Home | Wiadomości | Wydarzenia | GRAMY - Targi Gra i Zabawa | Warsztaty dla autorów – GRAMY z Treflem

Warsztaty dla autorów – GRAMY z Treflem

❍ Reading Time: < 1 minute

W czasie festiwalu GRAMY (17-18. kwietnia w Gdyni) odbędą się warsztaty dla autorów gier planszowych, pod patronatem wydawnictwa TREFL. Do uczestnictwa szczególnie zapraszamy wszystkich, którzy poważnie myślą o stworzeniu gry planszowej i jej publikacji w profesjonalnym wydawnictwie – zarówno osoby już obeznane w temacie jak i zupełnie początkujące.

Na warsztatach dowiecie się m.in.:

 • jakie są aktualne trendy w projektowaniu
 • dlaczego nie ma sensu projektowanie „lepszej” Magii i Miecz ;-)
 • gdzie szukać pomysłów i inspiracji
 • w jaki sposób przygotowywać prototyp dla wydawcy
 • na jakim etapie zacząć szukać wydawcy (jak dopracowana powinna być gra?)
 • a także poznacie tajniki produkcji planszówek

Pełny program warsztatów możecie obejrzeć tutaj.

Zapraszamy także do przynoszenia własnych prototypów, niezależnie od poziomu ich zaawansowania – będzie okazja o nich podyskutować, potestować i być może wyciągnąć jakieś wartościowe wnioski co do kierunku ich rozwoju. W czasie warsztatów kreatywnych każdy z uczestników otrzyma zestaw elementów do tworzenia prototypów – poniżej możecie zobaczyć zdjęcia prezentujące jego zawartość.

Warsztaty prowadzone będą przez Łukasza Pogodę, a gościem specjalnym będzie Adam „folko” Kałuża, autor wielu wydanych w ostatnich latach gier planszowych (m.in. Kraby, Hoop, Glik), który podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami z wydawcami oraz przemyśleniami na temat projektowania gry. Zajęcia są oczywiście bezpłatne (w cenie biletu wstępu na GRAMY).

Uwaga! Warsztaty przewidziane są na maksymalnie 30 osób, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenia!

W czasie warsztatów dowiecie się także o niespodziance, którą firma TREFL szykuje na ten rok!

9 komentarzy

 1. „dlaczego nie ma sensu projektowanie “lepszej” Magii i Miecz ;-)” czemu czuję, jakby to była personalna wycieczka po kimś :|

  a jeżeli chodzi o warsztat to wybrałbym się… gdyby był jakoś bliżej gór :)

 2. prawdopodobnie będę i wezmę jakiś prototyp(y)

 3. Oczywiście nie mogę się nie pojawić.

 4. @chomoon – tak, po wszystkich, którzy wysyłają do wydawnictw genialne, nowatorskie produkcje, w których np. najbardziej nowatorskie jest to, że porusza się kostką k10 zamiast k6 :-)

 5. Jeśli Panowie prowadzący zgodzili by się na nagrywanie spotkania i ktoś by później materiał zrealizował i przygotował np. w formie specjalnego odcinka Planszostacji, to byłbym wniebowzięty. A jak się nie da, to, Drodzy Szczęśliwi Uczestnicy wykładów, róbcie notatki, przydadzą się na bank…

 6. @poooq – to jest jakiś pomysł, zobaczymy czy da się go zrealizować.

 7. Trzymam kciuki za powodzenie akcji. Samolubnie, oczywiście.

 8. Będzie Runewars na GRAMY? :)

 9. Pytanie o Runewars to chyba nie ten wątek :)

  Dowiedziałem się ostatnio dwóch rzeczy:

  Primo, niektórych odstrasza rejestracja — rejestracja jest po to, abyśmy wiedzieli, ile osób planuje przyjście i ile będzie granych ew. prototypów. Poza tym, liczba upominków jest ograniczona.

  Jeśli jednak ktoś z PT Czytelników by chciał odwiedzić jedno ze spotkań, to ile tylko znajdzie się miejsce w sali, nie będzie żadnego probemu, aby wziął w nim udział.

  Secundo, mamy dużo zgłoszeń na sobotę, więc jeśli trend się utrzyma, spróbujemy zrealizować jak najwięcej w pierwszym dniu. Zobaczymy.

  Acha, oczywiście w razie tłoku preferencje będą miały osoby zarejestrowane, ale na razie są miejsa, stąd też moje dość elastyczne podejście do sprawy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*