Planszostacja 13

❍ Reading Time: < 1 minute
Zapraszamy do kolejnego odcinka Planszostacji. W tym odcinku przez większość czasu dyskutujemy z Arturem 'Natanielem’ Jedlińskim. Na koniec rozwiązujemy konkurs, i opowiadamy z Arturem o TOP 5 gier z kostką. Jak zwykle mamy drobne problemy z dzwiękiem, szczególnie początek i część wypowiedzi bazika, ale mam nadzieję że całość jest w pełni zrozumiała…

Jak na pewno wiecie, na naszym blogu pojawiła się druga audycja – Stacja Kredens. W tej chwili planujemy wypuszczać odcinki na zmianę w poniedziałki, więc tempo powstawania kolejnych Planszostacji prawdopodobnie na dłuższy czas ustali się na cykl co2tygodniowy. Nam pozwoli to na łapanie oddechu między jednym odcinkiem a drugim, a Wy mam nadzieję wybaczycie nam to łatwiej dostając w zamian spontanicznego Trzewika i jego ekipę.

Do usłyszenia! :-)

Planszostacja – odcinek 13 [35 MB]

Prośba o niezamieszczanie linku bezpośrednio do pliku MP3, ale do niniejszego wpisu, zawierającego opis zawartości podcasta i adres e-mail związany z konkursem.

17 komentarzy

 1. Musze przyznać, że bardzo miło słuchało się tego odcinka. „Ludzka” twarz Nataniela :-)

  Szkoda tylko, że jednej osoby trzeba było się wsłuchiwać – słaba jakość, ale do przeżycia.

  Pozdrawiam.

  Tommy

 2. Mateusz "JAskier" Pitulski

  Dzięki za kolejny fajny odcinek. Koniecznie zapraszajcie gości, bo odcinki z nimi są dużo bardziej absorbujące.

 3. Jeżeli można – kto tak zipie/świszcze?

 4. Adam (folko) Kaluza

  Vader :D

  A ogólnie miły odcinek… i powrót do przeszłości… wprawdzie tylko cztery lata, nie dużo, ale jednak tak dawno. Pancho i Jacek wyprzedziliście mnie o miesiąc… pewnie dlatego że w wakacje wracałem właśnie do planszówek innych niż Go po wielu latach przerwy ;-)

 5. Dołączam się do głosów – bardzo fajny, ciekawy, miły odcinek. Jednocześnie spokojny, ale zabawny i w bardzo przyjaznej atmosferze. Super sprawa.

 6. Bomba, jak zawsze :-). Bardzo fajne top 5, ciekawa historia serwisu. Ale Pancha troche brakuje… Tak trzymać chłopaki!

 7. Czy plik przestał być dostępny? Po kliknięciu linka pojawia się strona z błędem :/

  Pozdrawiam!
  Gregg

 8. jak powiedział lekarz do informatyka z bolącą wątrobą – „dziwne, u mnie działa” :-(

 9. Jacek Nowak (ja_n)

  U mnie zaczyna sciągać. Może jakieś ograniczenie lokalne na firmowym firewallu albo chwilowe problemy po stronie serwera na którym udostępniamy pliki?

 10. U mnie też błąd…

 11. Ściągałem do tej pory wszystkie poprzednie audycje (włącznie z Kredensem) bez najmniejszego problemu. Z domu, nie z firmy. Żadnych zmian w firewallu nie wprowadzałem. Wszystko inne pracuje jak należy. W tej chwili nie mogę się dostać ani do tego odcinka, ani do żadnych z poprzednich. Po klinięciu linka mam:
  Nie odnaleziono serwera

  Firefox nie może odnaleźć serwera podcast.codclan.org.

  Spróbuję ponowić próbę nieco później.
  Gregg

 12. Jacek Nowak (ja_n)

  Czyli to jakiś problem z rozpoznawaniem adresu serwera podcast.codclan.org. U mnie ten adres znajduje. Wyjścia są trzy:
  – poczekać trochę i pewnie za jakiś czas wróci do normy.
  – zmienić serwer DNS na inny, który rozpoznaje ten adres
  – wpisać sobie w pliku Hosts (o ile używasz Windows) adres IP tego serwera, sciągnąć podcast i usunąć ten wpis (mając nadzieję, że do następnego odcinka Planszostacji problem się rozwiąże sam, jeśli nie to trzeba będzie powtórzyć ten krok). Ten adres to 78.47.200.3. Plik Hosts znajduje się w katalogu c:\Windows\system32\drivers\etc

 13. Jacek Nowak (ja_n)

  P.S. czyli do pliku hosts należy notepadem dopisać linię:
  78.47.200.3 podcast.codclan.org
  … i zapisać plik

 14. ’Nataniel’ nie wspomniał, że przed portalem gry-planszowe bodajże próbował uruchomić grupę dyskusyjną na usenecie.
  Co do Mazur, to można otworzyć własny ośrodek. Jeśli organizuje się „wakacje z Tarotem” to może być i „z kostką i pionkiem”.

 15. aZiss > ooo, stary, zupelnie o tym zapomnialem :-) Faktycznie, najpierw probowalem zalozyc w usenecie grupe pl.rec.gry.planszowe, niestety procedura dodawania nowej grupy mnie przerosla i zatrzymala sie na jakims tam etapie. Nie wiedzialem nawet, ze ktos to jeszcze kojarzy – szacun!

 16. Swojego czasu śledziłem. Moim zdaniem nie miało to szansy powodzenia. To już wtedy zbyt hermetyczne środowisko było.

 17. zabawne, że to Nataniel mówi że mniej byłoby awantur i narzekań i wszyscy byliby zadowoleni gdyby regulamin nagrody był narzuocny odgórnie i już, bo zawsze to popierałem zamiast tych niekończących się ankiet i nieustannego pytania się o zdanie każdego forumowicza w temacie nagrody

  :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*