Home | Wiadomości | Patronaty | Mistrzostwa Polski Carcassonne 2015 rozstrzygnięte!

Mistrzostwa Polski Carcassonne 2015 rozstrzygnięte!

❍ Reading Time: < 1 minute

ccswydprawoWczoraj, w bardzo deszczową sobotę, do Krakowa zjechali się ze wszystkich zakątków Polski najbardziej zaangażowani fani Carcassonne.

Mimo depresyjnej aury atmosfera na sali była bardzo słoneczna.

Emocje rosły z każdą rundą, ale miłe uśmiechy, życzliwe komentarze dowodziły raz jeszcze, że gry planszowe to przede wszystkim niesamowicie fajna zabawa.

42 osoby, spośród blisko setki zakwalifikowanych, rywalizowały w 5 rundach eliminacyjnych systemem szwajcarskim. Kolejna część rywalizacji to już system pucharowy. Rozgrywki były bardzo zacięte i często o wygranej decydowały pojedyncze punkty. Warto jednak podkreślić życzliwość, jaką okazywali sobie fani Carcassonne, dowodząc, że planszówki z natury trafiają do kulturalnych ludzi.

Poniżej fotorelacja z przebiegu 5 rund eliminacji oraz 1/8 i 1/4 finałów. Niestety, zmagania się przedłużyły i nie mogłem zostać na najbardziej emocjonującej końcówce.

Po prawie 7 godzinach zmagań okazało się, że tytuł Mistrza Polski został obroniony! Tomasz Preuss z Dębna pokazał po raz kolejny wielką klasę i tryumfował w V Mistrzostwach Polski Carcassonne. Gratulujemy!

W najbliższych dniach (na News.GamesFanatic.pl) pojawią się zapewne kolejne materiały związane z Mistrzostwami.

Powodzenia w Essen, na mistrzostwach świata!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*