Home / Wiadomości / Nagrody / Origins 2006 – ciekawostki

Origins 2006 – ciekawostki

W skrócie ciekawostki, które mnie osobiście zainteresowały z kończących się targów Origins 2006.

 • Tempus gotowy, czekać tylko aż trafi do wszystkich sklepów. Wszyscy wychwalają.
 • Tajemnicza nowa gra Days of Wonder „Bigfoot” ma pojawić się na Essen w październiku. Nadal nic o niej więcej nie wiadomo.
 • Dodatek do Shadows over Camelot i Pirate’s Cove przesunięty na przyszły rok.
 • Ma być nowa wersja Taj Mahal, wydanie wielojęzykowe (w tym angielski). Nie ma zmian co do premiery Shoguna (remake Wallensteina), czyli ma pojawić się w sierpniu.
 • Powstaje nowa mapa do Power Grid. Premiera Essen. Ciekawa czy to ta sama, co ma powstać do polskiej edycji.
 • Podobno jest to zbytnie uproszczenie, ale pierwsze wrażenie jest takie, że Age of Empires III czerpie z takich mechanik jak Caylus (wysyłanie kolonistów do pracy) czy El Grande (przewagi w regionach). Może uproszczenia, ale powoływanie się na Caylusa i El Grande spowodowało, że zacząłem się tytułem wreszcie interesować. Osoby, które miały styczność z grą, mówią, że jest więcej niż dobra, jest wspaniała. I, że to bardziej Eurogra niż tytuł w stylu amerykańskim. Premiera sierpień. Pewnie będzie bardzo droga, ale warto się nią zainteresować.
 • Są plany zrobienia nowego dodatku do Sankt Petersburg! Przede wszystkim ma rozszerzać liczbę graczy do pięciu i dodać jakieś nowe elementy.

4 komentarze

 1. Avatar

  Mnie tez zainteresowal Age of Empires III, mam tylko nadzieje, ze Eagle Games czegos nie skopie jak to maja w zwyczaju.

 2. Avatar
  Hubert 'Saise' Spala

  Kogo tam odległy AoE:III obchodzi jak na Originie pojawił się Bison – gra która zapowiada się rewelacyjnie.

 3. Avatar

  A mnie jakos Bison nie podnieca. Moze przez to, ze Hacienda bardzo mi sie spodobala i kolejna gra polegajaca na kladzeniu kafelkow jakos mnie nie ciagnie.
  AoE III to rzeczywiscie ciekawa pozycja i o ile jest grywalna i krotka (max 3 godz.) to moze byc spora konkurencja dla Mare Nostrum (chyba, bo nie gralem, ale jakos mi sie ak kojarzy).
  Nie wiedzialem, ze byl planowany dodatek do PC i SoC – jakies blizsze szczegoly?

  Pozdrawiam
  Szymon

 4. Avatar

  Nie ma bliższych szczegółów. Parę miesięcy temu były zapowiadane i że podadzą szczegóły za pewien czas (na przykład na Origins). Ale na Origins zrezygnowali z nich i przełożyli w czasie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Deutscher Spielepreis 2014

Jak co roku we wrześniu poznajemy laureatów nagrody Deutscher Spielepreis, która będzie wręczona na targach SPIEL w Essen (to już za nieco ponad cztery tygodnie!!!).  Nagroda ta jest przyznawana przez organizatora czyli Friedhelm Merz Verlag. Głowną nagrodę otrzymał tytuł Russian Railroads czyli po naszemu Rosyjskie Koleje wydany w Polsce przez wydawnictwo Bard.