Home / Wiadomości / Wydarzenia / Pionek IX

Pionek IX

Fotorelacja z ostatniego Pionka. Wreszcie udało się na niego dotrzeć i zagrać. Co więcej ! Udało się zrobić kilka zdjęć i zaprezentować wam je właśnie tutaj.

Mimo, że byliśmy około 11.00 pierwsza sala była juz właściwie w całości zapełniona.

Na pierwszy ogień poszła gra wydana przez Galaktę czyli Mutant Chronicles. Ach te figurki! Kiedy Kuba (8 lat) pierwszy raz zobaczył grę w Empiku to zachorował. Wyszczerzone zębiska i napakowane mięśnie i oczywiście SMOK. Z boku Loopin’ Louie.

Planszowanie w toku. Pomarańczowi uwijają się jak w ukropie.

Wolsung: The Boardgame. Polska gra od Kuźni Gier. Zbliża się Wielka Wystawa Światowa. Zostań jednym z wy­nalazców konkurujących o główną nagrodę Wystawy. Otrzyma ją ten gracz, który skonstruuje w swoim war­sztacie najwięcej najbardziej spektakularnych wynalazków: lokomotyw, napędzanych parą automobili, golemów i pojazdów latających. Wolsung to familijna gra planszowa o konstruowaniu fantastycznych maszyn osadzona w alternatywnej wersji XIX wieku, w czasach Magicznej Rewolucji Przemysłowej.

Space Dealer. Jedna z gier, w które chciałem zagrać. Mechanika gry opiera się na … klepsydrach. Za każdym razem, gdy chcemy wykonać jakąś czynność w grze – musimy użyć do tego klepsydry. Każdy z graczy na początku ma dwie – moze więc wykonywać dwie rzeczy naraz. Niestety, udało się tylko ją podpatrzeć. Może następnym razem.

Początek zabawy w Loopin’ Louie. Nasi włoscy piloci ćwicza przed spotkaniem z eskadrą PL.

Trzewik jeszcze tłumaczy zasady portalowego Witchcrafta…

…ale już za chwilke wyjaśni nam Fluch der Mumie.

Moje Odkrycie Pionka. Pojedynek gracza kierującego ruchami egipskiej mumii oraz poszukiwaczy skarbów próbujących zwędzić skarby z piramidy. Genialnie rozwiązana jest kwestia poruszania się – plansza do gry ustawiona jest pionowo, pionki mają w podstawkach magnesy – mumia nie widzi tego gdzie są poszukiwacze a dzięki magnetycznemu znacznikowi poszukiwacze wiedzą gdzie znajduje się mumia. Czy Mumia jest na przegranej pozycji?? Nie … Gracze muszą ujawniać, jaki skarb właśnie zdobyli, wiec mumia z grubsza wie, w jakim rejonie planszy jest poszukiwacz.

Niagara od Egmontu. Płynąc w niewielkich czółnach, w dół dzikich wód rzeki Niagara żądni skarbów śmiałkowie walczą ze wzburzoną wodą i między sobą, aby zebrać najcenniejsze klejnoty ukryte wzdłuż brzegu rzeki. Oczywiście najdrogocenniejsze klejnoty leżą najdalej od źródła rzeki, a blisko niebezpiecznego …. wodospadu.

Carrom to indyjski bilard, fantystczna gra towarzyska pochodząca z Azji południowej. Gra również znana jest pod nazwą Finger Snooker. Folko i Ja_n rozgrywali pewnie nie pierwszy pojedynek ale widać było, że Folko wcześniej więcej ćwiczył.

Squirrel tłumaczy zasady Ghost Stories. To jeden z hitów ostatniego Essen. Gra kooperacyjna, w której gracze jako drużyna grają przeciwko grze. Spotka ich wspólne zwycięstwo bądź razem poniosą porażkę. W Ghost Stories można grać na czterech poziomach trudności: Początkowy, Normalnym, Koszmarnym i Piekielnym.

Przenośny sklepik Salou :). Żyrafa ma długą szyję i dużo można na nią zapakować.

I sam właściciel.

Bardzo hałaśliwa gra, czyli Visionary. Musisz mieć sprawne ręce, dobry słuch i naprawdę dużą wyobraźnie. Wspaniała zabawa.

Powyżej Order Guard (tłum.: Strażnicy Porządku). Poniżej przyszły Adam Małysz, czyli Kuba sprawdza możliwości najnowszej skoczni. Oddana do użytku w roku 2008, zaprojektowana przez Adama „Folko” Kałużę. Rekord zostanie pobity.

Skoki Narciarskie dalej cieszyły się popularnością. Leć Daniel, leć!

Bazik gra w Through the Ages: A Story of Civilization, czyli „karciną Cywilizację” Vladimira Chvatila. Jakże mu zazdrościłem. Na Pionka przyjechałem między innymi zagrać właśnie w tą grę. Gracze prowadzą swoje cywilizacje od Antyku, przez Średniowiecze aż po dziesiejsze czasy. Miód!

80 dni dookoła świata (Around the World in 80 Days), czyli kolejna gra Galakty. Rodzinna gra planszowa na podstawie powieści Juliusza Verne. Jest początek XX wieku. Tak jak w znanej powieści Juliusza Verne’a, gracze wcielają się w członków londyńskiego klubu Reforma. Dżentelmeni zakładają się, który z nich okrąży świat w mniej niż 80 dni! Nie brakuje również upartego Fixa.

Metropolys, w którym gracze wcielają się w poszukujących prestiżu miejskich planistów. W toku gry starają się konstruować swe budynki w jak najlepszych miejscach. Rozgrywka kończy się w momencie, w którym któryś z uczestników postawi wszystkie swoje budynki. Zwycięzcą zostaje ten z graczy, który zdołał zgromadzić najwięcej prestiżu.

W grze Kingsburg gracze wcielają się w lordów oddelegowanych przez króla w celu zarządzania marchiami granicznymi. Akcja toczy się przez pięć lat czasu gry, obejmując w sumie 20 tur. W każdym roku są 3 okresy produkcyjne pozwalające gromadzić zasoby, konstruować budynki oraz szkolić oddziały. Co czwarta tura to zima, podczas której gracze muszą walczyć z armią najeźdźców. Każdy z graczy musi stawić czoła najeźdźcom, więc gra nie polega na współpracy.

Część GamesFanatic walczy w SATOR, czyli Sator Arepo Tenet Opera Rotas. Gra jest opartym na mechanice karcianej i pełnym napięcia wyścigiem przepięknie rzeźbionych pionków po dużej planszy, której ścieżki należy na zawsze zmienić, jeśli gracze chcą osiągnąć swój cel. Każda gra jest dzięki temu inna od poprzedniej.

MST tłumaczy synowi Fluch Der Mumie.

Ca$h ‚n Gun$, czyli walka na całego. W opuszczonym magazynie gangsterzy dzielą łupy z ostatniego napadu… jednak nie mogą dogadać się co do tego, kto ile dostanie, więc niech przemówią pistolety! Każdy mierzy do każdego, świszczą kule a co bardziej tchórzliwi chowają się pod stołem. Ten, kto wyjdzie z tego najbogatszy (i żywy!) wygrywa grę.

Piękne wykonanie, wspaniała plansza to Giants. W tej grze uczestnicy wcielają się w wodzów klanowych z czasów złotej ery Wyspy Wielkanocnej. Plansza przedstawia uproszczoną mapę wyspy. Kamienne platformy to Ahu, na których staną zwrócone w kierunku lądu posągi Moai.
Poszczególne klany rywalizują ze sobą, zaś ich prestiż zależny jest od wyrzeźbienia oraz przetransportowania bardziej imponujących Moai niż pozostałe szczepy. Każda z pionków reprezentuje grupę ludzi. Jeśli gracze zechcą, mogą zwiększyć populację klanu. Co tura określa się jaka część populacji otrzymuje zadanie rzeźbienia Moai, a jaka transportuje gotowe posągi, często we współpracy z innymi graczami.

Czesi przybyli! Vlada Chvatil we własnej osobie tłumaczy zasady gry.

Kogworks.Obracamy Panowie, obracamy. Celem gry jest obrócenie górnego koła zębatego (złotego) poprzez utworzenie łańcucha zębatek od koła zamachowego do najwyższego. Możesz też blokować zębatki przeciwników, tak że po swoim ruchu nie będą w stanie obrócić swych kół zamachowych.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w serwisie Gry-Planszowe.pl.

5 komentarzy

 1. Avatar
  Adam Krzesinski

  Kurcze, że fotorelacja z VIII pionka pojawia się dwa tygodnie po IX pionku.
  A w dobie internetu wszystko podobno przyśpieszyło. Swoją drogą co
  ten Chvantil robi na VIII pionku? Marsz, z powrotem na IX! Na VIII nie byłeś, więc teraz nie oszukuj!

 2. Avatar

  :) ok; ok moja wina :)

 3. Adam Kałuża

  A folko z ja_n-em przegrał ;-) No i tak na prawdę to nie wiem kto więcej ćwiczył :-)

 4. Avatar

  Zupełnie inaczej wyglądało kiedy robiłem zdjęcie :)

 5. Marcin Stępniewski
  Marcin Stępniewski

  Małe sprostowanie: to Mateusz mnie tłumaczył reguły Fluch der Mumie, a nie na odwrót. ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Ostatnia próba – Detektywistyczny destylat

Na Wspieram.to trwa właśnie zbiórka katowickiej kawiarni Ludiversum zorganizowana w związku z ogólnie panującą obecnie sytuacją, o której wszyscy bardzo dobrze wiemy. Ciężko prowadzić lokal, który oprócz kawy oferuje odwiedzającym planszówki i miejsce do grania, kiedy nie można wpuszczać nikogo do środka. Warto zajrzeć. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap