Home / Wiadomości / Turnieje / Konkurs Agricola, pierwszy wynik

Konkurs Agricola, pierwszy wynik

agricolaPo pierwszym weekendzie trwania konkursu Agricola jedynym rozwiązaniem, jest nadesłane od Perpetki 64 punkty zwycięstwa. Przebieg partii został sprawdzony (tutaj moje podziękowania za szczególnie przyjazny zapis, w którym kolejne akcje, żniwa i używanie umiejętności pomocników były opisane bardzo czytelnie).

Wynik jest dość wysoki, przy czym sama Perpetka już zapowiada próbę poprawienia. Do końca pozostały 3 tygodnie (gramy do 1 października br.). W tym czasie  możecie nadesłać dowolnie dużo zgłoszeń i prób ich poprawiania. Na koniec ważna jest tylko jedna, najlepsza z nadesłanych przez was partii.

Przypomnę też, że jest o co walczyć – dla trzech najlepszych uczestników sieć sklepów Graal przygotowała bardzo atrakcyjne gry: Hamburgum, Hannibal Barkas oraz Samurai.

W bardzo prawdopodobnym przypadku remisów o kolejności będzie decydowała kolejność nadsyłania zgłoszeń. Nie czekajcie więc z nadsyłaniem wyników lepszych niż 64. Dotyczy to również solidnych „prawie 64”  oraz „świetnie wyglądających 55” i „wzbudzających współczucie 50”  … jest pewna (w tej chwili ogromna) szansa, że doczekają się one drugiego lub trzeciego miejsca.

do usłyszenia

13 komentarzy

 1. Avatar

  Świetny pomysł na konkurs, może by tak zrobić edycje Le Havre? :> Wiedziałem, że kiedyś się na mnie zemści brak Agricoli…

 2. Ja_n

  Nie trzeba mieć Agricoli żeby zagrać. Można grać na komputerowej wersji – link na stronie konkursu.

 3. Avatar

  Jeżeli znasz zasady Agricoli to śmiało możesz grać w wersji komputerowej http://www.boardgamegeek.com/filepage/29447, pobrany plik swf (flash) wystarczy otworzyć w przeglądarce.

  Ja sam sprawdzam na niej poprawność rozwiązań. Moje koty: szpachla, pędzel i wałek nie są w stanie porozrzucać żetonów na ekranie.

 4. Avatar

  E tam, prawdziwi maniacy Agricoli grają solówki w pamięci. ;-p

 5. Avatar

  Draco: tak, ale oni są zbyt dobrzy aby wziąć udział w naszym konkursie, mogą co najwyżej pomóc w układaniu pytań :P

 6. Avatar

  Solówki Agricoli gra się na kartkach A4, zwykle wystarcza około czterech sztuk. Brakujące dane (na ile żywności można upiec zboże w palenisku?) sprawdza się na BGG. Pudełka nie otworzyłam ani razu :)

 7. Avatar

  AHA! A ja licze na nagrode pocieszenia dla ostatniego miejsca:D Nikt nie zejdzie nizej! :D Musze tylko przeczytac instukcje, ale tylko parzyste strony:]

 8. Avatar

  Czy można łączyć kartę Przekupka i Robotnik najemny tylko do warzywa, czy również do otrzymywanego dodatkowo zboża ?

 9. Avatar

  Robotnik „w wyniku wykonania akcji”, Przekupka „w wyniku wykonania akcji lub zastosowania małego usprawnienia”. Więc mając oboje i biorąc akcję „weź warzywo” dostajesz 2 zboża z Przekupki i możesz zapłacić 2 żywności, żeby kupić jeszcze jedno warzywo.

 10. Avatar

  Hej
  Wg mnie nie można łączyć. W instrukcji przy Robotniku najemnym stoi tak: „Nie możesz korzystać z przywileju tej karty, kiedy otrzymujesz dobra w fazie Rozpoczecia rundy, wykorzystujesz kartę usprawnienia lub kartę pomocnika”. Wg mnie zachodzi tutaj ten ostatni przypadek…

  Pozdrawiam

 11. Avatar

  Świetnie to wyjaśniliście, ja tylko potwierdzę: Za pomocą Robotnika nie można dostać dodatkowego zboża pochodzącego z karty Przekupki.

  Na marginesie: jest bardzo dużo nowych zgłoszeń, spróbuję dziś opublikować aktualne wyniki.

 12. Avatar

  Ja poproszę o te wyniki, bo nie wiem czy grę rozkładać, czy nie :).

 13. Avatar

  Też poproszę o wyniki. Udało mi się w pocie czoła zrobić 53 :) i nie wiem czy jest sens redagować notatki z partii do zjadliwej wersji czy próbować robić wyższe wyniki :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gry planszowe i Mistrzostwa Polski 2018 – zestawienie

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznymi mistrzostwami Polski w różne gry planszowe. Lista będzie aktualizowana na biężąco.