Home / Katalog gier / Gry dla dzieci / Gwiezdny Kupiec – rzut okiem

Gwiezdny Kupiec – rzut okiem

Keltan Dafee był mężczyzną w średnim wieku. Jednakże liczba przebytych przez niego kilometrów przekraczała liczbę kilometrów przebytych przez całą ludzkość od jej powstania do chwili jego urodzenia. Liczba widzianych przez Keltana rzeczy też była spora. Mimo tego, a może właśnie dlatego głosił on wszem i wobec, że Gwiezdny Kupiec nie istnieje. Uważał, że ma do tego prawo z tytułu doświadczenia. […]

Gwiezdny Kupiec to po prostu najlepsza gra planszowa jaka została wydana w Polsce – nic dodać nic ująć. Jest to skomplikowana strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w osobę zarządzającą jedną z 11 międzyplanetarnych korporacji.

Gra została oryginalnie wydana na Zachodzie jako Star Trader wydawnictwa Simulations Publications, Inc., które zbankrutowało w 1982 roku.

W Polsce wydała ją firma Encore (także już nieistniejąca) jako dokładną kopię wersji angielskiej. Co ciekawe, Encore nigdzie nie wspomina o licencji.

Zobacz Gwiezdnego Kupca online
Opis Star Trader na BoardGameGeek.com

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w serwisie Gry-Planszowe.pl.

4 komentarze

  1. Łezka się w oku kreci, grałem w nią ponad 10 lat temu. Świetna sprawa.

  2. Mi też się łezka zakręciła! Do tego stopnia, że się zawziąłem i na Allegro znalazłem aukcje orygilnie zapakowanego „Gwiezdnego..” i go nabyłem.

  3. Czyżby wersja online przestała działać?

  4. Teraz jest nowa wersja elektroniczna: http://gra.projekt-sekator.pl/index.php

    Dość dokładna, i oszczędza czas związany z pilnowaniem zasad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Potwory w Tokio-nie umarł król, niech żyje król!

Pisząc o Potworach w Tokio nie da się nie wspomnieć, że gra miała już dwa wydania, że stara, imprezowa, etc., etc... Kiedy Ginet rzucił hasło ,,niech się zgłosi ten, który miał do czynienia ze starym wydaniem" cieszyłem się na możliwość podróży w czasie do Egmont 2013 i spotkania z Cyber Bunnym. Niestety (dla mnie) ,,stare" oznaczało w tym przypadku tylko Egmont 2016, którą to edycję Portal postanowił ożywić- a czy wiernie i słusznie? Wpierw napiszę krótkie porównanie wydań potem zaś przejdę do opisu dla tych, którzy jeszcze w Potwory nie mieli okazji zagrać.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap