Home | Wiadomości | Wydarzenia | Polacy na SPIEL

Polacy na SPIEL

❍ Reading Time: < 1 minute

portalNaEssenNa stronie wydawnictwa Portal pojawiły się dwa filmiki pokazujące jego stoisko na targach SPIEL w Essen a na stronie GeekBuzz Stronghold zamuje pierwsze miejsce w kategorii „Medium Traffic” (i brakuje mu jednego głosu do pierwszego miejsca w kategorii High Traffic!). Mali Powstańcy dostali na razie tylko jedną ocenę, ale za to najwyższą (5). Na temat stoiska Kuźni Gier i Kingpina szeroko rozpisuje się Kulkmann w swojej relacji z Essen (zakupił sobie egzemplarz!), a Puszon na blipie pisze, że gra sprzedaje się świetnie. W Wolf-Fangu nic specjalnie nie słychać, ale 7 – ich sztandarowa produkcja na tegoroczne targi – ma już 5 ocen (średnia 4.2) i plasuje się w czołówce Low Traffic. To tyle w telegraficznym skrócie – wyczekujemy dalszych informacji!

13 komentarzy

 1. A co oznacza ten Traffic?

 2. Traffic oznacza ile osób zagłosowało na daną grę o ile się nie mylę.

 3. Tak dokładnie. Im więcej osób głosuje tym gra ląduje w wyższej kolejce (czyli oceny są teoretycznie bardziej wiarygodne – wyższa próbka).

  Mali Powstańcy dostali tylko jedną ocenę bo gra ma podobno dotrzeć dopiero w sobotę

 4. To pewnie najwyżej punktowany jest ,,traffic jam”.

 5. Albo „traffic gem”, żeby brzmiało dostojniej.

 6. 7 Wolf-Fanga jest od dwóch tygodni na HotLiście na BGG.

 7. MAK > zagadka: to jest post o BGG czy o Essen?

 8. Nataniel napisał, że Mali Powstańcy dostali jedną ocenę, a z blipu Pancha wynika, że do Essen gra nie dotarła.
  Zresztą są jakieś problemy z dystrybucją tej gry. Rozmawiałem z klientką, która dowiedziała się z Życia Warszawy, że gra będzie w sprzedaży w EMPiKach od 19 października. Dzwoniła do kilku EMPiKów i nikt nic nie wiedział. Zadzwoniła wreszcie do Egmontu i po pięciu przełączeniach trafiła wreszcie na kogoś, kto skierował ją do mojej hurtowni, gdzie faktycznie gra była już od początku tygodnia.

 9. Może ktoś wie na jakim stoisku mieli być Mali Powstańcy?

 10. Na stoisku Portalu z tego co pamietam.

 11. Mali Powstańcy mieli być sprzedawani na stoisku wydawnictwa Portal. Niesty gra do Essen nie dotarła. Za transport była odpowiedzialna firma Rebel. Nie znam w tym momencie jeszcze wszystkich szczegółów tej sprawy więc nie chcę się wypowiadać o przyczynach. Natomiast jest faktem że gry w Essen nie ma, nie będzie i że naprawdę sporo pracy włożonej w promowanie gry poszło w błoto.:((((
  Jest mi naprawdę przykro. Tym bardziej że ponoć sporo osób o grę na targach pyta, a ja dostałem też sporo listów przez geekmalia od osób które chciały grę kupić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*