Home / Artykuły / Wywiady / Lacerta – garść pytań i odpowiedzi

Lacerta – garść pytań i odpowiedzi

Zaraz po informacji o kolejnych planach Lacerty postanowiłem skontaktować się z wydawnictwem i poszukać odpowiedzi na najbardziej dręczące pytania.

1. Ostatnio mówiło się o premierze polskiego Power Grid na przełomie września i października. Jak wyglądają te plany dzisiaj? Czy nadal inne wydawnictwa opóźniają premiere?

Zgodnie z tym, co podaje Friedemann Freise następstwo faktów było takie: Najpierw jedno z wydawnictw opóźniło się z tłumaczeniem instrukcji do dodatku. Później część wydawców nie mogła się zdecydować co do ilości zamawianych sztuk. Drukarnia otrzymała spore zamówienie i zaistniała potrzeba modyfikacji cennika. To wszystko zaskutkowało przesunięciem terminu produkcji drewnianych elementów, co z kolei ma wpływ na ostateczną datę odbioru kompletnej gry. Obecnie podawana wszystkim data to okolice 15 października. Musimy w to wierzyć. :)

2. Jak wygląda sprawa z The Princes of Florence? Czy tutaj też zagraniczni wydawcy nawalają z terminami? Czy możemy oczekiwać jej jako prezent pod choinkę, czy może pojawi się ona wcześniej?

Sprawa PoF jest znacznie bardziej „ułożona”. Termin listopadowy cały czas jest aktualny. Jeśli rozstawicie choinkę w październiku, to niestety nie zdążymy. Grudzień jednak jest osiągalny :)

3. Wiemy już, że następny ma być Eufrat i Tygrys. Jedna z najlepszych gier na rynku. Wiele osób nie kupowało jej głównie z powodu bardzo wysokiej ceny. Ile będzie kosztować w przybliżeniu polska wersja?

Jeśli chodzi o EiT, to sami byliśmy zaskoczeni ceną zaproponowaną przez drukarnię (pozytywnie). Jeśli tylko cennik się nie zmieni, to koszt EiT powinien być mniej więcej równy kosztowi PoF. W porównaniu z ceną 180PLN, którą ostatnio widziałem w sklepie będziemy mocno konkurencyjni.

4. Wiele osób zaczyna wątpić w obietnice Lacerty wypuszczenia tych wszystkich pozycji. Zapowiedziane zostały trzy światowej klasy tytuły, ale w sklepach ani jeden się nie do tej pory pojawił. Co możecie odpowiedzieć jako wydawnictwo tym wszystkim niedowiarkom? Jak ich przekonać, że nie są to tylko puste obietnice, ale rzeczywista zapowiedź pojawienia się wkrótce tych tytułów na półkach?

Zapowiadany na wrzesień PG przesuwa się niestety – to fakt. Jednak na stronie właściciela gry można znaleźć linki do naszej strony zarówno przy wersji podstawowej jak i przy dodatku. Jeśli chodzi o PoF, to podobnie jest o nas mowa tutaj. Nie jesteśmy fantomasem :)

5. Czy Lacerta planuje w najbliższej przysłości jakieś spotkania z fanami planszówek? Wybiera się na konwenty, Planszówkony itp.? Jakie plany Lacerta ma na Essen? Planuje przedstawić się tam jako wydawnictwo? Zaprezentować dodatek do Power Grid?

Oczywiście, że planujemy udzielać się na wielu frontach. Chcemy, aby w Polsce gry planszowe stały się realną alternatywą dla innych form spędzania wolnego czasu. Tak może się stać tylko wtedy, gdy wszyscy gracze (zarówno Ci fanatyczni jak i grający amatorsko) będą wciągać w planszówki wszystkich wokół. Znając życie nie będziemy mogli uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach i reklamować się we wszystkich mediach, ale w ramach sił i możliwości będziemy starać się pokazać światu. Musimy tylko mieć z czym. Dlatego nie będzie nas w na żadnej imprezie do czasu wydania pierwszego z tytułów. Essen są targami specyficznymi, więc w przyszłym roku postaramy się tam zjawić. Pytanie: czy Wy też tam będziecie?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Planszówki w Spodku

Relacje z tej wspaniałej imprezy mieliście okazję przeczytać kilka dni temu, a więcej zdjęć znalazło się na wpisach na naszym profilu FB. Jednak to nie koniec, bo udało mi się porozmawiać z zabieganym Piechem o kulisach tego wydarzenia. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap