Home / Targi w Essen / Essen 2007 / Neuroshima Hex – echa Essen

Neuroshima Hex – echa Essen

Ze sporym zainteresowaniem śledzę w serwisie boardgamegeek.com wrażenie, jakie na graczach z całego świata zrobiła polska gra Neuroshima Hex, prezentowana na tegorocznych targach w Essen. Co kilka dni wchodzę na stronę NH w serwisie i przeglądam komentarze, jakie ludzie wystawiają grze. Dzisiaj postanowiłem kilka z nich Wam zacytować.

Gracz: bigmop
Kraj: Kanada
Kolekcja: 85 gier
Ocena: 10 Komentarz:
Picked this up at Essen 2007. Great two player game. You must own this. New simple mechanic any gamer will love. Unlike any two player game you’ve ever played.Kupiłem w Essen 2007. Wspaniała gra dla dwóch graczy. Musisz ją mieć. Nowa, prosta mechanika, którą pokocha każdy gracz. Inna niż wszystkie gry dla dwóch graczy, w jakie kiedykolwiek grałeś
Gracz: RoyalOak
Kraj: Belgia
Kolekcja: 96 gier
Ocena: 9 Komentarz:
Essen 2007, 2nd edition with the 5th army.
(…)
Rating update : from 7 to 8, then 9. More plays show that luck is not so prevalent : knowning each army possiblities and counting the tiles left, add a lot to the depth of the game. Best game of my Essen haul so far.Essen 2007, 2gie wydanie z piątą armią
(…)
Zmiana oceny: z 7 na 8, potem 9. Więcej rozgrywek pokazuje, że szczęście nie jest tak przeważające : znajomość możliwości każdej armii i liczenie kafelków będących w grze dodaje wiele głębi. Jak dotąd najlepsza gra z zakupionych w Essen.
Gracz: BudsBalkan
Kraj: Niemcy
Kolekcja: 220 gier
Ocena: 8.5 Komentarz:
Superb nifty tactical tile-lying game with a great theme (Not like playing with peasant, weeds or streets). Easy rules but good game experience from Michal Oracz, which is another designer from eastern europe to watch out for. This is my personal favorite in 2007.Znakomita, taktyczna, kafelkowa gra ze świetnym tematem (Nie to samo co odgrywanie wieśniaków, chwastów czy ulic). Łatwe zasady, ale dobra rozgrywka, dzieło Michała Oracza, kolejnego autora gier ze europy wschodniej, na którego trzeba mieć oko. Mój osobisty faworyt w roku 2007.
Gracz: Peter The Rat
Kraj: Włochy
Kolekcja: 110 gier
Ocena: 8 Komentarz:
Rating after one play at Essen 2007: The best game I tested at Essen 2007 and bought! This is a tactical wargame with some nice and challenging mechanics! WOW, what a tense game we had. I hate the gamegraphics and the overall futuristic flair, that it is given, but the gameplay can’t be taken away. I can really see the replayabilty here. Wow and once again…WOW!Ocena po jednej rozgrywce w Essen 2007: Najlepsza gra jaką testowałem w Essen i kupiłem. Jest to taktyczna gra wojenna z miłą i pełną wyzwań mechaniką! WOW, ależ zacięta rozgrywka. Nie cierpię szaty graficznej i calej futurystycznej otoczki jaką ma ta gra, ale jakości rozgrywki nie da się jej odebrać. Naprawdę widzę tu wiele rozegranych gier. Wow i jeszcze raz…WOW!
Gracz: jorgkuck
Kraj: Islandia
Kolekcja: 200 gier
Ocena: 8 Komentarz:
I prefer this over Battlelore any day.W każdej chwili wolę ją niż Battlelore.
Gracz: caradoc
Kraj: Australia
Kolekcja: 137 gier
Ocena: 8.5 Komentarz:
(…)Game has arrived – I have played two games and tentively rate this game an 8.5 – My rating will probably go a little higher as I become familiar with the special abilities and symbols. I have really enjoyed the tense action of this clever tile placement game. There is a definite ‚building’ feel to the tension – and then a massive explosion when someone plays a ‚Battle’ action tile. I love the interactions, the tension and the aggressive nature of this game. Brilliant and fun!!Gra dotarła – zagrałem dwa razy i wstępnie oceniam grę na 8.5 – ocena prawdopodobnie pójdzie nieco w górę gdy zapoznam się ze specjalnymi właściwościami i symbolami. Naprawdę podobała mi się intensywna akcja w tej inteligentnej kafelkowej grze. Stanowczo jest tu uczucie ‚budowania’ napięcia – i potem wielka eksplozja gdy ktoś zagra kafelek ‚Bitwa’. Kocham interakcję, napięcie i agresywną naturę tej gry. Wspaniała i zabawna!!

5 komentarzy

 1. Avatar

  zapomniales jeszcze przetlumaczyc caly artykul Michaela Barnes-a z FortressAmeritrash :-D :-D

 2. Avatar

  analiza neuroshimy na bgg pokazuje ciekawa rzecz: sposrod osob deklarujacych ze posiadaja gre polska przegrywa z reszta swiata 99 do 114tu. trzeba by zapytac trzewika, ale podejrzewam ze w polsce sprzedalo sie mimo wszystko przynajmniej 3 razy wiecej egzemplarzy niz na essen. wyglada ze nas polakow nie ciagnie do bgg…

 3. Avatar
  Adam (folko) Kaluza

  Na pewno. Mam wrażenie, że osób które korzystają z bgg nie ma tak dużo, ba i tak w przypadku NHex jest ich więcej niż by się wydawało. W kilku miejscach na sieci były prośby o zagłosowanie na grę, co spowodowało wiele jednorazowych głosów na bgg. Ja jestem dobrej myśli i mam nadzieję że to się zmieni.

 4. Avatar

  Pogratulować. Czy ta gra może zyskać nominację do SDJ? Pytam bo nie znam procedury nominacyjnej i nie wiem, czy polska gra ma taką mozliwość?

 5. Avatar

  Niezaleznie od procedury nominacyjnej NH nie ma zadnych szans.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Teby, czyli jak ogołocić Egipt ze skarbów

Wiele lat temu, mniej więcej na początku mojej planszówkowej przygody, miałem okazję pograć trochę w piękną niemiecką produkcję Thebes (aut. Peter Prinz). Wspominałem tamte rozgrywki bardzo sympatycznie, stąd informację o wydaniu polskim przyjąłem z radością. Wówczas niemieckie Thebes wydawały mi się przystępną, miłą, kolorową planszówką, w sam raz dla świeżaka w tym hobby. Dzisiaj, kilkaset gier i rozgrywek później, na wydane po polsku Teby (wyd. Rebel) patrzę już nieco inaczej. Gier dla początkujących przybyło, stąd może nie jest to aż taki rarytas w tym segmencie, jak niegdyś (m.in. nominacja do SdJ w 2007 i BGG Best Family Game 2008), ale wciąż nie można grze odmówić wielu zalet. Choć i wady widzę dzisiaj nieco wyraźniej. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap