Home | Wiadomości | Konkursy | Abyss – konkurs

Abyss – konkurs
Ten tekst przeczytasz w 2 minut

ABYSS-3D.3117424.1820x0Czy chcesz wygrać muszlę pełną pereł, które godzinami można przesypywać w te i we wte? A może chcesz, żeby z twojej półki straszyła wielka niebieska gęba?  W każdym razie nie czekaj, tylko naciśnij niebieski przycisk i weź udział w konkursie Games Fanatic i Wydawnictwa Rebel, w którym trzy egzemplarze gry Abyss czekają na właścicieli.

Uwaga: Gry można także użyć do grania, a perły chociaż ładne prawdopodobnie są sztuczne… :)

Pytanie 1

Proszę wymienić przynajmniej 2 inne gry designerów Abyss wydane w Polsce w 2014

Pytanie 2

W grze Abyss zdobywa się punkty za lokacje, lordów, sojuszników i żetony potworów. Ile maksymalnie  punktów gracz może zdobyć  za przyłączonych sojuszników?

Pytanie 3

Lordowie z której gildii wymagają zagrania sojuszników we wszystkich 5 kolorach?

 • Żołnierze
 • Farmerzy
 • Politycy
 • Magowie
 • Kupcy
 • Ambasadorzy

Pytanie 4

Która z poniższych postaci NIE występuje w grach Bruno Cathali?

 • Kuba Rozpruwacz
 • Mały Książe
 • Kleopatra
 • Król Artur
 • Robin Hood
 • Wszystkie powyższe postaci występują w grach Autora

Proszę o podanie po jednym tytule dla powyższych postaci, które występują w grach Autora

 

Na Wasze odpowiedzi czekamy do niedzieli 2  listopada 2014 godziny 23.59.   Wśród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy właścicieli trzech pudełek. Ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu kilku następnych dni.

Formularz do przesyłania odpowiedzi

Uwaga: używany formularz potwierdza przesłanie odpowiedzi jedynie poprzez wyświetlenie strony z podziękowaniami za udział w konkursie.

Sponsor konkursu


Szczegółowy regulamin konkursu

Szczegółowy regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu „Abyss” (dalej „Konkurs”) jest serwis GamesFanatic.pl.

2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie (dalej „Regulamin”).

3. Konkurs trwa od 27.10.2014 r. od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 02.11.2014 r., do godziny 23:59.

4. Konkurs jest prowadzony na stronie serwisu www.gamesfanatic.pl

5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.

6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

7. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.

8. Udział w Konkursie jest bezpłatny.

9. Konkurs polega na przesłaniu odpowiedzi na pytania konkursowe. Z przesłanych prawidłowych odpowiedzi zostaną wylosowani zwycięzcy przez przedstawiciela GamesFanatic.pl.

10. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie.

11. W Konkursie można wygrać nagrody wymienione na stronie konkursu.

12. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w ciągu maksymalnie tygodnia po zakończeniu terminu przesyłania odpowiedzi w danej odsłonie konkursu.

13. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać w ciągu 10 (dziesięciu) dni roboczych od ogłoszenia listy Laureatów, swój adres korespondencyjny oraz telefon komórkowy na adres: contact@gamesfanatic.pl

14. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu przez poszczególnych Laureatów.

15. Nagrody wysyła Organizator do 21 (dwudziestu jeden) dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.

25 komentarzy

 1. Avatar

  Trochę bez sensu ten konkurs z wiedzy o grze którą zamierza się wygrać?

 2. sipio

  Wręcz przeciwnie, jak komuś zależy na grze to nie będzie miał nic przeciwko temu by zabrać się za lekturę instrukcji.

 3. Rafał Kruczek

  Tak, do odpowiedzi na oba pytania dotyczące gry wystarczy dokładne przejrzenie instrukcji dostępnej na przykład: http://wydawnictwo.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles/Download/files/instrukcje/Abyss/abyss_zasady_www.pdf

 4. Avatar

  Dokładnie, każdy konkurs jest dobry jeśli wymaga czegokolwiek od uczestników, zamiast tylko 'kliknij i weź udział’ ;)

 5. Avatar

  Pierwsze pytanie jest trochę nieprecyzyjne.

  Czy do pierwszego pytania liczą się również dodatki?
  I czy muszą to być gry obu autorów na raz czy też jednego bądź drugiego?

 6. Rafał Kruczek

  Abyss to jedyna nowa wspólna gra autorów, wiec chodzi o gry zrobione oddzielnie.
  Sformułowanie „gra wydana w Polsce w 2014” jest interpretowane w znaczeniu takim jak przy nagrodzie Gra Roku – premiera polskiego wydania. Ale będą zaliczone gry mające światową premierę w 2014.
  I dodatki NIE liczą się – w pytaniu jest mowa o GRACH.
  Podobnie mogą zostać nie zaliczone tytuły napisane z błędem ortograficznym.
  Pytanie 1 jest dosyć łatwe: gier spełniających warunki jest klika, a wystarczy podać przynajmniej 2 poprawne tytuły

 7. Avatar

  Przeczytałem instrukcje i trochę już główkuje nad tym pytaniem: „W grze Abyss zdobywa się punkty za lokacje, lordów, sojuszników i żetony potworów. Ile maksymalnie można zdobyć punktów za przyłączonych sojuszników?”

  Chodzi o sume punktów za wszystkich sojusznikow z rekrutacji lordów czy ile max mozna dostac za sojusznika pod pojedynczym lordem?

  Jesli sume to nie majac gry da sie podac konkretna liczbe? w instrukcji widze lordow, ktorzy maja takie skille jak „Podczas rekrutacji przylacz dowolnego sojusznika zamiast tego o najnizszej wartosci”… jako ze nie mam jak poznac pelnego skladu talii lordow… nie wiem ile mozna w sumie zdobyc punktów za rekrutacje…

 8. Avatar

  Wybaczcie ;) Po wypiciu kawy mnie olśniło. Ale przyznam, że wymagające researchu pytania. I like it.

 9. Avatar

  Pytanie pierwsze nie tyczy się autorów gry tylko designera (czyli jakby grafików, autorów grafik). Więc patrz na to Palek :)

 10. Rafał Kruczek

  Ole, zupełnie na odwrót Użyłem w sformułowaniu słowa designer zamiast autor, właśnie po to żeby wykluczyć interpretacje w rodzaju „autor ilustracji” lub „autor instrukcji”, wydawce dystrybutora itp. osoby zwiazane z produkcją i mające wkład w wydanie gry czasami niemały i bardzo twórczy.
  To jest może moje skrzywienie ,może bardziej powszechne, ale designer gry planszowej to osoba wymieniona na górze opisu gry na BGG – i coraz częściej na pudełku z gra. Artist to inna kategoiria – tutaj jest graphical desing, ilustracje i okładka – czasami robione przez rózne osoby.

  Moze rzeczywiscie trzeba było podać drugiego designera z nazwiska skoro B. Catahla jest wymieniony w innym pytaniu , ale juz, nie bede tego robić każdy i tak sobie znajdzie…

 11. Avatar

  W takim razie mocno mylące jest pierwsze pytanie i przez to wysłałem zgłoszenie z błędną odpowiedzią na owe pytanie. Czy jest możliwość poprawy odpowiedzi albo czy można wysłać z tego samego e-maila kolejne zgłoszenie z inną odpowiedzią, tzn. już poprawną?

 12. Rafał Kruczek

  Technicznie rzecz biorąc jest możliwość edycji odpowiedzi – pod warunkiem że zachowało się link do tego który wyskakuje w momencie zgłoszenia odpowiedzi.
  Natomiast wielokrotne odpowiedzi od jednej osoby są sprzeczne z 10 punktem regulaminu.

 13. Avatar

  Czyli nie da się. Moim zdaniem przez to, że pierwsze pytanie jest źle sformułowane powinniście nie liczyć/nie sprawdzać tego pytania.
  Bo w tym momencie czuje się pokrzywdzony, że nie mam szansy udziału mimo, iż znam odpowiedzi.

 14. Avatar

  Ale to nie jest krzywdzące, mimo, że czujesz się pokrzywdzony. Tak jak po części można przyznać rację, bo mamy w języku polskim odpowiednik na słowo „designer”, które pasowałoby tutaj w pytaniu; tak jeżeli zadałeś sobie trudu żeby znaleźć odpowiedzi na pytania, to np. na bgg widnieje rubryka opisana jako designer, która momentalnie rozwiewa wątpliwości.

 15. Avatar

  Zorientowałem się w temacie i sprawa jest mocno sprzeczna i niejednoznaczna. Wiele moich znajomych odpowiedziało na to pytanie podobnie czyli błędnie.

 16. Avatar

  IMO pytanie 3 zawiera błąd, bo żadna gildia nie wymaga 5 RÓŻNYCH kolorów sojuszników, jedna z nich wymaga 5 DOWOLNYCH.

