, PLAC ZABAW, PASAŻ, PARKING, MORZE TURYSTÓW, BUDKA, UKRYTY OGRÓD, PLAC MIEJSKI, MIEJSCE SPOTKAŃ, BIUROWIEC

Większość miejsc jest już zagwarantowana. W niektórych wypadkach prowadzimy jeszcze negocjacje z zarządzającymi, w innych potrzebowalibyśmy konkretnych pomysłów (może właśnie Twoich?), dzięki którym udałoby się ich przekonać do naszego projektu.

Jak mogę dostarczyć grę?

Jeśli macie pomysł na jakąś grę na nasz festiwal, napiszcie do nas na adres info@playpublik.pl. We współpracy z Wami i zarządzającymi wybranymi miejscami, sprawdzimy, czy i w jaki sposób można by zrealizować Twój projekt. Oprócz opisu gry przyślij nam informację o Twoim poziomie zaawansowania, o czasie trwania gry, ilu graczy może w niej naraz uczestniczyć, czego potrzebujesz, aby Twój pomysł mógł zaistnieć, jak Twoja gra wkomponowuje się w daną przestrzeń. Oczywiście możesz dostarczyć więcej niż jedną propozycję gry.

Czy muszę być profesjonalnym projektantem gier, aby zgłosić swoją kandydaturę?

Absolutnie nie! Oczywiście, że doświadczenie w projektowaniu gier może być pomocne, ale ucieszą nas pomysły artystów, innych dizajnerów, techników i majsterkowiczów z każdej innej dziedziny. Jeśli rozpoczynasz właśnie swoją przygodę z projektowaniem gier, to podczas campu festiwalowego będziesz mieć możliwość pracy w zespole, otrzymasz także fachową pomoc.

Jakiego rodzaju wsparcie mogę otrzymać?

Możemy pokryć koszty materiałów do określonej kwoty, możemy zaoferować pomoc ochotników i ułatwić dostęp do miejsca, w którym ma się odbywać gra. W tej chwili badamy też możliwości zakwaterowania dla tych uczestników, którzy przybędą spoza Krakowa. Mamy również niewielkie możliwości w zakresie pokrycia kosztów podróży i honorariów. Będziemy Was informować dokładnie w miarę napływania zgłoszeń.

 Jakie gry nie będą nas interesować?

Gry powielające stereotypy dotyczące przemocy, seksizmu, rasizmu, czy też prymitywne przytulanki. Odrzucamy gry, będące komercyjnymi produktami mainstreamowymi, lub do nich podobne, gry o charakterze edukacyjnym, przekazujące ściśle określone treści, gry- demo (demonstrujące działanie konkretnych produktów), gry niebezpieczne lub afirmujące agresję w stosunku do otaczającego świata oraz takie, które są nielegalne.

Kiedy upływa termin nadsyłania propozycji?

Będziemy uwzględniać tylko zgłoszenia, które napłyną do nas do 1 sierpnia. Tutaj wskazówka: nie czekajcie na ostatni moment, nie zwlekajcie. Im wcześniej otrzymamy Wasze pomysły, tym lepiej możemy się przygotować, rozeznać jak możemy Was wesprzeć i jak najlepiej zrealizować Wasz projekt.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem:

http://www.playpublik.de/pl/the-open-call

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Planszówki w Spodku – (GFoto)relacja

Okiem Pingwina Planszówki w Spodku. Edycja czwarta za nami. Internet huczał, więc kto go śledził wie wszystko, a dla tych co nie śledzili mainstreamu tylko napiszę że atmosfera była cudowna, frekwencja dopisała (ale reżim sanitarny staraliśmy się pilnować – bez uszczerbku oczywiście dla dobrego samopoczucia) i Planszówki w Spodku są imprezą, na której po prostu wstyd nie być ;) Tyle dobra ile się tu przewaliło przez stoiska i stoliki do gry doceni każdy, kto choć odrobinę kocha planszówki. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap