Home / Wiadomości / Aktualności / Polak mistrzem świata w Sudoku.

Polak mistrzem świata w Sudoku.

Na zakończonych 26 kwietnia IV Mistrzostwach Świata w Sudoku reprezentant Polski – Jan Mrozowski zdobył zloty medal. Jan Mrozowski ma 21 lat, studiuje na Politechnice Krakowskiej i jest wielokrotnym mistrzem Polski w sudoku. Mistrzostwa odbywały się w dniach 24-26 kwietnia w Zylinie na Slowacji. Drugie miejsce zajął Branko Ceranicz z Serbii, a trzeci był Robert Babilon z Czech. W mistrzostwach wzięło udzial ponad 130 osób z kilkudziesięciu krajów z całego świata.

3 komentarze

  1. Avatar

    W jaki sposób są prowadzone takie mistrzostwa? Domyślam się, że rozwiązują sudoku na czas ale robią to wszyscy na raz, jeden na jednego, jakaś drabinka pucharowa? Mają te same układy cyfr?

  2. Michal Stajszczak

    Zawody wyglądają jak test dla gimnazjalistów (ale zadania są pewnie lepiej chronione). Wszyscy dostają zestaw zadań i muszą rozwiązać jak najwięcej w określonym czasie. Jeżeli ktoś rozwiąże przed czasem wszystkie zadania, to otrzymuje dodatkowe punkty. Ponieważ takie zadania, jakie mozna znaleźć w gazetach, mistrzowie rozwiązują zwykle w czasie około jednej minuty, na mistrzostwach są różne bardziej zakręcone warianty sudoku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Event Badger na festiwalu GRAMY

Wybierasz się w najbliższy weekend na GRAMY? to może cię zainteresować!