Home / Rzut okiem / Gry rodzinne / Stawiam na kolej – rzut okiem

Stawiam na kolej – rzut okiem

Już pojutrze (24 września) na targach TRAKO będzie mieć premierę nowa gra Filipa Miłuńskiego Stawiam na kolej.

Zgodnie z opisem na stronie wydawcy KOW media&marketing będziemy mieć do czynienia z „pierwszą w Polsce grę planszową, w której gracze stają się uczestnikami krajowego rynku kolejowego”.

O samej grze na razie niewiele można powiedzieć. Z opisu wynika, że 2-4 graczy będzie realizowało inwestycje w formie kart zadań.

Rozgrywka w toku

Rozgrywka w toku

Plansza przedstawia mapę Polski, tory rozbudowywać będziemy przy użyciu heksów (znanych z typowych gier kolejowych), a w grze obracać będziemy milionami złotych.

Jeden z dostępnych nominałów

Jeden z dostępnych nominałów

Istotną nowością (ciekawe jak sprawdzi się to w czasie rozgrywek) jest misja edukacyjna. Grając istniejącymi i działającymi na polskim rynku kolejowym spółkami gracze mają okazję zrozumieć powiązania i zależności związane z realizacją kolejowych inwestycji. Wśród wielu znanych popularnych gier kolejowych zwykle mamy do czynienia z fikcyjnymi podmiotami, a realizowane inwestycje niekoniecznie odpowiadają rzeczywistym szlakom kolejowym.

Przykładowa karta zadania

Przykładowa karta zadania

 

Znając dorobek autora należy się spodziewać gry co najmniej poprawnej. Jednak bez informacji dotyczących ram zamówienia i oczekiwań zleceniodawcy trudno ocenić jak się udało pogodzić wszystkie wymagania.

Gra ma być wkrótce dostępna w sklepie online Wydawcy, a na targach będzie okazja do nabycia w cenie promocyjnej.

Informacje i fotografie ze strony https://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/16003/Premiera-gry-planszowej-Stawiam-na-kolej.html

3 komentarze

  1. Avatar

    Jestem ciekaw szczegółów! Czekam na recenzję!

  2. Veridiana

    Co mi przypomniało, że kiedyś był jakiś ktoś, kto robił grę o polskich kolejach na szczegółowej mapie Polski i strasznie dużo o niej opowiadał… Tak mi się skojarzyło…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Miasto w chmurach – podniebna metropolia w 3D

Miasto w chmurach to logiczna gra od wydawnictwa FoxGames, której premiera dopiero przed nami. Na szczęście mogłam zapoznać się z tym tytułem wcześniej i mam już kilka rozgrywek za sobą.  Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap