Home / Recenzje / Gry dla graczy / Great Western Trail – Czy następczyni Mombasy dorównuje starszej siostrze? [video]

Great Western Trail – Czy następczyni Mombasy dorównuje starszej siostrze? [video]

W dzisiejszym wpisie wideorecenzja jednej z bardziej głośnych gier ubiegłorocznych targów w Essen. Głośnych ze względu na pokładane w niej oczekiwania, a nie z uwagi na atmosferę panującą podczas rozgrywki ;) Ta jest skupiona i raczej cicha, gdyż Great Western Trail to gra zaawansowana, w której całe naręcze możliwości strategicznych przeplata się z jeszcze większym bukietem zależności między poszczególnymi aspektami gry. GWT to gra – koronka, w której każda decyzja łączy się i wpływa od razu na kilka elementów. Nic nie zostaje bez konsekwencji, niczego nie można zaniechać. Optymalizacja przede wszystkim!

Podobnie jak w moim poprzednim filmiku – nie spodziewajcie się efekciarskich ujęć czy bardzo poukładanego scenariusza. Przepraszam też za drobne uchybienia w logice, które nastąpiły wskutek cięć edytorskich. Tak więc, zapraszam do obejrzenia recenzji, w której paplam sobie trochę o zasadach i trochę o wrażeniach. Przeplatająco. Jak w koronce ;) 

 Grę Great Western Trail kupisz w sklepie

Ogólna ocena (9/10):

Złożoność gry (7/10):

Oprawa wizualna (8/10):


5 komentarzy

 1. Avatar

  Musisz częściej robić videorecenzje, bardzo podoba mi się twój styl narracji ;)

 2. Veridiana

  Problem w tym, że zajmują one dużo więcej czasu niż recenzje pisane. ale pewnie znowu kiedyś mnie natchnie :)

 3. Avatar

  ja tez chce więcej :) !!!! , naprawdę Twoje recenzji oglada się z największa przyjemnością. I potwierdzam, ze sposób narracji jest zajeb. . nikogo w PL nie słucha mi się lepiej :)

 4. Avatar

  Bardzo dobry film, z przyjemnością obejrzałem. Można powiedzieć, że sprzedałaś nim co najmniej jeden egzemplarz nadchodzącej wersji polskiej.

  Próbowałaś może innego wskaźnika, niż długopis? Gdybyś używała jakiegoś patyczka (np. do szaszłyków), mogłabyś dotykać nim elementów gry, co być może pomogłoby opanować naturalną trzęsiączkę. Nie, żeby mi jakoś przeszkadzało, ale może Tobie byłoby wygodniej.

  Mam nadzieję, że Mona Liza się udała.

 5. Veridiana

  Bardzo dziękuję za miłe słowa :) Na osłodę 10h w pracy po growym weekendzie heh.

  Mam taki fajny patyk do wskazywania, ale nie wiem, gdzie go posiałam…

  A Mona Lisa pierwsza klasa! Lepsza niż oryginał ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Odkrywcy kultur – podróże małe i duże

Gra wydana przez instytucję promującą jakąś ideę. Ojjj… Od razu zapala mi się w takich sytuacjach czerwona lampka. Z drugiej strony nazwiska autorów (Karol Madaj i Łukasz Pogoda, czyli weterani projektowania planszówek w Polsce) do czegoś zobowiązują, więc może tak źle nie będzie? Zobaczmy. Zanim jednak przystąpię do właściwego recenzowania, krótki disclaimer: