Home | Targi w Essen | Essen 2014 | Polacy w Essen 2014

Polacy w Essen 2014

❍ Reading Time: 2 minutes

essen2014aObecna edycja targów w Essen bije wszelkie rekordy o czym pisałem już wcześniej. Po targach dołączył kolejny, bo oto w tym roku odwiedziło targi ponad 158 tysięcy osób (o 2 tyś. więcej niż rok temu). Także pobity został rekord w liczbie obecnych polskich wydawców. Rok temu naliczyłem ich 12 w tym roku już 21 rozmieszczonych na 19 stoiskach nie wspominając o wydawcach gier figurkowych. Do tego jak zwykle dochodzi spore stoisko naszej dumy narodowej w dziedzinie kości czyli Q-Workshop . Aż strach pomyśleć co będzie działo się za rok. A dzisiaj zapraszam do oglądania zdjęć jak prezentowały się wydawnictwa na minionych targach.

W tym roku palmę pierwszeństwa pod względem wielkości stoiska należy oddać wydawnictwu G3, które mieściło się na 4 standardowych stoiskach, gdzie pomieszczono chyba z 20 stolików. Przy każdym rzucały w oczy się osoby z pomarańczowymi koszulkami. Naprawdę sprawiało to bardzo dobre wrażenie. Sporo powierzchni wykupiło także wydawnictwo Trefl , które rozbiło swoje prezentacje  na trzy odrębne stoiska.  Bardzo sprytnym pomysłem był latający talerz nad stoiskiem wydawnictwa Granna. Dla mnie służył dodatkowo jako punkt orientacyjny na hali. Zresztą stoisko tego wydawnictwa podobnie jak rok temu sprawiało bardzo „domowe” wrażenie, aż chciało się tam przystanąć.  Jak zwykle w oczy rzucają się czerwony barwy Fabryki Gier Historycznych i ich proporce. Phalanxi zaś poszli w bardzo gustowną czerń. Widać kobiecą rękę w kreacji wizualnej… ;-). Z kolei u Portalu dominowała zieleń. Podpatrzyli też u CGE pomysł magnetycznej tablicy do tłumaczenia gry. Przy tej okazji muszę wspomnieć o inicjatywie wspólnego katalogu o której pisałem pierwszego dnia targów. Mam nadzieje, że był to tylko pierwszy krok do bardziej ścisłej współpracy w ramach promocji, do której dołączą także inne wydawnictwa. Jak dobrze na tym wypaść pokazują nam już japońskie czy koreańskie wydawnictwa. Choć to oczywiście nie jedyny przyczyna ich sukcesu. Tak więc gratuluje wszystkim polskim wydawcom i gorąco liczę na polski zakątek na kolejnych targach.

Alchemicus.pl

Axel

 

Beautiful Disaster Games

 

Board&Dice/Kużnia Gier

Bomba Games

Creative Maker

Factory of Ideas

 

 

Fabryka Gier Historycznych/Game Fabrica

G3

Galakta

Granna

Leonardo Games

LocWorks

Phalanx

Portal

Rebel

RedImp

Trefl

Unplugged

W przypadku Factory of Ideas i Beautiful Disaster Games wspomogłem się zdjęciami z profilu FB wydawnictwa i serwisu BGG. 

2 komentarze

  1. To Unplugged doda tylko jeszcze od siebie, że Pan na zdjęciu 1 (ten z włosami :) ) to autor innej gry o tematyce piłkarskiej wydanej przez KOSMOS pt. Fußball-Fieber (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/153320/fussball-fieber). Po dwóch połówkach (meczu, ma się rozumieć:) ) pogratulował gry i odszedł ze swoim egzemplarzem Hat-Tricka.

  2. „pomarańczowe koszulki G3” – muszę przyznać… bardzo dyplomatyczne :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*