Home / Wiadomości / Wydarzenia / Dzień Dziecka – I Zlot Fanów Carcassonne 2014

Dzień Dziecka – I Zlot Fanów Carcassonne 2014

bard_2Zapraszamy wszystkich fanów gier planszowych wraz z rodzinami! Wydawnictwo Bard we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie ma przyjemność zaprosić wszystkich na Dzień Dziecka oraz na I ogólnopolski zlot fanów Carcassonne do Arteteki sąsiadującej z Małopolskim Ogrodem Sztuki przy ulicy Rajskiej 12 (wejście od ulicy Szujskiego).
Arteteka jest bardzo ciekawym , świetnie wyposażonym i przyjaznym fanom gier planszowych miejscem. Na Dzień Dziecka przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, podczas których wszyscy będą się świetnie bawić – więcej informacji poniżej.

Czas i miejsce:
„Arteteka WBP w Krakowie”: Kraków, ul. Rajska 12 (wejście od ulicy Szujskiego).
10:00 – 16:00

Plan imprezy:
1. Początek imprezy 10:00
2. Spotkanie z autorem gry – Klausem Jürgenem Wrede
3. Eliminacje do Mistrzostw Polski Carcassonne 10:30 – 15:30 (zapisy na miejscu)
4. Konkurs na ułożenie największej piramidy z pionków Carcassonne 11:30
5. Mini turniej Dzieci z Carcassonne 12:30
6. Układanie olbrzymiej planszy Carcassonne (będzie do dyspozycji duży stół i mnóstwo kafelków)
7. Zabawa dużą wersją gry Carcassonne
8. Nauka i pokazy gry Carcassonne, Dzieci z Carcassonne oraz dodatków do Carcassonne (szczególnie nowego, 9. dodatku: Owce i Wzgórza)

Ponadto będzie możliwość zdobycia, niedawno wydanego w Niemczech promocyjnego dodatku „Die deutschen Klöster” – „Klasztory” oraz masy innych nagród.

link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/710089482385768/?ref_dashboard_filter=upcoming

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zjava 11: mała (r)ewolucja

Zjava 11 to moja szósta zjaviskowa przygoda. Kiedy po raz pierwszy zawitałam tutaj, a był to rok 2015, Zjava była imprezą plaszowo-rpgową (w tym miejscu jako laik larpy zaliczam do rpg-ów, żeby nie robić zamieszania – wszystkich larpowców z góry przepraszam). RPG-ów było sporo, ale nie było ich widać, bo zaszywali się gdzieś na korytarzach albo salkach. Bardziej było widać LARP-y (tak przypuszczam) a to z powodu cosplayów, których sporo się kręciło w sercu Zjavy, czyli w gamesroomie. Przez kolejnych 5 lat obserwowałam powolną zmianę ciążenia w kierunku RPG, niemniej planszówki były zawsze i zawsze w gamesroomie byli wystawcy prezentujący na stołach swoje nowości.