Home / Rzut okiem / Gry dla graczy / Days of Steam – rzut (video) okiem

Days of Steam – rzut (video) okiem

days_of_steam_plWprawdzie Bazik pisał już na Games Fanatic o Days of Steam, ale tym razem ja zapraszam na rzut video okiem.

Jak zwykle czekam na komentarze dotyczące tej małej video-recenzji. A możę ktoś ma jakiś fajny pomysł na zatytułowanie tej serii artykułów, inaczej niż rzut (video) okiem?

[vimeo 5559512]

14 komentarzy

 1. rzut widokiem :)

 2. „rzadko krzywdzi graczy, którzy nie podejmują znacznego ryzyka”. Trzy razy wyrzuciłem 1 potrzebując przedziału 2-6. I odpadłem z gry (choć nie tylko przez rzuty).

 3. może zawiniłeś czymś w poprzednim wcieleniu za takiego pecha? :D A tak serio to też widzę taką możliwość – jeden rzut pozbawia Cię zwycięstwa – zresztą wspomniałem o tym w „rzucie”. To się u mnie jeszcze nie zdarzyło. Dwie przegrane przez moje złe wybory budowania trasy i puszczania pociągu.

  Ja mam jeszcze inne spostrzeżenia na tę grę. Niektóre rzeczy wydają się dodane na siłę. Filippos wręcz twierdzi, że kostka była dodana na siłę przez wydawcę ;) (traumę ma jakąś czy coś). Mam wrażenie, że podstawowa gra była za szybka, więc designer dorzucił kostkę i ograniczenie prędkości. Wtedy stała się za wolna – dorzucił punkty za objazdy, a jak to nie pomogło to dołożył jeszcze kosteczki węgla do dopalania pieca. Ale to oczywiście moje subiektywne doznania.

 4. Jax

  Rany, po obejrzeniu nasuwa się tylko jedno pytanie: ‚what’s the point?’, po co w to grać??

  Carcassonne znacznie lepsze jako gra rodzinna. Z dodatkami nawet rządzi ;-)

 5. Jax: a co ty tam wiesz – ty masz ostatnio planszówkowstręt :P

 6. Yosz szaleje z tymi rzutami okiem :)

 7. Zgadzam się z Jaxem. Wolę Carcassonne z dwoma dodatkami. Jak widać, sama tematyka nie czyni gry grą dla graczy :-p

  A recenzja bardzo fajna.

  Co do nazwy cyklu – na początku sam Yosz mówi „Rzut Videokiem”.

 8. nie przesadzajcie znowu z tymi porównaniami z Carcassonne..

 9. Jax

  @yosz – leczę się :) i właśnie kiedy mi przechodzi, to we wtorek akurat wpada mi wakacyjny wyjazd do ciepłego kraju i znów delikatna abstynencja :)

  Nazwa może być: ‚Wścibskie oko’.

 10. W TiE też są kafelki a nikt do Carcassone nie porównuje :P

  Co do samej gry to nie grałem, więc trudno się wypowiadać

 11. Porównanie do Carcassone jest naciągane przyznaję – ale miałęm podobne odczucia przy grze, pomimo jeżdżenia pociągami i zbierania towarów. Podobne nie znaczy takie same – ja wolę Days of Steam i z chęcią zagram znowu. Gorzej, że Aga stwierdziła że bardziej podoba jej się C: The Castle ;P

 12. Dzięki yosz utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że ta gra nie zawita do mojej kolekcji, a tak chciałem kupić pierwszą grę kolejową i stawiałem na Days of Steam. Cena czyni cuda, ale nie wtym wypadku. Po za tym dobra robota !

 13. Maras, DoS chyba jedzie na popularności kolejowej tematyki. Przepis na dobrą sprzedaż gry: zrób grę o tematyce kolejowej (tory + przewożenie towarów), zrób brzydką i ascetyczną grafikę, daj w nazwie „Steam” :-p

 14. Sama okładka nie jest taka zła. Ale tory i rewersy rzeczywiście ascetyczne, wszystko to wyglada jak jakiś prototyp.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*