Home | Audio/Video | Archiwum Planszostacji | Planszostacja 39 – zapowiedzi Essen 2009 – Rise of Empires – Endeavor

Planszostacja 39 – zapowiedzi Essen 2009 – Rise of Empires – Endeavor

❍ Reading Time: < 1 minute

radioJuż nam zarzucają w komentarzach, że za mało jest na GamesFanatic.pl o zapowiedziach z targów Spiel 2009, a my pracujemy w pocie czoła, żeby było o nich jak najwięcej :) Między innymi główny temat 39 odcinka poświęcony został najciekawiej prezentującym się premierom na Essen. Luźno i pokrótce przybliżamy następujące tytuły:

The Adventures
Agricola: Torfowisko
Arcana
Assyria
At the Gates of Loyang
Boże Igrzysko (God’s Playground)
Carson City
Colonia
Dominion: Seaside
Dungeon Lords
Factory Manager (Funkenschlag: Fabrikmanager)
Greed, Incorporated
Imperial 2030
Last Train To Wensleydale
Mali Powstańcy: Warszawa 1944
Orzeł i Gwiazda (The Eagle and The Star)
Shipyard
Sneaks & Snitches
Steam Barons
Stronghold
Thunderstone
Vasco Da Gama
World Without End

Oprócz tego udało nam się jeszcze przeprowadzić recenzje dwóch całkiem gorących tytułów, czyli  Rise of Empires oraz Endeavor. Na koniec odcinka – Top 5 Essen 2008, czyli sprawdzamy z perspektywy roku później, które gry z poprzedniej edycji targów faktycznie były bardzo dobre. Miłego słuchania.

Planszostacja 39 [23MB]

22 komentarze

 1. JUPI HURA.

  edit: Nareszcie :)

 2. Nie widzę na liście Kingpina, 7 i Kazaam Dice – dlaczego ani słowa o tych tytułach?

 3. Dlatego dlaczego nie ma o 50 czy 150 innych tytułach… Rany.

 4. 7 wylądowało na pierwszym miejscu The Hotness na bgg…

 5. szacun – widać że, dobra przygodówka ciągle jest Św. Graalem -tzn. takiej mega dobrej po prostu nie ma, i każdy tytuł w tym gatunku nieco odróżniający się od Talismana wzbudza emocje. A tu jeszcze obiecana kooperacja.

 6. BloodyBaron: a o jakiej grze mówisz?

 7. Bo jest o zapowiedziach premier na Essen, z oczywistych powodow tylko tych najglosniejszych. Dziwic wiec moze jedynie brak '7′, jako, ze ostatnio jest w czolowce „the hotness” na BGG. A i tak te „hotesty” sie zweryfikuje po targach dopiero.

 8. @Zielu:
  A ten odcinek jest teoretycznie o hotness’ach przed, więc fajnie jakby o tym wspomnieli.

 9. Zielu: w momencie nagrywania odcinka 7 w hotness nie było, a nikt z nas się wcześniej grą nie zainteresował. Mnie osobiście nawet teraz nie bardzo interesuje bo przygodówek nie szukam

 10. niesamowicie zachęciliście do sięgnięcia po nowe tytuły z Essen ;)

 11. Wiem, ja te „7” odkrylem przypadkiem jak szukalem Strongholda w hotnessach ;) I w ogole wtedy po raz pierwszy o tej grze uslyszalem…
  Notabene, sama gra mnie rowniez nie zainteresowala, ale to kwestia gustu.

  Teraz ciekawi mnie bardzo sprawa inna – ktora z tych gier bedzie tak samo popularna miesiac PO targach.

 12. La Havre było prezentowane i spokojnie można było zagrać na stolikach wydawnictwa. Nawet Pani Kasia wytłumaczyła po polsku i zagrała z nami.

 13. Kostki surowców do Colonii które widać na pudełku, to jedynie wklejona grafika która miał imitować pomalowane słoje drewna.

  Nie wieżę, że będą to inne niż zwykłe drewniane kostki(a jeśli nie to kupię grę nawet jeśli będzie kiepska… :))

 14. @Yosz: no, o tym „7” właśnie.

 15. Z uśmiechem na twarzy (życzliwym) wysłuchałem pierwszej części bo przypomniało mi się jak rok temu był podobny odcinek przed Essen 2008. O to lista gier, którymi się ekscytowano przed targami:

  Ascendancy
  Supernova
  Space Alert
  Duck Dealer
  Cavum
  Battlestar Galactica
  Einfach Genial – Das Kartenspiele
  Dominion
  Ghost Stories
  Kakerlakensuppe
  The Princes of Machu Picchu
  Le Havre
  Wits & Wagers (edycja europejska)
  League of Six expansion – Loyal Retinue
  Tulipmania 1637
  Constantinopolis
  Agricola – Through the Seasons
  Agricola X-Deck

  Jak widać na palcach jednej ręki można policzyć gry, które faktycznie okazały się dobre i są wciąż grane. Jak więc uczy historia myślę, że w tym roku będzie tak samo. Z tych gier o których rozmawialiście dobra okaże się co dziesiąta. A prawdziwymi hitami nadchodzącego roku będą gry o których na Essen będzie cicho.

  P.S.
  Dominionowi poświęcono wtedy w audycji tylko kilka krótkich zdań, w których każdy powiedział z jakich to powodów Dominion go nie interesuje i nie wróży mu niczego dobrego ;)

 16. Trudno cokolwiek o „7” powiedzieć, oprócz tego, że bez wątpienia ma najgorętsze karty jakie do tej poty widziałem: http://images.boardgamegeek.com/images/pic581356_md.jpg – czyż mozna przejść obok tych kobiecych usobień grzechów obojętnie?

 17. dla mnie jest to nachalny marketing „na gołe baby” – niesmaczne i niedojrzałe. Obok babek nie przeszedłbym obojętnie – ale od gry z golizną uciekam. Zawsze rodzi się we mnie podejrzenie, że nie ma ona nic więcej do zaoferowania… bleeee

 18. to na serio karta z gry? żenada..

 19. wygląda na to, że niestety tak…

 20. Panowie. My też mieliśmy kiedyś 15 lat i chcieliśmy mieć wszystko co ma cycki.
  W dobie internetu realia się mocno zmieniły, ale nie krytykujmy wydawców za to, że dbając o dobre samopoczucie tych młodzieńców, którym ręka zadrżała przed (a nie po) kliknięciu na ,,tak,mam 18 lat”, dostarczają im substytutu tego co mogliby doświadczyć, gdyby nie byli tak beznadziejnie uczciwi/strachliwi.

 21. Powiedzmy sobie szczerze – jak się chce erotykę kupować, to są od tego pisma/filmy – co kto lubi. Jak kupuję grę planszową, to w innych celach. Wyobrażacie sobie granie w taką grę z żoną/dziewczyną? „Co się tak gapisz na te baby?”. „Ja się nie gapię, ja tylko analizuję sytuację na planszy.” ;-p

 22. To już wiem, dlaczego ten tytuł jest w Hot na BGG :) Gra przygodowo-erotyczna :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*