Home | Wiadomości | Zapowiedzi | Zapowiedzi 2014 – cz. XIV: REBEL.pl

Zapowiedzi 2014 – cz. XIV: REBEL.pl

❍ Reading Time: 2 minutes
REBEL.pl Centrum GierDzisiaj prezentujemy wstępny plan wydawnictwa Rebel. W większość wymienionych poniżej gier będzie można zagrać (w wersje angielskie) na zbliżającym się dużymi krokami konwencie zjAva w Warszawie (15-16.02) oraz na festiwalu Pyrkon w Poznaniu (21-23.03).  Na dodatek prezentujemy także jedną z  postaci z nadchodzącej gry Slavika: Równonoc.

 

Lewis & Clark – przez wiele osób uważana za najciekawszą grę zeszłorocznych targów w Essen, dosyć mózgożerna gra o pionierach podróżujących na zachód Ameryki. Gra w której wyścig napędzana zasobami i umiejętnym zarządzeniem kartami. Gracz musi dobrze rozporządzać ekwipunkiem, członkami wyprawy oraz radzić sobie z traperami i rdzennymi mieszkańcami tamtych terenów napotykanymi podczas podróży.
Info: 1-5 osób, 30 min. / gracza, premiera już w marcu 2014, cena ok 140 zł.

 

World of Tanks: Rush – Gra karciana inspirowana jedną z najpopularniejszych gier on-line. Tą grą chcemy dotrzeć do zupełnie innego segmentu graczy, pokazując jaką drogę przeszły gry planszowe w ostatnich latach. Gra zawiera unikalny czołg premium.
Info: 2-5 osób, ok. 30 min., premiera w maju 2014, cena 89,95 zł.

 

Slavika: Równonoc – kontynuacja bestsellerowej gry Marcina Wełnickiego. Zawiera nowych bohaterów, nowe potwory, nowe krainy, nowe skarby, nowe zasady i nową frakcję: Chrześcijan. Równonoc to samodzielny tytuł, który można dowolnie łączyć i mieszać z wcześniejszą grą.
Info: 2-5 osób, ok. 45-60 min., premiera w połowie 2014, cena ok. 80 zł.

 

Splendor – szybka, ale bardzo wciągająca gra o kolekcjonowaniu kamieni szlachetnych. Gracze są kupcami w Renesansie, kupującymi kopalnie, środki transportu, itp., aby zyskać jak najwięcej punktów prestiżu. Gra ma ekstremalnie proste reguły, do wytłumaczenia w 2 min., a jest przy tym niesamowicie grywalna.
Info: 2-4 osób, ok. 30 min., premiera w maju 2014

 

Packet Row – gracze wcielają się w przedstawicieli kompanii handlowych w Nowym Jorku XIX wieku. Kupują towary, wysyłają statki do Europy – wszystko to w prostej, emocjonującej mechanice pełnej interakcji.
WWW: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/144492/packet-row
Info: 2-5 osób, ok. 45 min., premiera w II połowie 2014

 

Mind Maze – gra w rozwiązywanie zagadek, w której jeden z graczy opowiada historię, a pozostali próbują odgadnąć jak do niej doszło.
Info: 2-8 osób, ok. 45 min.

 

Nations – duża gra cywilizacyjna, w której każdy z graczy rozwija swoje państwo – wynajduje technologie, buduje budynki, rekrutuje wojska czy wreszcie, prowadzi wojny. Spośród gier tego typu Nations wyróżniają bardzo intuicyjne zasady i jawność informacji na każdym etapie gry.
Info: 1-5 osób, ok. 120 min., cena ok. 240 zł

 

Concept – gra dedukcyjno-kalamburowa ;-), w której gracze będą próbowali zgadywać hasła na podstawie ograniczonych informacji, podawanych przez jednego z nich. Pewnie łatwo jest opisać i zgadnąć „mleko”, ale spróbujcie z „sufrażystkami” czy „Incepcją” :-)
Info: 4-12 osób, ok. 40 min., cena ok. 120 zł

 

Room 25 – rozgrywka w paranoicznym klimacie filmu „Cube” – gracze próbują wydostać się z klaustrofobicznego labiryntu, w którym kolejne pomieszczenia mogą być pomocne lub nieść ze sobą śmiertelne zagrożenie. Dodatkowo, wśród graczy mogą być zakamuflowani Strażnicy, którzy tylko czekają na nieostrożny ruch Więźniów.
WWW: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/127024/room-25
Info: 1-6 osób, ok. 25 min., cena ok. 90 zł
Na koniec premierowa grafika z nadchodzącej gry Slavika: Równonoc

Premierowa grafika z nadchodzącej gry Slavika: Równonoc

3 komentarze

 1. Nations oraz Lewis i Clark to znane i dobre informacje.

  Ale co z wcześniej zapowiadanym dodatkiem do Seasons? Albo coś przegapiłem, albo brak info na ten temat, a z tego co widać w sklepie Rebela podstawka zeszła, czyli potencjał na dodatek jest.

 2. Nations było spodziewane, ale nie wiem czy w tej cenie.
  W wersji angielskiej cena jest przesadzona, sądziłem że w wersji polskiej można by ją dostosować do rodzimego rynku.

  Teraz widzę, że aktualnie nie czekając mogę dostać taniej oryginał niż wersję polską.

  Chyba że ta cena jest czyjąś pomyłką – albo jest jeszcze szansa na jej zmianę. Jeśli nie, to trochę szkoda czekać, raczej zainteresuję się oryginałem i jego ewentualnymi dodatkami (których jeśli wyjdą, to w PL pewnie nie będzie wcale).

 3. Widzę, iż wydanie polskiej edycji gry Splendor przewidziany został na maj. Po maju już ani śladu, a gry jak nie było tak nie ma.
  Ja się więc pytam: kiedy można spodziewać się polskiego Splendoru na półkach sklepowych?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*