Home | Targi w Essen | Essen 2009 | Double Agents – na radarze

Double Agents – na radarze

❍ Reading Time: < 1 minute
Autor: Piero; źródło: http://jeuxdeludo.over-blog.com/

Autor: Piero; źródło: http://jeuxdeludo.over-blog.com/

Jedną z moich ulubionych gier dwuosobowych jest znakomity Mr. Jack autorstwa Bruno Cathala i Ludovic Maublanc. Dzisiaj niechcący natknąłem się na inną grę autorstwa drugiego z panów. Wprawdzie została wydana w 2005 jako wkładka do jednego z francuskich magazynów, ale ma być niedługo dostępna w nowej, odświeżonej szacie graficznej stworzonej przez Piero (znów ukłon w stronę Mr. Jack’a). Grą tą jest Double Agents i ma się pojawić na targach Essen 2009 dzięki wydawnictwu Editions du Matagot.

Pomysł na rozgrywkę jest prosty. Dwóch graczy, próbuje przez zagrywanie odpowiednich kart, przekabacić jednego lub więcej agentów specjalnych, aby móc powierzyć mu swoje tajne dokumenty. Problem jest jeden – nasz przeciwnik będzie robił dokładnie to samo. I do końca nie będzie można być pewnym, który z tych dwulicowych agentów 00-Tu-wstaw-dowolny-numer, pracuje dla nas, a który nie. W grze dużą rolę ma odgrywać zarówno blef jak i dedukcja. Do tej pory nie wspomniałem, że drugim z autorów jest Bruno Faidutii. Nie zrobiłem tego, bo trochę sie niepokoję. Gry Faiduttiego albo mi się podobają, albo nie – trochę loterii. W jego grach dość rozpoznawalnym elementem jest pewien rodzaj chaosu i losowości. Ale jeżeli elementy blefu/chaosu będą odpowiednio wyważone z dedukcją, za te pierwsze odpowiada Faidutti, a drugie Maublanc – to szykuje nam się bardzo ciekawa gra, którą będę miał na radarze.

Więcej o grze można przeczytać na stronie B. Faiduttego i L . Maublanc (niestety tylko po francusku, ale od czego są automatyczne tłumacze). A poniżej kilka zdjęć agentów z gry.

Agent B; Autor: Piero; źródło: http://www.faidutti.com/

Agent B; Autor: Piero; źródło: www.faidutti.com

Agent L; Autor: Piero; źródło: www.faidutti.com

Agent L; Autor: Piero; źródło: www.faidutti.com

Agent P; Autor: Piero; źródło: www.faidutti.com

Agent P; Autor: Piero; źródło: www.faidutti.com

[źródło: www.faidutti.com ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*