Home / Artykuły / 10-lecie GF / Konkurs Rocznicowy GF – Phalanx

Konkurs Rocznicowy GF – Phalanx

PhalanxRzęsisty deszcz nagród do wygrania w naszych jubileuszowych konkursach, nie przestaje padać! Tym razem planszówkowe nagrody ma dla Was Wydawnictwo Phalanx. Ręce zacierać mogą Czytelnicy spragnieni lotu aeroplanem, chcący dowieść wyższości Koranu nad hamburgerem lub ci, którzy lubują się w zakradaniu na poligony w poszukiwaniu części niemieckich rakiet. Najpierw będzie trzeba jednak odpowiedzieć na trzy pytania…

…które do szczególnie trudnych chyba nie należą. No, może jedno sprawi problem :)

 

Pytanie 1:

Ach, to były czasy! Gwałtowny wyścig technologiczny, legendarne dziś maszyny z duszą, kolejne rekordy bite przez ekscentrycznych pasjonatów podniebnych lotów, a wszystko to… w cieniu nadchodzącej wojny.  Tak, epoka rozwoju lotnictwa to fascynujący temat – zupełnie nie dziwi mnie, że sięgnął poń właśnie Martin Wallace i stworzył Aeroplany, zrecenzowane (z przyjemnością, jak widzę) przez Veridianę. Redaktorzy i współpracownicy GF mają zresztą na swoim koncie więcej recenzji czy rzutów okiem gier ‘lotniczych’.

Prosimy o podanie przynajmniej 6 tytułów gier i łamigłówek (nie dodatków!) znajdujących się w naszym gamesfanatikowym katalogu gier, których głównym tematem jest awiacja, lotnictwo i/lub bojowe jego wykorzystanie (wyłączając same Aeroplany i gry kosmiczne!).

 

Pytanie 2:

Wydawnictwo Phalanx ma na swoim koncie już kilka starannie przygotowanych wydań gier historycznych, osadzonych w różnych epokach. Ostatnimi czasy sporo zamieszania na polskim rynku planszówkowym wywołała gra 1944: Wyścig do Renu, a wkrótce pojawią się zapewne także obszernie zapowiadani Magnaci. Jak słychać tu i ówdzie, w szufladzie Phalanxów spoczywa jeszcze drugie tyle interesująco zapowiadających się tytułów, znajdujących się w różnym stadium rozwoju.

Prosimy o podanie trzech tytułów gier historycznych, o pracach nad którymi wydawnictwo Phalanx informowało do tej pory, ale które jeszcze nie zostały wydane (poza Magnatami).

 

Pytanie 3:

Pojęcie Dżihad vs Mc Świat (Jihad vs McWorld) spopularyzował wiele lat temu pewien amerykański publicysta i badacz. Najpierw, w 1992 roku, ukazał się jego artykuł noszący tytuł właśnie Dżihad vs McŚwiat, a nieco później – w 1995 roku – na rynku zadebiutowała identycznie zatytułowana książka. Jakkolwiek pozycja ta nie uniknęła pewnych uproszczeń, charakterystycznych dla książek pisanych ‘pod tezę’, a część przedstawionych danych i wniosków dziś już się zdezaktualizowała, trzeba przyznać, że – oprócz prac Francisa Fukuyamy i Samuela Huntingtona – w tamtym okresie to właśnie Dżihad vs McŚwiat rozpalał ożywione dyskusje w środowiskach naukowców, publicystów, a nawet (tak, tak!) studentów.

Jak brzmi imię i nazwisko tego badacza?

 Formularz do przesyłania odpowiedzi

Na odpowiedzi czekamy do środy (11 czerwca) do godziny 23.59, a wyniki będą ogłoszone dnia następnego.

Wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na wszystkie trzy pytania, rozlosujemy trzy gry, ufundowane przez wydawnictwo Phalanx:

2 komentarze

  1. Czy tradycyjnie odpowiedzi można wysyłać do dzisiaj do północy i jutro wyniki, czy coś się zmieniło? Bo brakuje tej informacji w poście.

  2. Nic się nie zmieniło, zasady tradycyjne. Już dopisujemy brakujacą informację.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Konkurs instagramowy – rozwiązanie

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Na naszym Instagramie w pierwszych 100 postach było aż 25 zdjęć gier od FoxGames … Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap