Home | Wiadomości | Konkursy | Abyss – konkurs

Abyss – konkurs

❍ Reading Time: 2 minutes

ABYSS-3D.3117424.1820x0Czy chcesz wygrać muszlę pełną pereł, które godzinami można przesypywać w te i we wte? A może chcesz, żeby z twojej półki straszyła wielka niebieska gęba?  W każdym razie nie czekaj, tylko naciśnij niebieski przycisk i weź udział w konkursie Games Fanatic i Wydawnictwa Rebel, w którym trzy egzemplarze gry Abyss czekają na właścicieli.

Uwaga: Gry można także użyć do grania, a perły chociaż ładne prawdopodobnie są sztuczne… :)

Pytanie 1

Proszę wymienić przynajmniej 2 inne gry designerów Abyss wydane w Polsce w 2014

Pytanie 2

W grze Abyss zdobywa się punkty za lokacje, lordów, sojuszników i żetony potworów. Ile maksymalnie  punktów gracz może zdobyć  za przyłączonych sojuszników?

Pytanie 3

Lordowie z której gildii wymagają zagrania sojuszników we wszystkich 5 kolorach?

 • Żołnierze
 • Farmerzy
 • Politycy
 • Magowie
 • Kupcy
 • Ambasadorzy

Pytanie 4

Która z poniższych postaci NIE występuje w grach Bruno Cathali?

 • Kuba Rozpruwacz
 • Mały Książe
 • Kleopatra
 • Król Artur
 • Robin Hood
 • Wszystkie powyższe postaci występują w grach Autora

Proszę o podanie po jednym tytule dla powyższych postaci, które występują w grach Autora

 

Na Wasze odpowiedzi czekamy do niedzieli 2  listopada 2014 godziny 23.59.   Wśród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy właścicieli trzech pudełek. Ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu kilku następnych dni.

Formularz do przesyłania odpowiedzi

Uwaga: używany formularz potwierdza przesłanie odpowiedzi jedynie poprzez wyświetlenie strony z podziękowaniami za udział w konkursie.

Sponsor konkursu


Szczegółowy regulamin konkursu

Szczegółowy regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu „Abyss” (dalej „Konkurs”) jest serwis GamesFanatic.pl.

2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie (dalej „Regulamin”).

3. Konkurs trwa od 27.10.2014 r. od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 02.11.2014 r., do godziny 23:59.

4. Konkurs jest prowadzony na stronie serwisu www.gamesfanatic.pl

5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.

6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

7. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.

8. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

9. Konkurs polega na przesłaniu odpowiedzi na pytania konkursowe. Z przesłanych prawidłowych odpowiedzi zostaną wylosowani zwycięzcy przez przedstawiciela GamesFanatic.pl.

10. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie.

11. W Konkursie można wygrać nagrody wymienione na stronie konkursu.

12. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w ciągu maksymalnie tygodnia po zakończeniu terminu przesyłania odpowiedzi w danej odsłonie konkursu.

13. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać w ciągu 10 (dziesięciu) dni roboczych od ogłoszenia listy Laureatów, swój adres korespondencyjny oraz telefon komórkowy na adres: contact@gamesfanatic.pl

14. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu przez poszczególnych Laureatów.

15. Nagrody wysyła Organizator do 21 (dwudziestu jeden) dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.

 

25 komentarzy

 1. Trochę bez sensu ten konkurs z wiedzy o grze którą zamierza się wygrać?

 2. Wręcz przeciwnie, jak komuś zależy na grze to nie będzie miał nic przeciwko temu by zabrać się za lekturę instrukcji.

 3. Tak, do odpowiedzi na oba pytania dotyczące gry wystarczy dokładne przejrzenie instrukcji dostępnej na przykład: http://wydawnictwo.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles/Download/files/instrukcje/Abyss/abyss_zasady_www.pdf

 4. Dokładnie, każdy konkurs jest dobry jeśli wymaga czegokolwiek od uczestników, zamiast tylko 'kliknij i weź udział’ ;)

 5. Pierwsze pytanie jest trochę nieprecyzyjne.

  Czy do pierwszego pytania liczą się również dodatki?
  I czy muszą to być gry obu autorów na raz czy też jednego bądź drugiego?

 6. Abyss to jedyna nowa wspólna gra autorów, wiec chodzi o gry zrobione oddzielnie.
  Sformułowanie „gra wydana w Polsce w 2014” jest interpretowane w znaczeniu takim jak przy nagrodzie Gra Roku – premiera polskiego wydania. Ale będą zaliczone gry mające światową premierę w 2014.
  I dodatki NIE liczą się – w pytaniu jest mowa o GRACH.
  Podobnie mogą zostać nie zaliczone tytuły napisane z błędem ortograficznym.
  Pytanie 1 jest dosyć łatwe: gier spełniających warunki jest klika, a wystarczy podać przynajmniej 2 poprawne tytuły

 7. Przeczytałem instrukcje i trochę już główkuje nad tym pytaniem: „W grze Abyss zdobywa się punkty za lokacje, lordów, sojuszników i żetony potworów. Ile maksymalnie można zdobyć punktów za przyłączonych sojuszników?”

  Chodzi o sume punktów za wszystkich sojusznikow z rekrutacji lordów czy ile max mozna dostac za sojusznika pod pojedynczym lordem?

  Jesli sume to nie majac gry da sie podac konkretna liczbe? w instrukcji widze lordow, ktorzy maja takie skille jak „Podczas rekrutacji przylacz dowolnego sojusznika zamiast tego o najnizszej wartosci”… jako ze nie mam jak poznac pelnego skladu talii lordow… nie wiem ile mozna w sumie zdobyc punktów za rekrutacje…

 8. Wybaczcie ;) Po wypiciu kawy mnie olśniło. Ale przyznam, że wymagające researchu pytania. I like it.

 9. Pytanie pierwsze nie tyczy się autorów gry tylko designera (czyli jakby grafików, autorów grafik). Więc patrz na to Palek :)

 10. Ole, zupełnie na odwrót Użyłem w sformułowaniu słowa designer zamiast autor, właśnie po to żeby wykluczyć interpretacje w rodzaju „autor ilustracji” lub „autor instrukcji”, wydawce dystrybutora itp. osoby zwiazane z produkcją i mające wkład w wydanie gry czasami niemały i bardzo twórczy.
  To jest może moje skrzywienie ,może bardziej powszechne, ale designer gry planszowej to osoba wymieniona na górze opisu gry na BGG – i coraz częściej na pudełku z gra. Artist to inna kategoiria – tutaj jest graphical desing, ilustracje i okładka – czasami robione przez rózne osoby.

  Moze rzeczywiscie trzeba było podać drugiego designera z nazwiska skoro B. Catahla jest wymieniony w innym pytaniu , ale juz, nie bede tego robić każdy i tak sobie znajdzie…

 11. W takim razie mocno mylące jest pierwsze pytanie i przez to wysłałem zgłoszenie z błędną odpowiedzią na owe pytanie. Czy jest możliwość poprawy odpowiedzi albo czy można wysłać z tego samego e-maila kolejne zgłoszenie z inną odpowiedzią, tzn. już poprawną?

 12. Technicznie rzecz biorąc jest możliwość edycji odpowiedzi – pod warunkiem że zachowało się link do tego który wyskakuje w momencie zgłoszenia odpowiedzi.
  Natomiast wielokrotne odpowiedzi od jednej osoby są sprzeczne z 10 punktem regulaminu.

 13. Czyli nie da się. Moim zdaniem przez to, że pierwsze pytanie jest źle sformułowane powinniście nie liczyć/nie sprawdzać tego pytania.
  Bo w tym momencie czuje się pokrzywdzony, że nie mam szansy udziału mimo, iż znam odpowiedzi.

 14. Ale to nie jest krzywdzące, mimo, że czujesz się pokrzywdzony. Tak jak po części można przyznać rację, bo mamy w języku polskim odpowiednik na słowo „designer”, które pasowałoby tutaj w pytaniu; tak jeżeli zadałeś sobie trudu żeby znaleźć odpowiedzi na pytania, to np. na bgg widnieje rubryka opisana jako designer, która momentalnie rozwiewa wątpliwości.

 15. Zorientowałem się w temacie i sprawa jest mocno sprzeczna i niejednoznaczna. Wiele moich znajomych odpowiedziało na to pytanie podobnie czyli błędnie.

 16. IMO pytanie 3 zawiera błąd, bo żadna gildia nie wymaga 5 RÓŻNYCH kolorów sojuszników, jedna z nich wymaga 5 DOWOLNYCH.

 17. Moim zdaniem pytanie nr 1 jest mocno mylące… Teraz nie mam jak poprawić odpowiedzi poza kolejnym wysłaniem odpowiedzi (co jest sprzeczne z regulaminem). Czy nie można uznać, że jeśli jeden e-mail wysłał kilka zgłoszeń, to brane pod uwagę powinno być tylko najnowsze?

 18. Czy pytanie 1. dotyczy 2 gier na każdego designera (to znaczy łącznie 4?) Bo za nic nie mogę znaleźć drugiej gry Charlsa Chevalliera :)

 19. @Dewoda Pytanie 1 MIAŁO wymagać po jednej od każdego, ale zdecydowałem że wystarczy podać 2 tytuły w dowolnej kombinacji autorstwa(w celu ułatwienia pytania) i taka wersja została opublikowana.
  Nie wiem skąd się wzięła interpretacja z 4 tytułami, ale jeśli znajdziesz 4 tytuły możesz wpisać 4 tytuły.

  @Dzumok
  Mogę co najwyżej poradzić poszukanie w historii przeglądarki strony z akceptacją odpowiedzi – po kliknięciu w link masz możliwość edycji.
  Taka możliwość poprawiania i tak jest ogromnym ukłonem w stosunku do Uczestników, ponieważ w większości teleturniejów i konkursów jest zasada „pierwsza odpowiedź się liczy”. Tutaj liczą się odpowiedzi z momentu zamknięcia Konkursu. Ale tylko jedno zgłoszenie na Uczestnika.
  Wysyłanie wielokrotnych zgłoszeń:
  – jest niezgodne z Regulaminem
  – utrudnia sprawdzenie zgłoszeń i dalszą obróbkę wyników

  @0lukasz0 Nie masz racji. Jeśli grałeś w Abyss to grałeś według według złych zasad.
  Liczba baniek na karcie musi być równa liczbie RÓŻNYCH KOLORÓW na kartach sojuszników zagranych do rekrutacji lorda. Nie może być mniejsza ani większa.

  Co do pytań „mylących” i „mocno mylacych” to bez żadnej obrazy, ale skojarzyło mi się to z odwrotnym testem kolorowych plam gdzie tylko niewielki odsetek ludzkości jest w stanie dojrzeć coś czego nie widza inni. Tak to już jest z ludzką percepcją NIE DA się sformułować bardziej skomplikowanych pojęć, tak żeby WSZYSCY zobaczyli i zrozumieli to samo. Patrz też
  http://mathworld.wolfram.com/Rabbit-DuckIllusion.html
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/45/Duck-Rabbit_illusion.jpg

  I tak właściwie ABSOLUTNEJ 100% zrozumiałości pytań tutaj nie trzeba, ponieważ to nie jest państwowy egzamin edukacyjny typu matura, test na prawo jazdy itp. itd. gdzie są specjalne komisje zatwierdzające pytania i badające wyniki statystycznie itp.
  To jest szybki konkurs mający na celu promowanie hobby , gry, wydawcy, Autorów. Jeśli krotochwilna zapowiedź nie była wystarczającą wskazówką dla tego że to ma być przede wszystkim zabawa pisze to teraz wprost. To jest zabawa i jeśli komuś nie podeszły pytania tym razem , bedzie pewnie jeszcze sporo konkursów na GF.

  Tym którym takie wyjaśnienie „problemów” z interpretacją pytań nie nie wystarcza , Olemu. jego znajomym i wszystkim tutaj życzę, żeby nie mieli w życiu większych zmartwień.

  :)

 20. Konkurs Zamkniety

 21. a kiedy będą wyniki?

 22. Podbijam pytanie :)
  Aż tyle odpowiedzi przyszło, że przez tydzień nie da się ich zweryfikować? ;)

 23. Tak, było dużo odpowiedzi. :)
  Może nie rekordowo dużo, ale więcej niż przeciętnie.
  Wyniki czekają na ogłoszenie.

 24. To skoro wyniki tak czekają, to po co zwlekać? ;)

 25. To chyba logiczne, nabijanie wejść na stronę :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*