Home / Wiadomości / Konkursy / Konkurs szybki jak Robert Lewandowski – wyniki

Konkurs szybki jak Robert Lewandowski – wyniki

Goool! MistrzostwaMistrzostwa Europy we Francji już się rozpoczęły. Dziś kończy się pierwsza kolejka spotkań. Mamy też pierwsze, historyczne zwycięstwo Biało Czerwonych na Euro (po bramce Arka Milka pokonaliśmy Irlandię Północną 1:0). A my mamy dla Was jeszcze wyniki konkursu. Zapraszamy.

Zacznijmy jednak od wskazania prawidłowych odpowiedzi.

Słynne Orły Górskiego po Mistrzostwach Świata w 1974 roku były uznawane za jedna z najlepszych reprezentacji na świecie. Mimo tego dwa lata po sukcesie w RFN, nasze Orły nie zakwalifikowały się do finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Jugosławii. Jakie reprezentacje były przeciwnikami Biało – Czerwonych w eliminacjach do tego turnieju?

Tu prawidłową odpowiedzią było: reprezentacje Holandii, Włoch i Finlandii.

Nawet mimo dużych sukcesów odnoszonych na Mistrzostwach Świata, polskiej reprezentacji przez bardzo długi okres nie udawało się zakwalifikować do turnieju finałowego Mistrzostw Europy. Jednakże w 2007 roku Polska zapewniła sobie udział w aż dwóch finałach Mistrzostw Europy. W jakich i jakim sposobem?

To pytanie wydawało nam się podchwytliwe, ale większość z Was odpowiedziała na nie bezbłędnie. Chodziło oczywiście o awans do Mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii 2008 poprzez eliminacje oraz wywalczenie przez Polskę i Ukrainę prawa do organizacji Euro 2012, do których jako gospodarz zakwalifikowaliśmy się automatycznie.

Robert Lewandowski to bez wątpienia nasz najbardziej wartościowy piłkarz, jeden z najlepszy napastników na świecie. Niedawno w księgarniach ukazała się autoryzowana biografia gracza Bayernu Monachium pt. „Lewandowski Wygrane marzenia”. Prosimy podać imię i nazwisko autora oraz nazwę wydawcy tej biografii.

Chodziło oczywiście o książkę Dariusza Tuzimka wydaną przez Wydawnictwo Egmont

Lewandowski do chwili obecnej (31 maja 2016 r.) w pierwszej Reprezentacji Polski rozegrał już 75 spotkań i strzelił 34 bramki. Debiut zaliczył tuż po 20-tych urodzinach. Prosimy przypomnieć w meczu przeciwko jakiemu zespołowi debiutował Robert Lewandowski oraz której drużynie strzelił swoja pierwsza bramkę w reprezentacyjnej karierze.

Do chwili obecnej, niestety, w dalszym ciągu Lewandowski nie poprawił swojego bilansu bramkowego, ale może uda się to już w meczu z Niemcami ;). Swoją pierwszą bramkę strzelił natomiast w reprezentacyjnym debiucie w dniu 10 września 2008 r. w meczu przeciwko San Marino (na 2:0).

Gra Goool! Mistrzostwa jest kontynuacją gry Goool!, którą w Polsce wydało kilka lat temu również wydawnictwo Egmont. W polskiej wersji tytułu dostępne były dwa warianty kolorystyczne pionków. Prosimy podać jakimi kolorami drużyn mogli zagrać gracze w pierwotną wersje gry (np. Wariant A: kolor X – kolor Y, Wariant B: kolor V – kolor Z).

Odpowiedź na to pytanie można było znaleźć np. na stronie wydawcy gry krainaplanszowek.pl i była ona następująca: piłkarze żółci kontra czerwoni oraz piłkarze niebiescy kontra pomarańczowi.

Wobec sporej liczby poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania decydujące okazało się zadanie ostatnie:
Już 12 czerwca 2016 roku Orły Nawałki rozegraj swój pierwszy mecz na turnieju we Francji, przeciwko Irlandii Północnej. Jak to zwykle bywało, zapewne tak i teraz kibice stan się naszym dwunastym zawodnikiem, próbując pomóc piłkarzom swoim dopingiem. Waszym zadaniem jest wymyślenie krótkiej przyśpiewki zagrzewającej do walki Biało Czerwonych.

Wybór łatwy nie był, ale w końcu zdecydowaliśmy się nagrodzić poniższy tekst: Milik do Lewego, popatrz kolego, każdy mecz wygramy choć zero do jednego! Racja brachu, kibicuj za to, przecież wiemy, bo w bramce mamy Szczęsnego! Hej!

autorstwa looqash007

Tym samym to on zostaje zwycięzcą konkursu. Zwycięzcy gratulujemy i prosimy o przesłanie danych adresowych oraz numeru telefonu na nasz adres mailowy kontakt@gamesfanatic.pl.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz sponsorowi konkursu – wydawnictwu Egmont:

 

Sponsor nagród

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Patronat GF: Konkurs instagramowy – rozwiązanie

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Na naszym Instagramie w pierwszych 100 postach było aż 25 zdjęć gier od FoxGames … Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap