Home / Wiadomości / Wydarzenia / Eliminacje do MP w Rummikubie (Katowice)

Eliminacje do MP w Rummikubie (Katowice)

11 Marca w Empiku przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach, odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikubie. Równocześnie z Katowickimi eliminacjami, miały wystartować turnieje w 9 miastach Polski: Krakowie, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu i Wrocławiu.

Z wiadomości jakie do mnie dotarły wiem, że nie wszędzie się one odbyły. Niestety nie zawsze dopisali uczestnicy.

W Katowickich eliminacjach wystartowało sześć osób. Uczestnicy wlosowali stoliki i rozpoczęła się faza pierwsza. Stolik pierwszy zdominowała pani Marzena Bendkowska (uczestniczka poprzednich Mistrzostw Polski). Przy stoliku drugim, walka trwała do ostatniej partii, od której zależało wszystko. Rzutem na taśmę wygrała Klaudia Kałuża.

W mini finale eliminacji wystartowały 4 osoby (po dwóch najlepszych uczestników z każdego stołu fazy pierwszej). Gra była zacięta. Po 3 partiach (gra się do czterech), trzech graczy miało po jednym zwycięstwie. Znowu sporo zależało od ostatniej parti i znowu wygrała Klaudia Kałuża.

Do Mistrzostw Polski, które odbędą się dnia 18 marca 2006 w Warszawie, awansowały Klaudia Kałuża i Marzena Bendkowska. Obu paniom gratuluję :-)

Ps. Bardzo proszę p. Marzenę o kontakt ze mną na email folko@gry-planszowe.pl

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w serwisie Gry-Planszowe.pl.

One comment

  1. Michal Stajszczak
    Michal Stajszczak

    Na stronie mariasza jest już relacja z finału Mistrzostw Polski
    http://www.mariasz.pl/niusy.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*