Home / Wiadomości / Zapowiedź / Zapowiedzi 2014 – cz. XXI: INTE-GRA

Zapowiedzi 2014 – cz. XXI: INTE-GRA

LOGO_2_AStowarzyszenie INTE-GRA w zeszłym roku wkroczyło na scenę planszówkową z grą Alternatywy 4, która w takich sklepach jak Empik sprzedawała się jak ciepłe bułeczki. Autorzy gry (i wydawcy w jednym) postanowili zatem pójść za ciosem i przygotowują dla nas dwa kolejne tytuły  inspirowane znanymi  rodzimymi serialami.

Ojciec Mateusz – tajemnicze zagadki Sandomierza, to gra inspirowana niezwykle popularnym serialem TVP. Przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku od 10 lat. Podczas gry Gracze wcielają się w role detektywów, którzy wspierani przez tytułowego bohatera starają się udaremnić poczynania przestępców.

Tak prezentuje się okładka

Tak prezentuje się okładka

Podczas gry Gracze często muszą na różne sposoby pokonać liczne przeszkody, zbierać poszlaki, próbować przeszkodzić przestępcom ukraść prawdziwe skarby polskiej kultury. W tym celu przemierzać będą unikalne miejsca w zabytkowej części Sandomierza.  Gracze powinni współpracować, przemyślanie korzystać z pomocy Ojca Mateusza, który zapewne wiele razy pozwoli znaleźć wyjście z sytuacji na pozór bez wyjścia.

Każde miejsce na barwnej planszy skrywa unikalną talię kart z przedmiotami, poszlakami, wskazówkami i.. co najgorsze blokadami/przeszkodami, które będą detektywom utrudniać sprawdzanie wybranych miejsc. Każdy z Graczy prowadzi śledztwo na własną rękę. Może jednakże poprosić innych Graczy o pomoc, nie musi jednak jej uzyskać, bowiem każdy zdobywa Punkty Śledztwa na własną rękę.pna

Cała została pięknie zilustrowana grafikami autorstwa Tomasza Wirchanowskiego. Gra będzie dostępna już w końcu kwietnia b.r.

Oto jak na razie prezentuje się okładka gry

Oto jak na razie prezentuje się okładka gry

Zmiennicy – trwają prace nad tym tytułem i gra jest już w fazie testów ale wciąż oczekujemy na komplet ilustracji wykonywanych przez znanego rysowniki Pana Marka Szyszko (zilustrował m.in. Pan tu nie stał). Ilustracji łącznie jest blisko 100, więc to duża praca.  Jak dobrze wszystko pójdzie, gra ukaże się we wrześniu.

4 komentarze

 1. Avatar

  Marek Szyszko to klasyk polskiego komiksu. Zresztą bardzo podoba mi się Jego kreska (np. „Ostatnia Przystań”). To teraz w planszówkach robi? :)

 2. Avatar

  Hah, Ojciec Mateusz – tego się nie spodziewałem :D
  Pozostaje czekać tylko na „Świat Według Kiepskich: Perypetie przy ul. Cwiartki 3/4” Kupuję w CIEMNO xD

 3. Veridiana

  Jak dla mnie, ilustracje bomba.

 4. Avatar

  Temat Ojca Mateusza zapewne… zaskakuje. Ale od razu dodaję, że nie jest to gra polegająca na przesuwaniu pionka :) Do tego postaraliśmy sie o na prawdę piękną oprawę graficzną.
  Co do Zmienników, to nasze oczko w głowie… W grze będzie ponad 100 ilustracji: postacie z serialu, duże fiaty, polonezy, nyski milicji obywatelskiej, i szybka dynamiczna rozgrywka taksówką po Warszawie z lat 80.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Patronat GF: Rusza przedsprzedaż New Frontiers

New Frontiers to gra planszowa wykorzystująca mechanikę budowy silniczka, w której gracze budują swoje kosmiczne imperia, odkrywają i kolonizują planety, nabywają technologie, produkują i sprzedają towary. Dzięki unikalnemu mechanizmowi wyboru akcji, w którym gracze korzystają z Akcji wybranych przez ich rywali, gra jest emocjonująca dla wszystkich w każdym momencie rozgrywki. New Frontiers zachwyca dynamiczną rozgrywką, silną interakcją między graczami, piękną grafiką oraz nastrojowym klimatem science-fiction. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap