Home | Katalog gier | Gry dla dzieci | Gwiezdny Kupiec – rzut okiem

Gwiezdny Kupiec – rzut okiem

Keltan Dafee był mężczyzną w średnim wieku. Jednakże liczba przebytych przez niego kilometrów przekraczała liczbę kilometrów przebytych przez całą ludzkość od jej powstania do chwili jego urodzenia. Liczba widzianych przez Keltana rzeczy też była spora. Mimo tego, a może właśnie dlatego głosił on wszem i wobec, że Gwiezdny Kupiec nie istnieje. Uważał, że ma do tego prawo z tytułu doświadczenia. […]

Gwiezdny Kupiec to po prostu najlepsza gra planszowa jaka została wydana w Polsce – nic dodać nic ująć. Jest to skomplikowana strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w osobę zarządzającą jedną z 11 międzyplanetarnych korporacji.

Gra została oryginalnie wydana na Zachodzie jako Star Trader wydawnictwa Simulations Publications, Inc., które zbankrutowało w 1982 roku.

W Polsce wydała ją firma Encore (także już nieistniejąca) jako dokładną kopię wersji angielskiej. Co ciekawe, Encore nigdzie nie wspomina o licencji.

Zobacz Gwiezdnego Kupca online
Opis Star Trader na BoardGameGeek.com

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w serwisie Gry-Planszowe.pl.

 

4 komentarze

  1. Łezka się w oku kreci, grałem w nią ponad 10 lat temu. Świetna sprawa.

  2. Mi też się łezka zakręciła! Do tego stopnia, że się zawziąłem i na Allegro znalazłem aukcje orygilnie zapakowanego „Gwiezdnego..” i go nabyłem.

  3. Czyżby wersja online przestała działać?

  4. Teraz jest nowa wersja elektroniczna: http://gra.projekt-sekator.pl/index.php

    Dość dokładna, i oszczędza czas związany z pilnowaniem zasad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*