Home | Wiadomości | Aktualności | Wreszcie dodatek do Battlestar Galactica!

Wreszcie dodatek do Battlestar Galactica!

Cały planszówkowy świat odetchnął z ulgą… Wydawnictwo Fantasy Flight Games WRESZCIE zapowiedziało dodatek do jednej ze swoich najlepszych gier – Battlestar Galactica (w Polsce wydanej przez Galaktę). Wszyscy Ci, którzy gwiezdnym lotniskowcem odbyli już setki misji, mogą powoli szykować się do kolejnych wyzwań. Dodatek, zapowiedziany na jesień 2009 roku, wprowadzi na arenę Battlestar Pegasus – okręt dowodzony przez Admirał Helenę Cain…

W pudełku znajdziemy oczywiście siedem nowych postaci do wyboru, mnóstwo nowych kart (lojalności, kryzysów, punktów docelowych, prezydenckie etc) i – przede wszystkim – dwie nowe plansze. Jedna z nich przedstawiać będzie pokład tytułowego Battlestar Pegasus, druga (opcjonalna) – planetę New Caprica. Pojawią się nowe lokacje wykorzystywane przez ujawnionych Cylonów.

Co ciekawe – w grze będzie można wybrać postać 'Przywódcy Cylonów’ (Cylon Leader). Czyżby można było w ten sposób rozpoczynać grę jako ujawniony Cylon? Czy zmieni to rolę ukrytych Cylonów? Zwłaszcza, że dojdzie również nowy rodzaj kart umiejętności – 'Zdradzieckość’ (Treachery). Z opisu – na razie dość enigmatycznego – wynika, że do rozgrywki wprowadzony zostanie nowy kontekst: konieczność balansowania pomiędzy rywalizacją a współdziałaniem, przez załogi Galactici i Pegasusa.
Nie ma natomiast żadnej wzmianki o zwiększeniu liczby graczy, mogących brać udział w rozgrywce.

Pegasus trafi do sklepów jesienią.

 

7 komentarzy

  1. W końcu!
    Musieli wymysleć coś innego niż fani :D

  2. W gdańskim Schronie, to chyba kupicie ze dwa egzemplarze, nie? :)

  3. ten dodatek juz jest od jakiegos czasu na bgg

  4. ciekawe czy galakta wyda pl ?

  5. No ja to na pewno kupię. Fanostwo BSG + super planszówa = miodzio :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*