Home / Wiadomości / Nagrody / International Gamers Awards 2011 przyznane

International Gamers Awards 2011 przyznane

W tym roku bez niespodzianek, a wielka szkoda. Przypomnę, że do nagrody IGA 2011 nominowany był tytuł Adama Kałuży K2. Wygrało oczywiście 7 Wonders (7 Cudów Świata). W kategorii gier dwuosobowych wygrało „A Few Acres of Snow” – najwyraźniej jury nie znalazło jeszcze „strategii wygrywającej”, o której dyskusje toczą się już od jakiegoś czasu m.in. na naszym forum i na BGG.

[źródło: IGA]

14 komentarzy

 1. Avatar

  Może uznali ,że samo poszukiwanie tej strategii jest przyjemnością ,albo nie czytali naszego forum ;)

 2. Jax

  Myślę że to pierwsze :DDD

 3. skanna

  Dlaczego „oczywiście 7 Wonders”? Nijak nie zrozumiem, jak może to być oczywiste, skoro w tej kategorii były nominowane co najmniej trzy lepsze od „Cudów” gry.

 4. Avatar

  @skanna: bo Cuda zdobywają nagrody wszędzie gdzie się da. Oczywiście, jak kiedyś Dominion :)

 5. Avatar

  Skanna, ja też nie rozumiem tego ciągłego nagradzania 7 Cudów. Jeszcze rozumiem, jakby to była kategoria gry rodzinne, lekkie, albo coś podobnego. Ale nagradzanie tej gry kosztem kilku solidnych pozycji jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe.

 6. Avatar

  w końcu 11 miejsce na bgg zobowiązuje :)
  Oczywiście 7 cudów,bo już jakiś trend poszedł,że trzeba nagradzać,że gra dobra,zaawansowana itd.
  No niestety,tak bywa…

 7. skanna

  Geko, mnie nawet nie chodzi o sam fakt nagrodzenia „7 cudów”, tylko o to, że dla yosza to oczywiste.

 8. Avatar

  może oczywiście Yosz,jest podobne do mojego oczywiście-lekko sarkastyczne(moje jest mocno) :)

 9. Avatar

  Mnie dziwi, że Was dziwi, że yosz`a nie dziwi taki obrót sprawy. Yosz jest znawcą gier i redaktorem serwisu o grach planszowych i co kogoś może dziwić to jego nie dziwi :D.

 10. Avatar

  @konev :P

  @skanna: naprawdę spodziewałaś się innego wyniku? To nie chodzi o to że 7 Cudów jest lepsze od np Dominant Species. Wg mnie nie jest, ale na pewno ląduje częściej na stole. Większości osób się podoba i może nie szaleją za tą grą, ale ją lubią. I w takich nagrodach, gdzie głosuje wiele osób, wygrywają gry które mają najlepszą średnią (tak też działa w sumie ranking BGG). Po prostu 7W jest najbardziej uniwersalną grą – stąd była to dla mnie oczywistość że wygra 7W. Gdyby inna gra dostała nagrodę napisałbym że to dla mnie niespodzianka (i czemu wtedy nikt by się nie dziwił że wygrana innej gry niż 7W mnie zaskoczyła ;) )

 11. Pancho

  @yosz
  Oczywiście, że 7 Wonders jest lepsze od Dominant Species. Jest lepsze sto razy :)

 12. Avatar

  Przykład Pancho pokazuje że mam rację: 7 Wonders podoba się większości, reszta gier ma pewnie równie wiele zwolenników co przeciwników.

  … oczywiście Pancho nie ma racji ;)

 13. Avatar

  A co to jest Dominant Species? :)

 14. Avatar

  Dlatego oczywiste było, że Grą Wojenną Roku została 303 ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Deutscher Spielepreis 2014

Jak co roku we wrześniu poznajemy laureatów nagrody Deutscher Spielepreis, która będzie wręczona na targach SPIEL w Essen (to już za nieco ponad cztery tygodnie!!!).  Nagroda ta jest przyznawana przez organizatora czyli Friedhelm Merz Verlag. Głowną nagrodę otrzymał tytuł Russian Railroads czyli po naszemu Rosyjskie Koleje wydany w Polsce przez wydawnictwo Bard. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap