Home / Audio/Video / Archiwum Planszostacji / Planszostacja Mini odc 1 – Merchants and Marauders

Planszostacja Mini odc 1 – Merchants and Marauders

Minęło 115 dni od momentu wyemitowania ostatniego odcinka Planszostacji. Coraz trudniej nam się spotkać w większym gronie chociaż plany na nagranie niejednokrotnie były. W końcu Tycjan przyciągnął mnie do mikrofonu i tak powstała Planszostacja Mini (a przynajmniej tak na razie nazywamy nasze nagranie).

Dlaczego Mini? Bo jest zdecydowanie krótsze od Planszostacji i oczywiście w mniejszym gronie. Jest też bardziej chaotycznie, ale postarałem się aby zachować dotychczasowy poziom szumów (niestety z mojej strony).

W pierwszym odcinku razem z Tycjanem usiedliśmy i porozmawialiśmy o Merchants & Marauders. Zapraszamy do słuchania i czekamy na komentarze i sugestie.

Planszostacja Mini – Odcinek 1 – Merchants & Marauders

Marchants & Marauders [BGG]

17 komentarzy

 1. Avatar

  Krócej to dla mnie fajniej bo da się to na raz posłuchać. Jak dla mnie może być jeszcze krótsze. Jak już będzie bez przedstawienia Tycjana (no bo już go poznaliśmy dzisiaj) to będzie optymalna długość. Dla mnie 15-20 minut to optymalna długość do posłuchania w drodze na uczelnię.
  No i coś musicie zrobić z szumem.

  Grałem raz w Merchants & Marauders i absolutnie nie rozumiem entuzjazmu. Rzucanie kostkami przeplatane z losowym układem kart towarów. Fajny temat i wykonanie niestety tego nie nadrabiają. Ten temat zasługuje na coś lepszego, no i znam sporo lepszych gier przygodowych – Claustrophoia, Dracula, Runewars, Middle Earth Quest…

 2. Avatar

  Ten szum jest dla mnie niemiłym zaskoczeniem bo jak w międzyczasie nagrywania przesłuchiwałem fragmenty nie było go słychać. Być może to efekt edycji – przepraszam wszystkich za to i postaram się na przyszłość lepiej. Mimo to am nadzieję, że podcast się będzie podobał.

 3. Avatar

  A ja uważam, że krócej wcale nie znaczy lepiej. Mogłem sobie włączyć długą audycję przed snem, albo na dłuższym spacerze. Tylko zawsze miałem problem ze znalezieniem odpowiednich fragmentów. Może do dłuższych dałoby się dodawać jakieś przybliżone listingi o jakiej grze, w której minucie się zaczyna ;-) Liczę, że jednak spotkacie się w większym gronie i będzie dużo więcej gier, tak jak w poprzednich planszostacjach.

 4. Avatar

  zabrakło jednak jakiejś szanty w Waszym wykonaniu : )
  oprócz szumów wszystko cacy
  dobrze mi się słuchało

 5. scheherazade

  Te szumy to po prostu bryza morska uderzajaca w mikrofon ;P

 6. Avatar

  @Wookie: Claustrophoia jest tak jak mówisz kilmatyczna, tylko czy będziesz w nią grał z 3 godziny i cały czas czuł się jak najemnik? W M&M tak można bez potrzeby zmuszania się :) Nie twierdzimy, że to gra która jest odkrywcza mechanicznie, bez klimatu to jak nic do spalenia ;)

 7. scheherazade

  Puscilam ten odcinek mamie i postawila zasadnicze pytanie, na ktore nie potrafilam jej odpowiedziec :( „Kiedy bedzie polskojezyczna wersja?” :D

 8. Avatar

  @Tycjan: W takim razie spróbuję jeszcze kiedyś Merchants, pół podpity, wykrzykując i kłócąc się przez całą grę:)
  W 3h to można zagrać 2+ partie w bardzo dobre gry, a nie zastanawiać się, czy w Merchants skupię się na klimacie, czy nie. Spróbuję jeszcze tej gry raz i ostatecznie stwierdzę czy to w ogóle ma sens.

  Jeszcze jedna uwaga – jeśli jest odcinek dwuosobowy to idealnym rozwiązaniem byłoby dobranie dwóch osób o sprzecznym zdani. Wówczas Planszostacja mini to byłaby taka dyskusja miedzy prowadzącymi, a nie tylko potakiwanie.

 9. Avatar

  @scheherazade (ciężko się pisze Twój nick) – uśmiałem się :)

 10. Avatar

  Dobra, zrobimy z Tycjanem jakiś odcinek o Lunie :P

 11. scheherazade

  @Wookie: smiech to zdrowie ;-) a poza tym to bylo dobre pytanie od mojej mamy – wie, ze wtedy te gre kupie i wie, ze bedzie tez w nia grala ;P

 12. Avatar

  @scheherazade – myslałem, że Twoja mama zapytała z przekąsem o polskojęzyczną wersję Planszostacji :|

 13. scheherazade

  @madeusz: przekas to raczej byl zwiazany z szybkoscia wydawania polskojezycznych wersji niektorych gier

 14. Avatar

  Tycjan nie mów, że wszyscy z którymi grałeś są zachwyceni bo ci zrobię z wiadomo czego jesień średniowiecza ;p Moim największym zarzutem do tej gry jest losowość i pewne jest jak czujesz że Bliźnięta Oponn nie uśmiechają się do Ciebie to nie siadaj do tej gry bo cię krew zaleje i zero zabawy będzie (od razu mówię, grałem raz i nic mi nie szło) ale na pewno nie można odmówić tej grze klimatu. Zgadzam się z Wookiem, że ten temat zasługuje na coś lepszego ale zgadzam się też z Tycjanem, że w tej chwili to najlepszy piracący tytuł.

  P.S.Audycja broni się kawałkiem muzycznym na zakończenie :D

 15. Avatar

  @RasTafari: Mhhh… myśmy się bawili świetnie jak rozjechała Cie na własne Twoje życzenie Lusia :) Wiem, że z założenia, tak na przekór, kwestionujesz wszystkie wpisy na GF więc Twoje zdanie potwierdza moje ;)

 16. Avatar

  @RasTafari: A o losowości przecież mówimy: jest i to duża, ale można na nią wpłynąć.

 17. Avatar

  Czy starsze odcinki Planszostacji, umieszczone niegdyś na serwerach codclan przepadły bezpowrotnie? Czy możnaby je umieścić na innym serwisie? Szkoda takiego wspaniałego archiwum…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Planszostacja 55 – Essen 2011

Spotkaliśmy się z Natanielem i Tycjanem, aby porozmawiać o ostatniej edycji targów Spiel 2011 w Essen. Przede wszystkim zamieszczamy wrażenia o samej imprezie, zastanawiamy czym się różniła od poprzednich edycji i co nam się w tym roku podobało na niej, a co nie. A co najważniejsze rozmawiamy o najróżniejszych grach:  Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap