Home / Rzut okiem / Gry dla dzieci / Gwiezdny Kupiec – rzut okiem

Gwiezdny Kupiec – rzut okiem

Keltan Dafee był mężczyzną w średnim wieku. Jednakże liczba przebytych przez niego kilometrów przekraczała liczbę kilometrów przebytych przez całą ludzkość od jej powstania do chwili jego urodzenia. Liczba widzianych przez Keltana rzeczy też była spora. Mimo tego, a może właśnie dlatego głosił on wszem i wobec, że Gwiezdny Kupiec nie istnieje. Uważał, że ma do tego prawo z tytułu doświadczenia. […]

Gwiezdny Kupiec to po prostu najlepsza gra planszowa jaka została wydana w Polsce – nic dodać nic ująć. Jest to skomplikowana strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w osobę zarządzającą jedną z 11 międzyplanetarnych korporacji.

Gra została oryginalnie wydana na Zachodzie jako Star Trader wydawnictwa Simulations Publications, Inc., które zbankrutowało w 1982 roku.

W Polsce wydała ją firma Encore (także już nieistniejąca) jako dokładną kopię wersji angielskiej. Co ciekawe, Encore nigdzie nie wspomina o licencji.

Zobacz Gwiezdnego Kupca online
Opis Star Trader na BoardGameGeek.com

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w serwisie Gry-Planszowe.pl.

4 komentarze

 1. Avatar

  Łezka się w oku kreci, grałem w nią ponad 10 lat temu. Świetna sprawa.

 2. Avatar

  Mi też się łezka zakręciła! Do tego stopnia, że się zawziąłem i na Allegro znalazłem aukcje orygilnie zapakowanego „Gwiezdnego..” i go nabyłem.

 3. Avatar

  Czyżby wersja online przestała działać?

 4. Avatar

  Teraz jest nowa wersja elektroniczna: http://gra.projekt-sekator.pl/index.php

  Dość dokładna, i oszczędza czas związany z pilnowaniem zasad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Criss Cross, Kaczki i Basia, czyli Egmont w plecaku

Dziś będzie o trzech małych grach, które zmieszczą się w plecaku i coś w sobie mają. Coś ciekawego i coś na co można pomarudzić, ale summa summarum warto sprawdzić. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap