Home / Wiadomości / Wydarzenia / Polcon 2009 już jutro!

Polcon 2009 już jutro!

Logo PolconJuż jutro rozpoczyna się Polcon 2009 – ogólnopolski konwent miłośników fantastyki. W dniach 27-30. sierpnia miłośnicy gier i fantastyki z całej Polski będą bawić się w centrum Łodzi, w hali MOSiR i budynkach Lodex. Dla nas najważniejszy jest właśnie ten pierwszy budynek, gdzie zlokalizowany będzie czynny 24h / dobę Games Room z wypożyczalnią zawierającą kilkaset gier planszowych. Będzie można zagrać zarówno w klasyki jak i najnowsze polskie i zagraniczne tytuły – a wszystko pod czujnym okiem kompetentnej i sympatycznej ekipy Games Room Team.

W ramach Games Roomu, poza samym graniem, przewidzianych jest też trochę atracji – pełna ich lista znajduje się tutaj.

Zapraszam gorąco wszystkich, szczególnie tych, którzy w Łodzi mieszkają lub mają blisko (np. wygodnym pociągiem z Warszawy). Warto wpaść nawet na 1-2 dni, pograć, poznać nowe gry i fajnych ludzi. Wejściówka na jeden dzień to koszt od 15 do 25 zł. Nie wiem jak Wy, ja się już pakuję do wyjazdu – do zobaczenia w Łodzi.

One comment

  1. Avatar
    Architekt Miasta - Marek Lisiak

    Niestety hala MOSiR jest najgorszą halą jaką można sobie wyobrazić. Mroczna, przestarzała i kompletnie niefunkcjonalna. Na targi i tego typu imprezy komletnie sie nie nadaje. Ciekawy jestem jakie komentarze na ten temat będą po Polconie. Ja bym wyburzył jeszcze przed! Mnie osobiście zniechęca do przyjścia ;P

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zjava 11: mała (r)ewolucja

Zjava 11 to moja szósta zjaviskowa przygoda. Kiedy po raz pierwszy zawitałam tutaj, a był to rok 2015, Zjava była imprezą plaszowo-rpgową (w tym miejscu jako laik larpy zaliczam do rpg-ów, żeby nie robić zamieszania – wszystkich larpowców z góry przepraszam). RPG-ów było sporo, ale nie było ich widać, bo zaszywali się gdzieś na korytarzach albo salkach. Bardziej było widać LARP-y (tak przypuszczam) a to z powodu cosplayów, których sporo się kręciło w sercu Zjavy, czyli w gamesroomie. Przez kolejnych 5 lat obserwowałam powolną zmianę ciążenia w kierunku RPG, niemniej planszówki były zawsze i zawsze w gamesroomie byli wystawcy prezentujący na stołach swoje nowości.