 17. Avatar

  Moim zdaniem pytanie nr 1 jest mocno mylące… Teraz nie mam jak poprawić odpowiedzi poza kolejnym wysłaniem odpowiedzi (co jest sprzeczne z regulaminem). Czy nie można uznać, że jeśli jeden e-mail wysłał kilka zgłoszeń, to brane pod uwagę powinno być tylko najnowsze?

 18. Avatar

  Czy pytanie 1. dotyczy 2 gier na każdego designera (to znaczy łącznie 4?) Bo za nic nie mogę znaleźć drugiej gry Charlsa Chevalliera :)

 19. Rafał Kruczek

  @Dewoda Pytanie 1 MIAŁO wymagać po jednej od każdego, ale zdecydowałem że wystarczy podać 2 tytuły w dowolnej kombinacji autorstwa(w celu ułatwienia pytania) i taka wersja została opublikowana.
  Nie wiem skąd się wzięła interpretacja z 4 tytułami, ale jeśli znajdziesz 4 tytuły możesz wpisać 4 tytuły.

  @Dzumok
  Mogę co najwyżej poradzić poszukanie w historii przeglądarki strony z akceptacją odpowiedzi – po kliknięciu w link masz możliwość edycji.
  Taka możliwość poprawiania i tak jest ogromnym ukłonem w stosunku do Uczestników, ponieważ w większości teleturniejów i konkursów jest zasada „pierwsza odpowiedź się liczy”. Tutaj liczą się odpowiedzi z momentu zamknięcia Konkursu. Ale tylko jedno zgłoszenie na Uczestnika.
  Wysyłanie wielokrotnych zgłoszeń:
  – jest niezgodne z Regulaminem
  – utrudnia sprawdzenie zgłoszeń i dalszą obróbkę wyników

  @0lukasz0 Nie masz racji. Jeśli grałeś w Abyss to grałeś według według złych zasad.
  Liczba baniek na karcie musi być równa liczbie RÓŻNYCH KOLORÓW na kartach sojuszników zagranych do rekrutacji lorda. Nie może być mniejsza ani większa.

  Co do pytań „mylących” i „mocno mylacych” to bez żadnej obrazy, ale skojarzyło mi się to z odwrotnym testem kolorowych plam gdzie tylko niewielki odsetek ludzkości jest w stanie dojrzeć coś czego nie widza inni. Tak to już jest z ludzką percepcją NIE DA się sformułować bardziej skomplikowanych pojęć, tak żeby WSZYSCY zobaczyli i zrozumieli to samo. Patrz też
  http://mathworld.wolfram.com/Rabbit-DuckIllusion.html
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/45/Duck-Rabbit_illusion.jpg

  I tak właściwie ABSOLUTNEJ 100% zrozumiałości pytań tutaj nie trzeba, ponieważ to nie jest państwowy egzamin edukacyjny typu matura, test na prawo jazdy itp. itd. gdzie są specjalne komisje zatwierdzające pytania i badające wyniki statystycznie itp.
  To jest szybki konkurs mający na celu promowanie hobby , gry, wydawcy, Autorów. Jeśli krotochwilna zapowiedź nie była wystarczającą wskazówką dla tego że to ma być przede wszystkim zabawa pisze to teraz wprost. To jest zabawa i jeśli komuś nie podeszły pytania tym razem , bedzie pewnie jeszcze sporo konkursów na GF.

  Tym którym takie wyjaśnienie „problemów” z interpretacją pytań nie nie wystarcza , Olemu. jego znajomym i wszystkim tutaj życzę, żeby nie mieli w życiu większych zmartwień.

  :)

 20. Rafał Kruczek

  Konkurs Zamkniety

 21. Avatar

  a kiedy będą wyniki?

 22. Avatar

  Podbijam pytanie :)
  Aż tyle odpowiedzi przyszło, że przez tydzień nie da się ich zweryfikować? ;)

 23. Rafał Kruczek

  Tak, było dużo odpowiedzi. :)
  Może nie rekordowo dużo, ale więcej niż przeciętnie.
  Wyniki czekają na ogłoszenie.

 24. Avatar

  To skoro wyniki tak czekają, to po co zwlekać? ;)

 25. Avatar

  To chyba logiczne, nabijanie wejść na stronę :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privacy Policy

What information do we collect?

We collect information from you when you register on our site or place an order. When ordering or registering on our site, as appropriate, you may be asked to enter your: name, e-mail address or mailing address.

What do we use your information for?

Any of the information we collect from you may be used in one of the following ways: To personalize your experience (your information helps us to better respond to your individual needs) To improve our website (we continually strive to improve our website offerings based on the information and feedback we receive from you) To improve customer service (your information helps us to more effectively respond to your customer service requests and support needs) To process transactions Your information, whether public or private, will not be sold, exchanged, transferred, or given to any other company for any reason whatsoever, without your consent, other than for the express purpose of delivering the purchased product or service requested. To administer a contest, promotion, survey or other site feature To send periodic emails The email address you provide for order processing, will only be used to send you information and updates pertaining to your order.

How do we protect your information?

We implement a variety of security measures to maintain the safety of your personal information when you place an order or enter, submit, or access your personal information. We offer the use of a secure server. All supplied sensitive/credit information is transmitted via Secure Socket Layer (SSL) technology and then encrypted into our Payment gateway providers database only to be accessible by those authorized with special access rights to such systems, and are required to?keep the information confidential. After a transaction, your private information (credit cards, social security numbers, financials, etc.) will not be kept on file for more than 60 days.

Do we use cookies?

Yes (Cookies are small files that a site or its service provider transfers to your computers hard drive through your Web browser (if you allow) that enables the sites or service providers systems to recognize your browser and capture and remember certain information We use cookies to help us remember and process the items in your shopping cart, understand and save your preferences for future visits, keep track of advertisements and compile aggregate data about site traffic and site interaction so that we can offer better site experiences and tools in the future. We may contract with third-party service providers to assist us in better understanding our site visitors. These service providers are not permitted to use the information collected on our behalf except to help us conduct and improve our business. If you prefer, you can choose to have your computer warn you each time a cookie is being sent, or you can choose to turn off all cookies via your browser settings. Like most websites, if you turn your cookies off, some of our services may not function properly. However, you can still place orders by contacting customer service. Google Analytics We use Google Analytics on our sites for anonymous reporting of site usage and for advertising on the site. If you would like to opt-out of Google Analytics monitoring your behaviour on our sites please use this link (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/)

Do we disclose any information to outside parties?

We do not sell, trade, or otherwise transfer to outside parties your personally identifiable information. This does not include trusted third parties who assist us in operating our website, conducting our business, or servicing you, so long as those parties agree to keep this information confidential. We may also release your information when we believe release is appropriate to comply with the law, enforce our site policies, or protect ours or others rights, property, or safety. However, non-personally identifiable visitor information may be provided to other parties for marketing, advertising, or other uses.

Registration

The minimum information we need to register you is your name, email address and a password. We will ask you more questions for different services, including sales promotions. Unless we say otherwise, you have to answer all the registration questions. We may also ask some other, voluntary questions during registration for certain services (for example, professional networks) so we can gain a clearer understanding of who you are. This also allows us to personalise services for you. To assist us in our marketing, in addition to the data that you provide to us if you register, we may also obtain data from trusted third parties to help us understand what you might be interested in. This ‘profiling’ information is produced from a variety of sources, including publicly available data (such as the electoral roll) or from sources such as surveys and polls where you have given your permission for your data to be shared. You can choose not to have such data shared with the Guardian from these sources by logging into your account and changing the settings in the privacy section. After you have registered, and with your permission, we may send you emails we think may interest you. Newsletters may be personalised based on what you have been reading on theguardian.com. At any time you can decide not to receive these emails and will be able to ‘unsubscribe’. Logging in using social networking credentials If you log-in to our sites using a Facebook log-in, you are granting permission to Facebook to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth and location which will then be used to form a Guardian identity. You can also use your picture from Facebook as part of your profile. This will also allow us and Facebook to share your, networks, user ID and any other information you choose to share according to your Facebook account settings. If you remove the Guardian app from your Facebook settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a Google log-in, you grant permission to Google to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth, sex and location which we will then use to form a Guardian identity. You may use your picture from Google as part of your profile. This also allows us to share your networks, user ID and any other information you choose to share according to your Google account settings. If you remove the Guardian from your Google settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a twitter log-in, we receive your avatar (the small picture that appears next to your tweets) and twitter username.

Children’s Online Privacy Protection Act Compliance

We are in compliance with the requirements of COPPA (Childrens Online Privacy Protection Act), we do not collect any information from anyone under 13 years of age. Our website, products and services are all directed to people who are at least 13 years old or older.

Updating your personal information

We offer a ‘My details’ page (also known as Dashboard), where you can update your personal information at any time, and change your marketing preferences. You can get to this page from most pages on the site – simply click on the ‘My details’ link at the top of the screen when you are signed in.

Online Privacy Policy Only

This online privacy policy applies only to information collected through our website and not to information collected offline.

Your Consent

By using our site, you consent to our privacy policy.

Changes to our Privacy Policy

If we decide to change our privacy policy, we will post those changes on this page.
Save settings
Cookies settings