Home | Wiadomości | Aktualności | Planszówki przyszłości – Philips Entertaible

Planszówki przyszłości – Philips Entertaible

❍ Reading Time: 2 minutes

W weekend kilku moich kumpli z firmy było na IFA w Berlinie. Czyli na jednych z największych targów elektroniki użytkowej na świecie. Oglądaliśmy sobie zdjęcia i filmy, które zrobili i przypatrywaliśmy się różnym nowinkom. I w pewnym momencie padło na urządzenie, które od razu zwróciło moją uwagę – Philips Entertaible. Coś co was też powinno zainteresować.

Philips Entertaible to nic innego jak system, który ma za zadanie zintegrować klasyczne gry planszowe z najnowszymi technologiami. Z czego się składa? 32 calowy ekran ciekłokrystaliczny, ekran dotykowy (z funkcją rozpoznawania kształtów i odbierania równocześnie wielu dotknięć), sterowanie wzorujące się na PC, a wszystko zorganizowane w formę nakładki na stół o wysokości dziesięciucentymetrów (w przyszłości można będzie do niej dołączyć połączenie Internetowe i grę w sieci). Na planszy gracze posługują się fizycznymi pionkami, których ruch jest skanowany i wpływa na zachowanie całej planszy. Producent chwali się, że gracze będą mogli wykonywać swoje ruchy równocześnie, dzięki czemu sama rozgrywka ulegnie przyśpieszeniu i nie będzie trzeba czekać na własną turę (to raczej marketingowe hasło, bo w wielu grach ważna jest kolejność, choć można też sobie wyobrazić takie, w których byłoby to przydatne). Do tego dochodzą takie ficzery jak wyjaśnianie zasad na przykładowych rozgrywkach i zapis stanu gry. Co więcej jedno urządzenie może posiadać w sobie wiele różnych gier.

Na początek Philips widzi zastosowanie swoich urządzeń w pubach, barach, hotelach i restauracjach, wszędzie tam gdzie ludzie chcieliby miło spędzić czas na rozrywce.

Tak więc jak kiedyś rozmawialiśmy. Elektronika i planszówki będą się przenikały coraz bardziej. I coraz częściej będą się przekształcały z zimnych, odpychających urządzeń w intrygujące, posiadające niezwykłe możliwości planszówki przyszłości.

Poniżej trochę zdjęć ze strony producenta. Niestety dziwnym trafem nie doszedł do mnie krótki filmik, który wysłałem sobie z pracy, a prezentował urządzenie w działaniu (faktycznie robi wrażenie i pozwala wyobrazić sobie jej potencjał). Jutro postaram się to nadrobić.

Krótki filmik prezentujący Philips Entertaible w akcji

Oficjalna strona

 

4 komentarze

  1. Wg mnie to przyszłość… i do tego raczej obiecująca… Może brak mi sentymentu, ale tak jak wolę ładne karty i figurki od żetoników, tak będę wolał ruchome animacje i touchscreen w przyszłości…
    Przyszłość będzie ciekawa :-).

  2. Nie no koniec świata. Komputery nie wyparły planszówek, to próbują je naśladować :) Planszówka, to karton, wdychanie zapachu nowej gry, wyjmowanie żetonów z wprasek itp. Nawt filmik, który się w końcu nie pojawił by mnie nie przekonał.

  3. Hehe, tyle miałem spraw w robocie, że codziennie zapominam o tym filmiku. Ale przyniosę w końcu! W sumie teraz jest problem, bo oczekiwania są spore, a to w sumie też nic takiego wielkiego… :D

  4. Dodałem długo zapowiadany filmik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*