Home | Wiadomości | Aktualności | Idzie nowe

Idzie nowe

Games Fanatic nie odpoczywa, a wprost przeciwnie zaczyna się aktywnie rozwijać. Ostatnio pojawiła się wyszukiwarka do łatwiejszego odnajdywania gier czy konkretnych tekstów. Niedługo też nastąpi uaktualnienie do nowszej wersji: Blogger Beta, który oferuje sporo ciekawych ficzerów. Najpierw jednak jego autorzy muszą uporać się z problemami pisania tekstów przez wiele osób na jednym blogu. Bo inaczej go nie zmienię. Mam też kilka własnych pomysłów. Stąd nie obawiajcie się! Games Fanatic stopniowo będzie się rozwijał.

Co tam jednak wyszukiwarka lub inne bajery, mam znacznie lepszą nowinę. Najlepszym dowodem tego, że serwis ma się dobrze, jest to, że od dzisiaj nie jestem jedynym, który będzie zamieszczał tu teksty. Do dream teamu dołączają najlepsi z najlepszych. Ludzie, którzy znają się na grach jak mało kto. Osoby, które nie boją się poruszać tematów trudnych i dających do myślenia. Pasjonaci, którzy na bieżącą są z tym co pojawia się na rynku. Strasznie jestem dumny, że zgodzili się dołączyć do redakcji niniejszego bloga i pisać swoje interesujące teksty. Tak, więc pozwolę sobie poniżej ich przedstawić:

Jacek (ja_n) i Paulina Nowakowie.

Ja_n to guru planszówkowy. Grał w większość najlepszych gier jakie są na rynku. Ciężko znaleźć tytuł, o którym choć nie słyszał. Posiada przebogatą kolekcję planszówek. Aktywnie działa na scenie gier nie-elektronicznych, przez publikacje recenzji na www.gry-planszowe.pl, umieszczając porady na forum czy będąc stałym bywalcem w warszawskich klubach planszówkowych. Znawca mechanik, trudny przeciwnik podczas rozgrywek i znakomite pióro.

Równie dobrze obeznana w grach jest jego żona Paulina. Wytrawny gracz i pasjonat. Jestem pewien, że w swoich tekstach pozwoli rzucić światło na wiele interesujących tematów dotyczących planszówek, które ona widzi gołym okiem, a mężczyźni w żaden sposób nie mogą dostrzec.

Michał Bażyński (bazik)

Bazika nie trzeba nikomu przedstawiać, kto śledzi co się dzieje na scenie planszówkowej. W swoim blogu pokazał, że umie poruszać tematy trudne, niewygodne, często ignorowane przez innych. Świetnie pisze. Wciągająco, a jednocześnie refleksyjnie. Obok jego tekstu nie da się przejść obojętnie.

Bazik to też znakomity gracz i arcytrudny przeciwnik. Jestem strasznie dumny że go kiedyś pokonałem w Goa. A to dlatego, że prawie wszystkie inne gry jakie z nim grałem sromotnie przegrałem. Prawdziwy fanatyk planszówkowy, gra dużo i namiętnie. Do tego błyskotliwy i nie myślący stereotypami.

W takim towarzystwie nie będzie nudno. To mogę zapewnić. A kiedy pojawią się ich teksty? Tu wszystko zgodnie z podstawową zasadą tego bloga. Pojawią jak się pojawią. Nikt na nikogo nie naciska, nikt nikogo nie zmusza. Piszemy kiedy mamy czas, potrzebę i ochotę. I niech tak pozostanie.

 

5 komentarzy

 1. Świetny pomysł, bardzo się cieszę z rozwoju bloga i wprowadzenia nowych „blogowiczów”.
  Znam osobiście całą trójkę, potwierdzam to co napisał o nich Pancho ;-)
  Dodam od siebie że Bazik to jeden z najsilniejszych graczy go w Polsce :-)

 2. serwis ma obrzydliwy adres :)

  Ale nowa krew to to co jest zawsze i wszędzie mile widziane. Ja np. chcę tłumaczenie do micropul’a a i do innych darmowych gier było by miło. Brakuje mi gier na kartce (kropki, gry topologiczne itp.) brakuje też gier karcianych na zwykłej talii. wszystscy je olewaja na BBG nie można ich umieszczać, al jak wiadomo nawet lost cites mozna grac zwykłymi kartami. Fasolki? ależ tak mają 110 kart, czyli tyle ile dwie talie kart (czy to przypadek? nie wszyscy testują na zwykłych kartach :)

  Ciesze się że autor nie zaczyna pisać następnych pięciu blogów by zachęcić do czytania ,ale znajduje 5 sprzymierzeńców by pisali wspólnie i wspolnie tworzyli.

  zenon z abdery

 3. A patrzyłeś na http://pionek.net/ i http://www.kosteczki.republika.pl/ ? Tam jest sporo gier, które łatwo zrobić i wypróbować.

 4. Hubert 'Saise' Spala

  Wystarczy że chwilkę mnie nie ma a tu spisek! 4 w Jednym, atak na publikę! ;) Opozycja wszystko przetrwa! :9

 5. Super!!
  No to teraz to jest blog Pancho + spółka (nie mylić z Potworami, te się zajmowały straszeniem, nie grami planszowymi ;-) ).

  Naprawdę znakomity pomysł

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*