Home | Wiadomości | Wydarzenia | GRAMY - Targi Gra i Zabawa | GRAMY – edycja wiosenna już niedługo!

GRAMY – edycja wiosenna już niedługo!

❍ Reading Time: 2 minutes

Od samego początku zapowiadaliśmy, że GRAMY stanie się imprezą cykliczną. Obawialiśmy się trochę tego, jak zostanie przez Was przyjęta pierwsza edycja – jednak jej pozytywny odbiór przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Teraz zapraszamy Was na edycję wiosna 2010 w dniach 17-18. kwietnia. Festiwal tak jak ostatnio odbędzie się w Centrum Nauki EXPERYMENT w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Dla przypomnienia (lub tych, którzy o GRAMY dopiero się dowiadują) – formuła imprezy jest prosta. Przez dwa dni, sobotę i niedzielę, będzie można przyjść na miejsce imprezy i grać, grać, grać. Czeka na Was kilkadziesiąt stołów i grubo ponad 100 planszówek, od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. Na miejscu nasza obsługa pokazuje i tłumaczy zasady gier planszowych a także pomoże w wyborze gry dla siebie.

Do dyspozycji tym razem mamy trochę większą przestrzeń (m.in. do spokojniejszego miejsca zostanie wydzielona część turniejowa), więcej ławek ;-) i przede wszystkim więcej gier (ich pełna lista ukaże się niebawem). A do tego oczywiście bogaty program i sympatyczną obsługę w postaci pomocnych Żółtych Koszulek.

Na GRAMY 2 przewidujemy m.in.:

 • Finał Mistrzostw Polski w grze Wsiąść do Pociągu Europa – zwycięzca turnieju wyjedzie do Paryża na Mistrzostwa Świata!
 • Turniej gier dla najmłodszych (w wieku do 12 lat włącznie)
 • Turnieje Pitchcar Mini, Neuroshima Hex
 • Prezentacji premierowe i przedpremierowe gier, które ukażą się w tym roku w Polsce
 • Konkurs wiedzy o grach planszowych – w poprzedniej edycji wypadł w dosyć niefortunnym terminie, jednak był bardzo chwalony przez uczestników – w tym roku będzie tylko lepiej!
 • Losowanie nagród – aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy wpisać się na listę przy wejściu na imprezę!
 • Kącik gier dla dzieci z dużymi wersjami popularnych gier
 • Stoisko sklepu z grami i akcesoriami
 • Gra Roku 2010 – ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą grę planszową wydaną w zeszłym roku w Polsce
 • Pokaz gry i rozgrywki w Cashflow 101
 • Możliwość zwiedzania interaktywnej wystawy Centrum Nauki Experyment

Jako specjalny punkt programu w tej edycji – zapraszamy na warsztaty dla autorów gier, prowadzone pod patronatem firmy TREFL.  Będzie to seria wykładów i zajęć praktycznych dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad stworzeniem i wydaniem własnej gry planszowej. UWAGA! Każdy uczestnik warsztatów otrzyma zestaw elementów do tworzenia prototypów!

Jeżeli jeszcze zastanawiacie się nad tym czy pojawić się na GRAMY, oto kilka opinii, jakie zebrała zeszłoroczna edycja jesienna:

Rewelacyjna impreza. Niech żałują wszyscy, którzy nie przybyli!!!
Michał Guć – wiceprezydent Gdyni / GoldenLine.pl

Byłem przez półtorej dnia i przyczepić się mogę tylko do braków w stołach i krzesłach. Najważniejsze, że było pełno żółtych koszulek i do mnie nieraz ktoś podchodził i pytał czy znaleźć kogoś do grania, albo czy nie chcę zagrać w coś-tam. Prawie na pewno pojawię się na następnej edycji.
Łukasz „Wookie” Woźniak / redaktor GryPlanszowe.net

Po pierwsze dziękuję organizatorom za GRAMY, bez niego Pomorze było białą plamą na mapie konwentów planszówkowych odbywających się w Polsce. Jadąc zastanawiałem się ile będzie osób (moje prognozy – kilkadziesiąt), a tu niespodzianka, cała sala wypełniona – brak stołów do gry, ludzie siedzący na podłogach.
Kisio / Forum Gry-Planszowe.pl

W tym roku jako patroni medialni – naszymi partnerami są: GamesFanatic.pl, Przekrój, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Anonse, Echo Miasta, mmTrójmiasto, naszeMiasto.pl, Trójmiasto.pl, Wrota Pomorza, Świat Gier Planszowych, Paradoks – możecie więc być pewni, że o GRAMY będzie jeszcze głośno.

Organizatorami imprezy są, podobnie jak w ubiegłym roku: Stowarzyszenie Twórców Gier FunReal, Centrum Nauki EXPERYMENT, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny oraz Fabryka Kreacji i ZMCh „Polska YMCA” w Gdyni ognisko Centrum.

Tej wiosny – zapraszamy do Gdyni!

Więcej informacji: www.festiwalgramy.com.

PS. W ramach przygotowań do festiwalu, już od najbliższej środy, co tydzień, zapraszamy do Experymentu na spotkania z grami! Więcej informacji: http://experyment.gdynia.pl/pl/nowosci/wydarzenia/gry

12 komentarzy

 1. Z drugiego końca Polski raczej nie dotrę, ale i tak się cieszę, że impreza nabiera rozpędu i rozmachu zarazem. Tylko dlaczego odrębny punkt programu poświęcony prezentacji jednej gry i to akurat takiej, której raczej bym świeżo wciąganym w hobby nie pokazywał, żeby nie zrazili się do hobby, a mnie nie uznali za niegroźnego, ale jednak czubka (chyba, że dla kogoś ta cena jest niewielka, a mechanika wartościowa).

 2. Czy wykłady i zajęcia dla autorów gier będą prowadzone przez firmę Trefl?

 3. Warsztaty dla autorów będą prowadzone przez Łukasza Pogodę i Adama Kałużę. Z TREFL będzie ktoś, kto poopowiada o technologii produkcji, itp. O samych warsztatach zresztą wkrótce napiszemy coś więcej.

 4. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi mówią, że potwierdzą się moje październikowe zapowiedzi i będę.
  Chętnie wezmę udział w warsztatach!

 5. Z ciekawostek – na GoldenLine jako pierwszy komentarz – GRAMY poleca wiceprezydent Gdyni: http://www.goldenline.pl/forum/gdynia-moje-miasto/1533746/s/1#29578452

 6. a beda do kupienia pamiatkowe zolte koszulki? :-D

 7. W zasadzie nie przewidujemy sprzedazy pamiatkowych koszulek – ale jezeli ktos ma ochote na taka – prosze o e-maila z nickiem i rozmiarem – mozemy zrobic jak bedziemy drukowali wlasne.

 8. Jest duża sznasa, że ponownie ekipa z Płocka zjawi się na GRAMY w większym składzie.

 9. Gdynio przybywam! Warsztaty autorów to punkt obowiązkowy. Nabieram też ochoty na udział w konkursie wiedzy. :) No i jeszcze na żółtą koszulkę można się załapać, wchodzę w ten interes.

 10. Koszulka, warsztaty dla autorów… trzeba się wybrać.

 11. Pod jaki email mozna wysylac rozmiry kszulek??

 12. @Dasti – info@festiwalgramy.com
  Cen koszulek jeszcze nie znam, ale pewnie beda oscylowaly w okolicach 30 zl. UWAGA! Zalozenie zoltej koszulki w trakcie imprezy skutkuje automatycznym zakwalifikowaniem do Zoltych Koszulek :P

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*