Home / Artykuły / Felietony / BattleStar Galactica – rzut okiem

BattleStar Galactica – rzut okiem

Gorąca relacja z zakończonego konwentu GenCon przynosi nam garść informacji o najnowszej produkcji fantasy Flight Games, czyli Battlestar Galactica: The Board Game.

Gorąca relacja z zakończonego konwentu GenCon przynosi nam garść informacji o najnowszej produkcji fantasy Flight Games, czyli Battlestar Galactica: The Board Game. Chris Hahn – znany na BGG jako hahnarama – przygotował specjalnie dla nas wstępny opis tej gry. Poniżej przekazujemy wam jeszcze gorące nowiny:

„Gra przeznaczona jest dla 3 do 6 graczy, ale odkryliśmy, że 5 graczy to magiczny numer – najlepiej gra się właśnie w 5 osób. Ilość agentów Cylonów wśród graczy jest zależna od ilości osób biorących udział w grze: 1 Cylon przy 1-4 graczach oraz 2 przy 5-6.

W grze istnieją 4 typy kart określających rodzaj postaci, czyli karty graczy wojskowych, karty graczy politycznych, karty Pilotów, oraz Support, czyli Wspomaganie – Szef.

Szef jest tylko jeden. Lepiej upewnić się, że jeden z graczy wybrał ta właśnie postać. Ma ona największe możliwości naprawy uszkodzeń statku.

Każdy z rodzajów kart postaci ma swoje silne i słabe strony, które są określone na karcie. Na przykład: Roslin (prezydent) musi wydać aż dwie karty, aby aktywować daną lokację, ponieważ jest chora na raka.

Niektóre charaktery (postacie) maja specjalna zdolność, która może być użyta tylko raz na całą grę. Starbuck może raz podczas gry wyrzucić z ręki gracza karty kryzysu oraz uzupełnić je nowymi.
Gracz, który jako pierwszy wybiera postać polityczną zawsze zostaje Prezydentem podobnie gracz, który jako pierwszy wybierze postać wojskową zostaje Admirałem.

Grę rozpoczynamy zawsze ze statkiem bazą Cylonów i myśliwcami, viperami oraz kilkoma statkami floty Kolonii. Cyloni poruszają się oraz atakują zgodnie z symbolami na spodzie odkrytych kart kryzysu. Po tym jak zostaną wybrane role i karty lojalności, gra rozpoczyna się. Tura gry zawiera: dobranie karty zasobów zgodnie z tą określoną na twojej karcie postaci, przemieszczenie postaci, faza akcji oraz rozegranie kart kryzysu

Gra naprawdę oddaje to, co najlepsze w filmie. Spędzasz cały czas zastanawiając się, kto jest Cylonem a kto nie. Prezydent ma możliwość – dzięki specjalnym kartom Quorum (kworum) sprawdzić czy to ty jesteś Tosterem czy nie, ale nie może swojej wiedzy przekazać innym graczom.

Jestem pewny, że nawet, jeśli jesteś początkującym graczem, ale za to jesteś fanem serialu pokochasz ta grę zaraz po wyjęciu jej z pudełka.

Miałem możliwość spędzić trochę czasu z Corey Konieczka, autorem gry. BSG kończy się w momencie wykonaniu skoku w nadprzestrzeń do Kobolu. Nie potwierdził tego, co prawda, ale gra ma wszystko to, co potrzebne jest, aby przygotować do niej dodatki lub kontynuacje.“

Zdjęcia dzięki uprzejmości Chrisa Hahn.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w serwisie Gry-Planszowe.pl.

One comment

  1. Avatar

    Bardzo mi się podoba koncepcja zgadywania kto jest kim:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Top 2020 – najładniejsza gra planszowa

Aga Satława: Everdell – James A. Wilson – (Rebel) Uwielbiam ładne gry. Wiem, że to mechaniką rozgrywka stoi, ale znacznie przyjemniej zasiada mi się do planszówki, która nie przypomina arkusza kalkulacyjnego. Niestety wiele gier cierpi na syndrom “mózgożerna, więc brzydka”. Everdell jest doskonałym przykładem na to, że rewelacyjna planszówka może wyglądać znakomicie. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap