Home | Wiadomości | Aktualności | Pojedynek z Mistrzem: przedostatnia szansa (Mr Jack, tura VII)

Pojedynek z Mistrzem: przedostatnia szansa (Mr Jack, tura VII)

jack-the-ripper1Ni z tego, ni z owego, śledztwo znalazło się nagle w martwym punkcie. Zostały dwie tury, a zestaw rozlosowanych postaci sprawia, że Jack ma duże szanse na uniknięcie sprawiedliwości lub nawet ucieczkę. Oj nie tak miało być, nie tak…

W naszym planie coś chyba poszło źle, skoro sam Jack w męskiej toalecie w budynku redakcji skreślił nerwowym pismem:  „To była ciężka tura, zwątpiłem w swoje szanse, ale jakoś żyję.” Czyżbyśmy nie wykorzystali jakiejś rysującej się szansy na pogorszenie sytuacji Adama? Na jego ruch Holmesem odpowiedzieliśmy Lestradem i Stealthy (na zdjęciu Adam jest mały błąd: Stealthy startowała z pola z zamkniętym włazem, za to wolny jest kanał przy wyjściu NE), z kolei on poruszył Watsona, ustawiając go w dalszym ciągu przy Holmesie.

Mr Jack podsumowanie tury VI

Podsumowanie tury VI

 

TURA: VII
MR JACK: widoczny
PODEJRZANI: Sherlock Holmes, Sierżant Goodley
NIEWINNI: Jeremy Bert, John H. Watson, John Smith, Inspektor Lestrade, Miss Stealthy, Sir William Gull

Mr Jack tura VII

Tura VII

Zastanówmy się dobrze: w tej turze nie ruszy się żadna z postaci podejrzanych, ale to nawet gorzej, bo w następnej Adam będzie wybierał pierwszy. Jeśli Jack po tej turze będzie w cieniu, mógłby nawet uciec. Taki scenariusz jest możliwy tylko w przypadku Goodleya, ale i tak trzeba się zabezpieczyć. Czy damy radę wybrać w ten sposób, aby uniemożliwić ucieczkę Goodleyowi i jednocześnie zawęzić krąg podejrzanych do jednej tylko postaci? A w innym wariancie:  jak je ustawić na planszy, aby w ostatniej turze mieć możliwość swobodnego aresztowania każdego z dwóch podejrzanych? No i jak czujecie w kościach: to Goodley czy Holmes?

Głosujemy do środy, do godziny16.00

Którą postać wybrać?
  
pollcode.com free polls 

 

6 komentarzy

 1. Holmes Holmes! :)
  Ja bym ruszyła albo Smitha, albo Lestrade, bo mają w tej sytuacji za dobre funkcje, zeby obu zostawić adamowi.
  W przyszlej turze obawiam się, że adam zacznie od włazów…
  Może po prostu łapmy Holmesa? ;p

 2. Zostało nam podpuścić Jacka.

  Jeśli przejdziemy Watsonem na S S, a Jack otworzy drogę Goodleyowi Smithem i Lestradem to będziemy wiedzieli, że winny jest Goodley… albo że Jack nas podpuszcza.

  Ja podejrzewam Goodleya. Co prawda p.Adam chronił obu podejrzanych równie konsekwentnie, ale do Goodleya chodził dwa razy kanałami, a takie poświęcenie zwraca uwagę.

  Szkoda, że żaden podejrzany nie ma czerwonego kapelusza, bo moglibyśmy zastosować zasadę z „Bruneta wieczorową porą”.

 3. Jeśli weźmiemy Smitha i odsuniemy się od Goodleya oraz zabierzemy lampę oświetlającą Holmesa, to Adam będzie sam musiał dążyć do tego by obaj podejrzani byli widoczni. Jeśli by próbował pozostać niewidoczny biorąc Watsona to którejkolwiek postaci by nam nie zostawił jesteśmy w stanie go uwidocznić. Dzięki temu zużyje ruch postaci na pozostanie widocznym i nie będzie kombinował z ustawieniem przed kolejną rundą. Będąc widocznym oczywiście nie będzie mógł uciec.

 4. Z drugiej strony wydaje mi się, że z postaciami jakie będą w ostatniej rundzie nie będziemy w stanie nikogo aresztować. Nawet jeśli będzie taka możliwość to Adam w pierwszym ruchu się odsunie. Powyższe rozważania prowadzą mnie do jedynego słusznego wniosku. Aresztować natychmiast! Zawsze to 50% szans na wygraną. Jeśli się ze mną zgadzacie to proponuję głosować kogo aresztować :)

 5. Niestety nie widzę możliwości aby w tej rundzie wykryć sprawcę. I zgadzam się z powyższym, że nawet gdyby cudem udało nam się to, to w kolejnej rundzie nie uda nam się aresztować – wprawdzie można skorzystać ze zdolności Gulla a potem aresztować Bertem, ale wystarczy że Goodley się odsunie w kierunku SW i przywoła za sobą kawałek Gulla i już tę możliwość tracimy.

  Podsumowując jestem za aresztowaniem w tej rundzie. Pytanie kogo. Byłbym za Goodleyem. Po pierwszez tego powodu który podał TomB. Po drugie, w turze II z trzech postaci (Smith, Lastrade, Goodley) mógł uratować tylko jedną i wybrał Goodleya. Na Holmesa nie ma taiego przykładu. Nie są to żadne twarde dowody, ale lepsze to niż nic ;)

  Zagłosowałem więc na Smitha, bo jako jedyny nie ma on możliwości aresztowania Holmesa :)

 6. Hm… Skoro są takie głosy,to jutro, jakoś w południe, zrobię nowy wpis z ankietami „Czy aresztować?” i „Kogo aresztować?”.

  Albo może zapytam się w ten sposób: Ktoś uważa, że to aresztowanie byłoby przedwczesne i powinniśmy poczekać do VIII tury? Jeśli tak, proszę o komentarze i argumenty

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*