Home | Wiadomości | Konkursy | Patronat GF: ??? – wrzesień będzie piękny (wyniki konkursu)

Patronat GF: ??? – wrzesień będzie piękny (wyniki konkursu)

❍ Reading Time: 2 minutes

gamesfanatic-logo-konkursowe-egmont-geekEl Gaucho, Hansa Teutonica, Antarktyda, Imperial 2030 – tak brzmiały prawidłowe odpowiedzi w konkursie „??? – wrzesień będzie piękny„. Zagadka wydawała się naprawdę trudna. A mimo to liczba prawidłowych odpowiedzi była bardzo duża. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy zechcieli poświęcić swój czas na rozwiązanie zadania oraz dziękujemy za wiele miłych słów nt. konkursu. A teraz już zapraszamy do przeczytania jak należało rozwiązać zagadkę oraz kto wygrał nagrody.

Użyte w zagadce symbole ∞ ℓ אּ שׁ ℓ ♠ ∂ ℓ ♠ były cyframi większymi od 1 a mniejszymi od 9 (I < ℓ שׁ ♠ אּ ∂ < X). Zauważając to można było bez większego trudu rozwiązać zadania matematyczne, w wyniku czego należało ustalić, że przedstawiony ciąg symboli odpowiada kolejno cyfrom 4 2 3 6 2 5 9 2 5.

Kolejnym etapem zadania było odnalezienie tytułów gier, z których pochodziły elementy ukazane na zdjęciach. Grami tymi były kolejno:

Apacze i Komancze
Potwory w Nowym Jorku
Pan tu nie stał!
Pędzące ślimaki
Hobbit
Asteriks i spółka
Hollywood
Tikal
Mumia

W następnym kroku należało wybrać kolejne litery z nazw gier zgodnie odszyfrowanym na początku kluczem (literka czwarta w tytule Apacze i Komancze, druga w Potwory w NY, itd.). Prawidłowe podstawienie liter powinno nam dać hasło Concordia. Gra ta była pierwszym tytułem z nowej serii wydawnictwa EgmontEgmont Geek.  Wpisanie tego hasła w wyszukiwarkę na stronie GF doprowadzi nas do czterech kolejnych tytułów w tej linii, które zapowiedziane zostały na najbliższe miesiące (artykuł Egmont pełen nowości). Właśnie te tytuły zostały objęte patronatem medialnym Games Fanatic i to one stanowiły prawidłową odpowiedź na zadanie konkursowe.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy prawidłowo rozwiązali zagadkę, natomiast szczęśliwcami, którzy tym razem zdobyli nagrody zostali:

Monika SiczekConcordia

Aleksandra GryciukPotwory w Nowym Yorku

Jakub PrabuckiHansa Teutonica

Zwycięzców prosimy o przesłanie danych adresowych oraz numeru telefonu na nasz adres mailowy kontakt@gamesfanatic.pl.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy też sponsorowi nagród firmie:

 

Sponsor nagród

 

 

One comment

  1. Bardzo dziękuję za grę. Jestem na razie po jednej rozgrywce we dwie osoby. Czuję, że Hansa Teutonica ma niezły potencjał.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*