Home | Wiadomości | Turnieje | Wyniki Mistrzostw Polski w Osadników

Wyniki Mistrzostw Polski w Osadników

Catan WorldNa Pionku, pośród wielu innych atrakcji, odbyły się Mistrzostwa Polski w grze Osadnicy z Catanu. W finałowej rozgrywce zwycięstwo wywalczył sobie Michał Michałowski – gratulujemy! Pozostałe miejsca zajęli odpowiednio: Magdalena Krawczyk, Michał Niedźwiedź, Andrzej Rabczuk. Gracze z 2 pierwszych miejsc będą reprezentowali nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Wiedniu.

Warto dodać, że tegoroczny Mistrz Polski w poprzednich 3 edycjach za każdym razem był w finałowej grze (2x 2miejsce, 1x 3 miejsce). Tym razem udało mu się wygrać. W każdych Mistrzostwach sporą grupę stanowiły zawsze kobiety, jednak po początkowych sukcesach nigdy nie udawało się im zająć czołowych miejsc – być może tutaj grały rolę zbyt duże emocje. Tym razem jednak Magdalena Krawczyk wspaniale sobie radziła do samego końca. Wygrała najwięcej gier w eliminacjach a w finale zabrakło jej bardzo niewiele, aby zwyciężyć – miała 9 pkt kiedy gra została tuż przed nią zakończona a na ręku sporo kart. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

[żródło: Galakta.pl]