Home / Wiadomości / Patronaty / Kryptos – instrukcja i pokazy przedpremierowe

Kryptos – instrukcja i pokazy przedpremierowe

Już niedługo, bo od 4 do 7 września 2014 na Ogólnopolskim Konwencie Miłośników Fantastyki „POLCON”, będziecie mogli wziąć udział w przedpremierowych pokazach gry „Kryptos”! Sama premiera zaś nastąpi dwa tygodnie później.

Kryptos_prezentacja_gry

Elementy gry

„Kryptos” to lekka, szybka i dynamiczna gra logiczna przeznaczona dla 3–6 graczy. Ich zadaniem jest odgadywanie i dedukowanie wartości kart posiadanych przez przeciwników. Pomaga w tym plansza informująca o tym jakie karty są już odsłonięte przez wszystkich graczy a także kolorowe żetony. Gra testowana była w ramach spotkań Monsoon Group a za oprawę graficzną odpowiada Łukasz Pogoda.

Pudełko gry jest niewielkie i poręczne, a mieści się w nim:

  • plansza z torem kodu
  • 55 kart
  • 48 żetonów
  • 6 znaczników punktacji
  • 3 instrukcje w językach: polski, angielski, niemiecki

Instrukcja w języku polskim

Premiera gry zaś będzie miała miejsce na Festiwalu Fantastyki Copernicon w Toruniu, który odbywa się w dniach 19-21 września.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Ragusa – elementarz nie dzieło.

Ragusa zafascynowała mnie… wstępem fabularnym. Orłem z historii nie jestem, niemniej wiem co nieco. Tu zaś dostaję informację o ważnym XV-wiecznym ośrodku handlowym. Zachęcony zanurkowałem w odmęty wikipedii. Opis w polskiej zawiera jedynie spis barokowych zabytków miasta, angielska jednak daje nam dużo obszerniejszą wersję. Do XV wieku od starożytności następował można powiedzieć rozwój stolicy regionu, w XV w. zaś w wyniku rewolucji straciła swój status. Czy był to przewrót po którym uzyskała niezależność, czy też spadek znaczenia internet milczy. Dość powiedzieć, że jeśli w grze jesteśmy budowniczymi jej potęgi w tymże okresie, to coś mi zgrzyta i byłbym wdzięczny za jakiś bardziej szczegółowy rys. Ale jak wiadomo nie dla historii trafiliście na tę stronę… Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap