Home | Targi w Essen | Essen 2013 | Wspomnienia z Essen 2013- FoxGames

Wspomnienia z Essen 2013- FoxGames

essenMimo natłoku pracy Jarosław Basałyga znalazł dla nas chwilę i podzielił się swoimi wspomnieniami z tegorocznych targów SPIEL. Przy okazji przypominamy, że oprócz trzech gier wydawnictwa FoxGames, które już mamy na półkach, już niedługo pojawią się dwie kolejne: Asy Przestworzy oraz Władca Pierścieni.

1. Największy hit

Nie miałem jeszcze okazji zagrać w większość nowości tegorocznych targów ale w tej chwili zdecydowanym odkryciem jest „Francis Drake”. I czuję, że niezwykle trudno będzie przebić ją innej grze. Jak dla mnie jest to gra bliska ideału. Z jednej strony proste i intuicyjne zasady, a z drugiej konieczność planowania i dostosowywania się do zmieniającej się sytuacji. Mam nadzieję, że któryś z polskich wydawców ją wyda :)

2. Największe rozczarowanie

Sporo szumu było wokół „Rampage”, a ciekawy temat i nietypowa forma gry dodatkowo zachęcały do przyjrzenia się temu tytułowi. W moim przypadku wystarczyło obejrzenie fragmentu rozgrywki aby stracić zainteresowanie grą.

Innym zaskoczeniem in minus był zakaz gry w głównej restauracji w hali 3. Tam właśnie spotkałem się z Bruno Faiduttim i w połowie spotkania musieliśmy przenieść się w inne, bardziej przyjazne grom miejsce.

3. Największa niespodzianka

Z pewnością pozytywnym zaskoczeniem był nowy układ hal targowych. Jak dla mnie mogłoby tak pozostać na kolejne lata. Miałem wrażenie, że wszystko jest w zasięgu ręki, nie trzeba było przechodzić kilku hal aby dotrzeć z punktu A do punktu B. Z jednej hali był łatwy dostęp do dwóch pozostałych.

A największą niespodziankę planszówkową okazała się gra… której nie mogę zdradzić ;-) Przygotowywana jest przez topowego autora, jej temat jest świetny i zapowiada się bardzo ciekawa gra na pograniczu gry rodzinnej i dla graczy. Ukończona zostanie w przyszłym roku, ale już na obecnym etapie potwierdziłem decyzję o jej wydaniu. Za kilka miesięcy będę mógł zdradzić więcej szczegółów.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*