Home | Wiadomości | Turnieje | Mistrzostwa Świata w grze Rummikub

Mistrzostwa Świata w grze Rummikub

❍ Reading Time: < 1 minute

Rummikub7 listopada, czyli dzisiaj, rozpoczynają się w Berlinie 9 Mistrzostwa Świata w grze Rummikub. Wezmą w nich udział zawodnicy z 32 krajów, a zwycięzca, oprócz tytułu Mistrza Świata, zdobędzie również nagrodę o wartości 7452 euro. Mistrzostwa organizowane są co trzy lata przez producenta gry, izraelską firmę Lemada Light Industries.

3 października 2015, podczas Warszawskiego Festiwalu Gier Planszowych „Planszówki na Narodowym”, odbył się finał Mistrzostw Polski w grze Rummikub, zorganizowany przez firmę TMToys – dystrybutora tej gry w Polsce. W finale wzięły udział 64 osoby, wyłonione podczas turniejów eliminacyjnych, rozegranych we wrześniu w 20 salonach EMPiK w całej Polsce. Do eliminacji zgłosiło się około 700 osób, a chętnych było chyba nawet więcej, bo w Warszawie wszystkie miejsca na listach uczestników były obsadzone na długo przed rozgrywkami. Do turnieju finałowego zostali zakwalifikowani ponadto laureaci Mistrzostw Polski Szkół i Mistrzostw Polski Nauczycieli, które to zawody rozegrane zostały w Sztumie 25 września.

Turniej finałowy rozpoczął się od dwóch rund eliminacyjnych, rozegranych na 16 stołach. Zdobywcy największej liczby punktów awansowali do półfinału, a cztery zwyciężczynie półfinałów walczyły w finale o tytuł Mistrza Polski i wyjazd do Berlina na Mistrzostwa Świata. Wygrała Hanna Szymanowska przed Kingą Rutkowską i Joanną Wojciechowską.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*